Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 18-03-2025
Auteur: Marc Gerlings

1.300 kilometer wandelnetwerk verrijkt regio Arnhem-Nijmegen

Routenetwerk met 85 luisterverhalen

1.300 kilometer wandelnetwerk verrijkt regio Arnhem-Nijmegen
Feestelijke opening wandelnetwerk van 1365 km in de regio Arnhem Nijmegen. Foto: Toerisme VAN.
Wandelliefhebbers kunnen vanaf vandaag genieten van een gloednieuw wandelnetwerk in de regio Arnhem Nijmegen van liefst meer dan 1300 kilometer. 

Tijdens een bijeenkomst op Kasteel Wijchen is het netwerk officieel geopend door gedeputeerde Peter Drenth, Bestuurlijk opdrachtgever Ontspannen regio van de Groene Metropoolregio Arnhem-Nijmegen Agnes Schaap, Anouk van Dam, wethouder gemeente Wijchen en directeur van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen Herre Dijkema.

NRIT vroeg aan projectmanager Loes Haver naar de waarde van dit wandelnetwerk voor haar regio:  "We zijn trots op het resultaat: een dekkend wandelnetwerk waar mensen op een laagdrempelige manier gebruik van kunnen maken. Door bijvoorbeeld via de routeplanner in de app eenvoudig een route samenstellen. Een absolute toegevoegde waarde zijn de luisterverhalen en de voorgeprogrammeerde wandelingen. Met één druk op de knop kan je direct op pad. Als je lekker zonder mobiele telefoon wil wandelen volstaat het om een gekleurde route te volgen. We hebben routes zo ontworpen dat ze je op verrassende plekken in de natuur brengen, weg van de verharde wegen”.   

Routepalen en app

Het wandelroutenetwerk biedt maar liefst 1.365 kilometer aan routes. Het is een bundeling van bestaande paden, meldt Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen. Wandelaars kunnen eenvoudig hun eigen route samenstellen dankzij gemarkeerde routepalen en de nieuwe app Op pad | Regio Arnhem Nijmegen. 

Daarnaast zijn er zo’n 85 luisterverhalen beschikbaar, die extra verdieping geven aan de wandelbeleving. Binnenkort komt er ook een website en verschijnen gedrukte wandelkaarten, die onder meer verkrijgbaar zullen zijn bij de Citystores in Nijmegen en Arnhem.
Agnes Schaap: "We zijn erg tevreden met het resultaat. Met het wandelnetwerk versterken we de verbinding binnen de regio en verbeteren we de recreatieve structuur.”

Gedeputeerde Peter Drenth benadrukt het belang van een dekkend routenetwerk met dezelfde systematiek. "Met dit wandelnetwerk kunnen inwoners en toeristen ongehinderd door gemeente- of natuurlijke grenzen de veelzijdige natuur en rijke historie van Gelderland beleven."

Samenwerking twaalf gemeenten en provincie

Het wandelnetwerk is tot stand gekomen door een samenwerking tussen twaalf gemeenten en de Provincie Gelderland. De deelnemende gemeenten - die samenwerken in de Groene Metropoolregio (GMR) -  zijn: Arnhem, Berg en Dal, Beuningen, Druten, Duiven, Heumen, Lingewaard, Nijmegen, Overbetuwe, Westervoort, Wijchen en Zevenaar. De uitvoering van het project lag in handen van Visit Arnhem Nijmegen, onderdeel van het regionaal bureau voor toerisme Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen.
Trefwoorden: wandelen, netwerk, dmo, beleid, leisure, natuur

CELTH



||| Nieuws |||

10/07/25
Exclusief voor leden
Europeanen willen sneller en beter spoorvervoer
Een ruime meerderheid van de Europeanen vindt dat het spoorvervoer tussen EU-landen dringend verbeterd moet worden. Dat blijkt uit een nieuwe peiling van Polling Europe onder ruim 5.000 inwoners van de 27 EU-lidstaten
04/07/25
Exclusief voor leden
Petitie: informeer passagiers over tromboserisico
De Trombosestichting is een petitie gestart om luchtvaartmaatschappijen te bewegen passagiers beter te informeren over het risico op trombose tijdens lange vluchten.
04/07/25
Waar genieten Nederlanders deze zomer van hun vakantie?
De zomervakantie staat voor de deur en veel Nederlanders maken zich op voor een welverdiende reis naar het buitenland. Volgens reisorganisatie TUI blijven Spanje, Griekenland en Turkije de populairste Europese vliegbestemmingen.
04/07/25
Air France-KLM wil meerderheidsbelang in SAS
Air France-KLM wil haar belang in het aandelenkapitaal van SAS verhogen van 19,9% naar 60,5% door de volledige overname van de aandelen van Castlelake en Lind Invest.
03/07/25
Steeds meer reizigers kiezen voor budgetmaatschappijen
Het aantal passagiers dat via Nederlandse luchthavens met een budgetmaatschappij vliegt, is in twintig jaar tijd verdrievoudigd. In 2024 maakten 27,8 miljoen reizigers gebruik van een prijsvechter, tegenover 9,3 miljoen in 2004.
02/07/25
Exclusief voor leden
Starbucks met 180 zitplaatsen opent op Schiphol
Centraal gelegen in de vernieuwde Lounge 1 van Schiphol is geopend een grote Starbucks-locatie van 500 vierkante meter. De herontwikkeling is het resultaat van een nauwe samenwerking tussen Schiphol, Avolta AG en Starbucks.
27/06/25
Exclusief voor leden
Gratis handbagage in aantocht
De Europese Unie wil nieuwe regels invoeren die luchtvaartmaatschappijen verplichten om passagiers gratis een handbagagekoffer toe te staan, naast een persoonlijk item zoals een handtas of laptoptas. Luchtvaartmaatschappijen zijn niet blij.
24/06/25
Exclusief voor leden
Rust en avontuur populair in zomer 2025
Reizigers die deze zomer op het laatste moment nog een vakantie boeken, kiezen opvallend vaak voor rust, veiligheid en actieve rondreizen. De belangstelling voor Europa groeit, de VS valt uit de top 10 en Thailand blijft populair.