Gelderland zet recreatie actief in ruimtelijke plannen
Omslag in denken en plannen voor recreatie
Gelderland neemt recreatie voortaan standaard mee in ruimtelijke plannen. Foto: Provincie Gelderland Provincie Gelderland neemt recreatiemogelijkheden voortaan standaard mee in ruimtelijke plannen, en stuurt op divers en toekomstbestendig aanbod. Dat is nodig, recreatieve mogelijkheden staan onder druk.
Dat staat in het nieuwe beleid dat Provinciale Staten vandaag unaniem hebben vastgesteld. Zo kan iedereen blijven genieten van de natuurlijke en culturele rijkdommen in Gelderland, meldt de provincie. Dit initiatief wordt gekoppeld aan een budget en verbonden aan de missie voor brede welvaart in Gelderland. Lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform. Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
Trefwoorden: recreatie, Gelderland, ruimte, beleid
|
|
06/07/26
Estivant Vakanties, al 25 jaar aanbieder in vakanties voor eenoudergezinnen, heeft Hopscotch Netherlands aangesteld als PR-partner voor de Nederlandse markt. De samenwerking heeft als doel de zichtbaarheid van Estivant verder te vergroten en meer eenoudergezinnen kennis te laten maken met dit vakantieconcept.
|
06/07/26
Touroperator Sunweb: groei buiten het traditionele hoogseizoen Dit weekend startte in een deel van Nederland officieel de zomervakantie en vertrekken weer veel vakantiegangers naar hun favoriete vakantiebestemming. Maar uit recente boekingsdata van Sunweb valt vooral één ontwikkeling op: de groei zit steeds vaker buiten het klassieke hoogseizoen. Waar juli en augustus traditioneel de drukste maanden zijn, ziet Sunweb dat de zomer zich duidelijk uitstrekt richting het voor- en najaar. Met name oktober springt eruit, met 33% meer vakantieboekingen bij deze touroperator dan in dezelfde periode vorig jaar. Ook mei (15%) en september (11%) liggen hoger dan vorig jaar, terwijl juli en augustus rond het gebruikelijke niveau blijven. Najaar 20 procent hoger "We zien dat gezinnen met jonge kinderen, oudere koppels en jonge mensen bewust kiezen voor vakanties buiten het hoogseizoen. In deze periodes kunnen zij flink besparen, terwijl ze tegelijkertijd profiteren van meer ruimte op de bestemming en aangename temperaturen in Zuid-Europa. De boekingen van vakanties tijdens de schoolvakantie ligt iets boven het niveau van vorig jaar, maar de periode van september tot eind oktober ligt momenteel meer dan 20 procent hoger dan in dezelfde periode vorig jaar", zegt Martine Langerak, woordvoerder van Sunweb. Grote prijsverschillen laag- en hoogseizoen In sommige gevallen kost exact dezelfde reis in het laagseizoen slechts iets meer dan de helft van de prijs die reizigers in juli en augustus betalen, als gevolg van de grote vraag tijdens de zomervakantie vanuit heel Europa "We zien duidelijk dat mensen bewuster omgaan met hun uitgaven, terwijl de wens om op vakantie te gaan onverminderd groot blijft. In combinatie met de andere voordelen van het voor- en naseizoen is het logisch dat het zomerseizoen zich inmiddels ruim buiten de traditionele vakantieperiode uitstrekt. Dat is een ontwikkeling waar wij als reisorganisatie natuurlijk blij mee zijn", aldus Langerak. Populairste bestemmingen laagseizoen Kreta Zakynthos Kos Gran Canaria Algarve Mallorca Egypte
|
03/07/26
Nederlanders kiezen deze zomer vaker voor Spanje, ten koste van onder meer Griekenland en Turkije. Het aandeel van Spanje in alle zomervakantieboekingen stijgt van 31 procent vorig jaar naar bijna 35 procent dit jaar, meldt touroperator VakantieDiscounter. Vooral de eilanden zijn populair.
|
30/06/26
De zomervakantie staat voor de deur en de vakantielust onder Nederlanders blijft onverminderd groot. Bijna negen op de tien Nederlanders (89%) zijn van plan om de komende twaalf maanden op vakantie te gaan. Vaker dan vorig jaar wordt voor een vakantie relatief dicht bij huis gekozen.
|
25/06/26
ProMedia Group heeft Reismedia B.V. overgenomen. Met deze acquisitie versterkt ProMedia haar positie binnen de (zaken)reis- en luchtvaartsector. Die ambitie werd al duidelijk met de overname van Flightglobal.
|
24/06/26
Stip Reizen wordt een volledig onderdeel van touroperator Corendon.
|
24/06/26
Veel reizigers willen wel bewustere keuzes maken, maar weten niet waar ze moeten beginnen. Daarom ontwikkelde touroperator Better Places met steun van het Europese innovatieprogramma Cross-Re-Tour, een nieuwe online keuzehulp.
|
24/06/26
Het drietal Tobias, Tom en Sophia heeft zondag overtuigend de Langste Treinrace van Nederland gewonnen. De winnaars legden in zes uur tijd bijna vijfhonderd kilometer af met de trein, bezochten negen provincies en scoorden bovendien de meeste punten met creatieve opdrachten onderweg.
|
|
21/10/26 t/m 23-10-26
Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE): Nederland is gastland voor haar 45e jaarlijkse co...
|
|