Geplaatst op: 18-03-2025
Auteur: Marc Gerlings

1.300 kilometer wandelnetwerk verrijkt regio Arnhem-Nijmegen

Routenetwerk met 85 luisterverhalen

1.300 kilometer wandelnetwerk verrijkt regio Arnhem-Nijmegen
Feestelijke opening wandelnetwerk van 1365 km in de regio Arnhem Nijmegen. Foto: Toerisme VAN.
Wandelliefhebbers kunnen vanaf vandaag genieten van een gloednieuw wandelnetwerk in de regio Arnhem Nijmegen van liefst meer dan 1300 kilometer. 

Tijdens een bijeenkomst op Kasteel Wijchen is het netwerk officieel geopend door gedeputeerde Peter Drenth, Bestuurlijk opdrachtgever Ontspannen regio van de Groene Metropoolregio Arnhem-Nijmegen Agnes Schaap, Anouk van Dam, wethouder gemeente Wijchen en directeur van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen Herre Dijkema.

NRIT vroeg aan projectmanager Loes Haver naar de waarde van dit wandelnetwerk voor haar regio:  "We zijn trots op het resultaat: een dekkend wandelnetwerk waar mensen op een laagdrempelige manier gebruik van kunnen maken. Door bijvoorbeeld via de routeplanner in de app eenvoudig een route samenstellen. Een absolute toegevoegde waarde zijn de luisterverhalen en de voorgeprogrammeerde wandelingen. Met één druk op de knop kan je direct op pad. Als je lekker zonder mobiele telefoon wil wandelen volstaat het om een gekleurde route te volgen. We hebben routes zo ontworpen dat ze je op verrassende plekken in de natuur brengen, weg van de verharde wegen”.   

Routepalen en app

Het wandelroutenetwerk biedt maar liefst 1.365 kilometer aan routes. Het is een bundeling van bestaande paden, meldt Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen. Wandelaars kunnen eenvoudig hun eigen route samenstellen dankzij gemarkeerde routepalen en de nieuwe app Op pad | Regio Arnhem Nijmegen. 

Daarnaast zijn er zo’n 85 luisterverhalen beschikbaar, die extra verdieping geven aan de wandelbeleving. Binnenkort komt er ook een website en verschijnen gedrukte wandelkaarten, die onder meer verkrijgbaar zullen zijn bij de Citystores in Nijmegen en Arnhem.
Agnes Schaap: "We zijn erg tevreden met het resultaat. Met het wandelnetwerk versterken we de verbinding binnen de regio en verbeteren we de recreatieve structuur.”

Gedeputeerde Peter Drenth benadrukt het belang van een dekkend routenetwerk met dezelfde systematiek. "Met dit wandelnetwerk kunnen inwoners en toeristen ongehinderd door gemeente- of natuurlijke grenzen de veelzijdige natuur en rijke historie van Gelderland beleven."

Samenwerking twaalf gemeenten en provincie

Het wandelnetwerk is tot stand gekomen door een samenwerking tussen twaalf gemeenten en de Provincie Gelderland. De deelnemende gemeenten - die samenwerken in de Groene Metropoolregio (GMR) -  zijn: Arnhem, Berg en Dal, Beuningen, Druten, Duiven, Heumen, Lingewaard, Nijmegen, Overbetuwe, Westervoort, Wijchen en Zevenaar. De uitvoering van het project lag in handen van Visit Arnhem Nijmegen, onderdeel van het regionaal bureau voor toerisme Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen.
Trefwoorden: wandelen, netwerk, dmo, beleid, leisure, natuur

CELTH



||| Nieuws |||

26/08/26
SunExpress Airlines start in 2027 een nieuwe verbinding naar Antalya
Vanaf de meivakantie in 2027 is het weer mogelijk om vanaf Airport Weeze dagelijks rechtstreeks naar de Turkse Rivièra te vliegen met SunExpress Airlines.
26/08/26
WK Masters Atletiek 2028 in Breda, Etten-Leur en Oosterhout
De wereldkampioenschappen atletiek voor masters komen in 2028 naar Nederland, naar Breda, Etten-Leur en Oosterhout. Tijdens de General Assembly van World Masters Athletics (WMA) in Daegu (Zuid?Korea) is het evenement officieel toegekend aan de Nederlandse kandidatuur.
26/08/26
Salland nieuwe  huisstijl, aangescherpt merkverhaal en vervanging website
De regio Salland en onderdeel van dmo MarketigOost krijgt een vernieuwde huisstijl en een aangescherpt merkverhaal. Samen met de gemeenten Raalte, Olst-Wijhe, Deventer en Hellendoorn werkte MarketingOost de afgelopen periode aan een frisse uitstraling die past bij Salland van nu.
24/08/26
Exclusief voor leden
Transavia zet in op groei via Brussels Airport
De luchtvaartmaatschappij Transavia beschikt sinds kort over een volledig operationele, lokale crewbase op Brussels Airport. Daarmee investeert Transavia verder in de groeiende Belgische markt.
24/08/26
Mobiliteit als groeifactor: waarom steeds meer kleine ondernemers overstappen op operational lease
Een campingeigenaar die naar de leverancier rijdt voor onderhoudsmateriaal. Een tourgids die een nieuwe route verkent in een gebied dat nauwelijks met het openbaar vervoer te bereiken is. Een eventorganisator die materiaal vervoert naar een locatie net buiten de bebouwde kom. In de leisure- en toerismesector hoort de auto vaak bij het bedrijf zelf. Toch kiezen steeds meer kleine ondernemers en zzp'ers in deze sector ervoor om die auto niet meer te kopen, maar te leasen.
24/08/26
SLIM subsidie is open voor leerrijke werkomgeving
Met de Stimuleringsregeling leren en ontwikkelen in mkb-ondernemingen (SLIM-regeling) wil het kabinet leren en ontwikkelen in het mkb vanzelfsprekend maken
24/08/26
Exclusief voor leden
Zelfrijdende bus in Efteling
Bezoekers van de Efteling kunnen binnenkort gebruikmaken van een bijzondere pendeldienst. Een zelfrijdende bus brengt bezoekers van en naar de verschillende verblijfsaccommodaties bij het attractiepark.
20/08/26
Twee derde van de minderjarigen krijgt gewoon alcohol mee – ook in vakantieparken en attracties
67% van alle jongeren onder de 18 jaar lukt het om alcohol te kopen. Dat blijkt uit onderzoek in opdracht van het Ministerie van VWS uit 2024. Zorgelijk, zeker nu de NIX18-campagne al bijna tien jaar loopt. Voor recreatieondernemers – van vakantiepark en camping tot attractie en leisure venue – is dit een direct aandachtspunt: vrijwel elk bedrijf in de sector schenkt of verkoopt alcohol, en de wet maakt geen uitzondering voor de recreatieomgeving.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
14/09/26
14/09/26 t/m 14-09-26: Perspectief 2040: validatiewebinar
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
18/09/26
18/09/26 t/m 18-09-26: Kennisdag Waterlinies
Deze nazomer organiseren de Alliantie Zuiderwaterlinie, de Vereniging Nederlandse Vestingsteden, de ...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...