Geplaatst op: 31-03-2025
Auteur: redactie
Uitgever: NRIT Media

Nederlandse reizigers ontdekken Korea

Aantal bezoekers stijgt met bijna 12 procent

Nederlandse reizigers ontdekken Korea

Korea is in opmars als populaire reisbestemming onder Nederlandse vakantiegangers. In 2023 steeg het aantal Nederlandse reizigers naar Korea met maar liefst 11.8% ten opzichte van het jaar ervoor. Een recordaantal van 55.000 Nederlandse reizigers bezochten het Aziatische land. 


Korea heeft zich de afgelopen jaren stevig op de kaart gezet als een bestemming die zowel cultuurliefhebbers, culinaire avonturiers als natuurliefhebbers aantrekt. Van de futuristische skyline van Seoul en de historische paleizen tot traditionele dorpen en serene tempels en niet te vergeten de ronduit spectaculaire landschappen – Korea biedt een veelzijdige ervaring. Daarnaast heeft de wereldwijde populariteit van K-pop, K-drama’s en de Koreaanse keuken een belangrijke rol gespeeld in het vergroten van de interesse in het land.


De verwachting is dat deze trend zich voortzet in 2025 mede door nieuwe campagnes en samenwerkingen met reisorganisaties. Op maandag 2 juni is een event gepland voor reisprofessionals om kennis te maken met de Koreaanse toerismesector.


Trefwoorden: Reisbestemming, Korea, Aziatisch land

CELTH



||| Nieuws |||

03/04/26
Exclusief voor leden
17 april opening Landal Zeezigt
Landal breidt het aanbod aan kustbestemmingen uit met 50 strandhuizen door de opening van Landal Zeezigt.
03/04/26
Exclusief voor leden
Stabilisering emissiehandelssysteem van invloed op luchtvaart
De Europese Commissie kiest voor een pragmatische stabilisering van het Europese emissiehandelssysteem (ETS) om prijsschokken te beperken zonder de klimaatkoers te wijzigen. Dit raakt de luchtvaart en luchthavens in Europa.
03/04/26
Exclusief voor leden
Nederland pakt toppositie in export cacaoproducten
Voor de toeristische sector een onverwacht unieke positie en kans duikt op in de CBS-cijfers. We zijn de grootste exporteur van cacaoproducten van de wereld. De numnmer 2 van dit moment, Duitsland, ontvang een kwart van al die heerlijke chocolade.
01/04/26
LDA vernieuwt handig overzicht met toeristische databronnen
De Landelijke Data Alliantie (LDA) presenteert de vernieuwde Datalandschap Wegwijzer 2.0: een compleet geactualiseerde gids voor iedereen die met toeristische data werkt – van beleidsmakers tot bestemmingsmarketeers en onderzoekers.
01/04/26
CEO Mieke De Schepper verlaat Sunweb Group
Sunweb Group maakte op 31 maart bekend dat Mieke De Schepper heeft besloten terug te treden als CEO en Sunweb te verlaten.
01/04/26
Exclusief voor leden
Treinen internationale Maaslijn rijden in Limburg
Reizigers in Zuid-Limburg maakten op 31 maart alvast kennis met de nieuwe Maaslijn-treinen.
01/04/26
Besteding onder druk?
De recreatiesector staat aan de vooravond van een nieuwe economische realiteit. Dat stelt Richard de Bruin namens Stichting Bureau Toerisme (BT), op basis van actuele marktontwikkelingen en signalen uit het werkveld.
01/04/26
1 april grap over handdoekenstress
Een hotelzwembad zonder handdoekenstress — dat leek deze week ineens binnen handbereik. Touroperator Dé VakantieDiscounter kondigde de introductie aan van Liggynog, een slimme zwembadrobot die onbeheerde handdoeken verwijdert en ligbedden weer vrijmaakt voor andere gasten.

||| Agenda |||

22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...