Geplaatst op: 03-03-2025
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT

Artikelen Capita Selecta uit Trendrapport online

Artikelen Capita Selecta uit Trendrapport online

Alle artikelen in het hoofdstuk Capita Selecta van het nieuwste Trendrapport staan online. Mede dankzij partners CELTH en NBTC vrij toegankelijk.

De artikelen behandelen een brede waaier aan actuele onderwerpen en uitdagingen waar toerisme, recreatie en vrije tijd mee te maken hebben. Toch liever op papier lezen en ook nog eens alle feiten en data op een rijtje hebben? Dan moet je het Trendrapport toerisme, recreatie en vrije tijd – editie 45 gewoon bestellen. Je krijgt dan tevens online toegang tot alle achterliggende data.

In Capita Selecta hebben we het over bewonerspersona’s, toerisme in balans, bewonerprofijt, het belang van street culture, robotics in hospitality, een toegankelijke vrijetijdssector, gastronomische gentrificatie, vernieuwd bewonersonderzoek, het meten van sociale impact en de klimaatbestendigheid van de vrijetijssector.

TrendrapportCapitaSelecta

Link: https://www.nrit.nl/trendrapport/capita-selecta
Trefwoorden: trends, trendrapport, duurzaam toerisme, vakanties, vrije tijd, onderzoek, bewoners, bewonersprofijt, cultuur, toegankelijkheid, robots, gentrificatie, klimaat, evenementen, horeca, leisure, LDA, reisbranche

CELTH



||| Nieuws |||

10/04/25
Wegwijzer voor het meten van bewonersprofijt gepresenteerd
Vandaag is tijdens een LDA-Kennissessie de ‘Wegwijzer voor het meten van bewonersprofijt’ gepresenteerd. Deze wegwijzer biedt een overzicht van zowel voor de hand liggende als innovatieve methoden om bewonersprofijt te meten.
03/03/25
Artikelen Capita Selecta uit Trendrapport online
Alle artikelen in het hoofdstuk Capita Selecta van het nieuwste Trendrapport staan online. Mede dankzij partners CELTH en NBTC vrij toegankelijk.
25/12/24
Op weg naar 2025
Het jaar 2024 loopt ten einde en we kijken vol verwachting uit naar een prachtig 2025. We willen jullie hartelijk bedanken voor de fijne samenwerking en het vertrouwen in ons.
13/12/24
Scenarioplanning: theorie, methodes en toepassing
Altijd al meer willen weten van scenarioplanning? Lees van het boek “Scenario Planning and Tourism Futures. Theory Building, Methodologies and Case Studies”. Geschreven door Albert Postma, Stefan Hartman en Ian Yeoman van het European Tourism Futures Institute (ETFI) van NHL Stenden.
18/10/24
Database logiesaccommodaties NL online
De Landelijke Data Alliantie heeft de Database Logiesaccommodaties NL gelanceerd. In deze database het aanbod van logiesaccommodaties in Nederland: van hotels, appartementen, bed&breakfast, huisjes- en kampeerterreinen tot groepsaccommodaties. Het aanbod is geïnventariseerd, verrijkt met relevante indicatoren en op een online platform beschikbaar gesteld door NRIT en Bureau Nijdam.
11/10/24
Zet je regio op de kaart 2024: Balans in jouw bestemming – Maak deel uit van de toekomst van toerisme!
NRIT organiseert in samenwerking met CELTH en de Recreatie Vakbeurs een kennisevent rond bestemming in balans. In slechts twee uur ben je helemaal up-to-date met de nieuwste inzichten en strategieën. Je leert van experts, netwerkt met vakgenoten én krijgt praktische handvatten om direct mee aan de slag te gaan in jouw regio.
15/12/23
Zet in je agenda: Trendcongres Toerisme en Vrije Tijd 18 april 2024
Vlissingen is de ‘city to be’ op donderdag 18 april 2024 want daar is het Trendcongres Toerisme en Vrije Tijd 2024. Save the date, zet het alvast in je agenda.
30/11/23
Haalbaarheidsonderzoek dataportaal toerisme in Limburg
In opdracht van de gemeenten, Provincie Limburg en branchevertegenwoordigers in toerisme en recreatie, werken de Samenwerkende VVV’s in Limburg aan het inrichten van een dataportaal voor de vrijetijdsector in Limburg.