Geplaatst op: 27-03-2025
Auteur: Redactie
NRIT

Succes voor HISWA-RECRON en Watersportverbond tegen gemeente Amsterdam

Succes voor HISWA-RECRON en Watersportverbond tegen gemeente Amsterdam
Foto: 123RF

Watersportorganisaties HISWA-RECRON en het Koninklijk Nederlands Watersportverbond hebben succes geboekt in hun strijd tegen de gemeente Amsterdam. De gemeente wilde per 1 april 2025 een emissieloze zone invoeren voor boten in het centrum, met een oneerlijke overgangsregeling. Booteigenaren met een doorvaartvignet kregen drie jaar uitstel, terwijl die met een binnenhavengeldvignet vijf jaar kregen.

Watersporters die vóór 1 april 2025 een doorvaartvignet kopen, mogen (maximaal) drie jaar met een verbrandingsmotor in het centrum blijven varen. Booteigenaren die vóór deze datum een binnenhavengeldvignet kopen, krijgen vijf jaar de tijd. De watersportorganisaties eisten in de rechtbank dat booteigenaren gelijk worden behandeld, zodat ook voor het doorvaartvignet een termijn van vijf jaar gaat gelden.

De organisaties eisten gelijkheid. De rechter hoefde niet te beslissen, want de gemeente stemde in met uitstel tot zes weken na de bezwaarprocedure. Dit geeft watersporters meer tijd. Die keuze hoeven zij pas te maken tot zes weken na afhandeling van de bezwaarprocedure. Waarbij het zo kan zijn dat in de bezwaarfase duidelijk wordt dat de overgangsregeling niet in stand kan blijven.

Overigens stelt HISWA-RECRON dat elektrisch varen binnen drie jaar onmogelijk is door netcongestie. Vijf jaar is al krap, want veel netbeheerders kunnen pas na 2031 zwaardere aansluitingen realiseren. De oude regeling dwong booteigenaren tot een duurder vignet voor twee jaar extra uitstel.

Topics:Watersport
Trefwoorden: beleid, watersport, Amsterdam, belastingen

CELTH



||| Nieuws |||

09/09/26
Europa kiest voor een breuk met het oude groeimodel in toerisme: Van bezoekersrecords naar waardecreatie
Eurocommissaris Apóstolos Tzitzikóstas (Duurzaam Vervoer en Toerisme) heeft tijdens de WadNext-conferentie op Ameland de contouren geschetst van de nieuwe Europese toerismestrategie die de Europese Commissie deze herfst presenteert. In een videoboodschap aan de deelnemers benadrukte hij dat groei in bezoekersaantallen niet langer de maatstaf voor succes mag zijn.
09/09/26
Tikibad voor een dag omgetoverd tot Paqualand
Afgelopen zondag 6 september werd het Tikibad op Duinrell omgetoverd tot Paqualand. Het Tikibad stond volledig in het teken van de feestelijke lancering van het nieuwe boek 'De avonturen van Rutger, Thomas en Paco – Het Waterpark'. De exclusieve boeklancering was alleen toegankelijk voor prijswinnaars.
08/09/26
Schiermonnikoog haalt platina, drie andere Waddeneilanden pakken goud bij Quality Coast Awards 2026
Tijdens de WadNext-conferentie zijn dit jaar de Quality Coast Awards uitgereikt aan de vier Nederlandse Waddeneilanden. Schiermonnikoog ging naar huis met het felbegeerde platina certificaat, terwijl Ameland, Terschelling en Vlieland alle drie goud in de wacht sleepten. De prijzen werden overhandigd door Albert Salman, medeoprichter van Green Destinations, de organisatie achter het programma.
08/09/26
Exclusief voor leden
Women in travel finalisten bekend
Women in Travel CIC maakte de finalisten bekend van de IWTTF Awards 2026. De winnaars worden op 16 september, voor het eerst buiten Londen uitgereikt, in Utrecht.
07/09/26
Hackathon: indoorsurfbaan voor Groningen en Wandelbox Noord-Nederland
Hackathon barst van creatieve ideeën voor recreatie en toerisme: gaan we over tien jaar massaal naar de indoorsurfbaan in Noord-Nederland?
07/09/26
Exclusief voor leden
Idee uit Haarlo wordt werkelijkheid: nieuwe wandelbeleving rond de Berkel
Een idee van inwoners van Haarlo is werkelijkheid geworden. Gedeputeerde Peter Drenth heeft op vrijdag 4 september het nieuwe wandelpontje over de Berkel officieel in gebruik genomen. Tegelijkertijd zijn drie wandelroutes rond Haarlo geopend.
07/09/26
Airportsprinter rijdt wel op stakingsdag
Op woensdag 9 september rijden er door een aangekondigde staking van de vakbonden de hele dag geen NS-treinen. Uitzondering is de Airport Sprinter.
07/09/26
Exclusief voor leden
Proef je Regio festival levert bestelplatform streekproducten op
In toerisme en recreatie spelen streekproducten een interessante rol. Vaak gebruikt in routes en festivals maar hoe krijg je de producten bij de consument thuis? Proef je Regio festival levert een bestelplatform op.

||| Agenda |||

14/09/26
14/09/26 t/m 14-09-26: Perspectief 2040: validatiewebinar
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
18/09/26
18/09/26 t/m 18-09-26: Kennisdag Waterlinies
Deze nazomer organiseren de Alliantie Zuiderwaterlinie, de Vereniging Nederlandse Vestingsteden, de ...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...
27/09/26
27/09/26 t/m 02-10-26: Eurovelo
Van 30 september tot en met 2 oktober 2026 ontvangen Royal Dutch Jaarbeurs, provincie Utrecht, gemee...