Nederlandse reiziger wordt alsmaar bewuster van invloed op destinatie

Bewustzijn over impact reizen neemt toe.
42% van de Nederlandse reiziger wil een bestemming beter achterlaten dan toen zij daar arriveerden. Het bewustzijn over de impact van het reizen lijkt groter te worden.
Voor het tiende jaar op rij presenteert Booking.com het jaarlijkse onderzoek naar de sociale en ecologische impact van reizen. Op basis van inzichten van 32.000 reizigers uit 34 landen blijkt dat Nederlandse reizigers zich steeds bewuster zijn van hun invloed: 40% erkent inmiddels de impact van toerisme op lokale gemeenschappen, naast de milieubelasting.
Daarnaast zegt 42% van reizigers bestemmingen beter achter te willen laten dan zij aantroffen. Nieuw dit jaar is de bredere insteek van het onderzoek: het richt zich niet alleen op reisgedrag, maar kijkt ook naar hoe bewoners toerisme in hun eigen omgeving ervaren. Lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?
Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid
Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid
Proeflidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform | Jaarlidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform | Bedrijfslidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform | |
Stopt automatisch | Compleet individueel lidmaatschap | Compleet bedrijfs-lidmaatschap | |
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform | 90 dagen | 365 dagen | 365 dagen |
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank | |||
Nieuwsbrief NRIT Actueel | |||
Recreatie & Toerisme | |||
Vrijetijdstudies | |||
Toegang zonder inloggen | |||
€ 45,- | € 165,75 per jaar | Vanaf € 331,50 per jaar | |
Probeer nu | Bestel nu | Bestel nu |
Topics:Onderzoek, Toerisme, Vakanties, Verblijfsrecreatie
Trefwoorden: reizen, duurzaam, maatregelen, bewustzijn, onderzoek