Geplaatst op: 25-02-2025
Auteur: Redactie
NRIT

Recreatheek zorgt voor meer efficiency en gemak voor gasten

Recreatheek zorgt voor meer efficiency en gemak voor gasten

De vorig jaar geïntroduceerde Recreatheek 2.0 is een groot succes. Zo’n 250 bedrijven maken er gebruik van. De Recreatheek is een innovatieve softwareoplossing die animatieteams op recreatiebedrijven helpt met efficiënter en creatiever te werken. Daarnaast kan het reserveringen voor individuele activiteiten en bestellingen verwerken.

Gasten verwachten op hun vakantie meer maatwerk, gebruiksgemak en digitale toegankelijkheid. Dat geldt ook voor het animatieprogramma dat wordt aangeboden. Voor bedrijven is het monitoren van het animatieprogramma en een efficiënte personeelsinzet uitermate relevant.

Compleet managementsysteem voor recreatieteams

De Recreatheek bevat meer dan 1.200 activiteiten die recreatieteams kunnen gebruiken. Ze kunnen ook eigen activiteiten toevoegen. Het is voor animatieteams een totaaloplossing van inspiratie, planning, personeelsinzet, marketing tot een inschrijfmodule. Met Recreatheek 2.0 kunnen ondernemers eenvoudig monitoren hoeveel gasten deelnemen aan activiteiten, welke tijdstippen populair zijn en welke programmaonderdelen minder goed aanslaan. Ze kunnen het systeem ook voor de personeelsplanning gebruiken. Deze inzichten worden gepresenteerd in een gebruiksvriendelijk dashboard en maken het mogelijk om direct bij te sturen. Dit soort data-gedreven besluitvorming helpt campings om efficiënter te werken en de tevredenheid van hun gasten te vergroten en niet onbelangrijk: beter en slimmer om te gaan met de inzetbare personeelsuren van het animatieteam.

Ook voor andere afdelingen

Recreatheek 2.0 is meer dan alleen een tool voor het samenstellen van animatieprogramma’s. Het is een alles-in-één platform waarmee recreatieondernemingen hun volledige dienstverlening kunnen stroomlijnen. Naast de uitgebreide database met uitgewerkte activiteiten biedt de software ook modules voor:

  • Reserveringen: Laat gasten eenvoudig online een tennisbaan, fiets of kano reserveren via de gekoppelde webapp of QR-code.
  • Bestellingen: Van verse broodjes in de ochtend tot snacks aan het zwembad – via Recreatheek kunnen gasten deze eenvoudig bestellen en betalen.
  • Faciliteitenbeheer: Houd overzicht over de beschikbaarheid en planning van verhuurobjecten, zoals barbecues of sportmaterialen.

Integratie met website en app

De front-end van de Recreatheek kan in de website of app van het vakantiepark worden geïntegreerd. Gasten kunnen via QR-codes direct inschrijven voor activiteiten of reserveringen plaatsen. Dit verhoogt niet alleen het gebruiksgemak, maar biedt ondernemers ook real-time inzicht in de populariteit van het programma.

Link: https://recreatheek.com
Trefwoorden: verblijfsrecreatie, vakantieparken, activiteiten, animatie

CELTH



||| Nieuws |||

23/03/26
HZ Kenniscentrum Kusttoerisme publiceert platforms Veere en Sluis
In opdracht van Gemeente Sluis en Gemeente Veere heeft HZ Kenniscentrum Kusttoerisme online kennisplatforms ontwikkeld met actuele cijfers, onderzoeken en publicaties over toerisme en recreatie.
23/03/26
KHN vraagt flexibiliteit openingsuren tijdens WK voetbal
Tijdens het WK Voetbal 2026 worden veel wedstrijden vanwege het tijdsverschil ’s avonds laat of zelfs ‘s nachts gespeeld. 48 gemeenten (14%) tonen zich al gastvrij richting inwoners en horecaondernemers door verruimde openingstijden toe te staan. Koninklijke Horeca Nederland roept nog meer gemeenten op dit voorbeeld te volgen.
20/03/26
Samenwerking Groenn maakt Groningse evenementen toegankelijker
Eén op de vijf mensen in Nederland heeft een handicap. De oprichters van het?Groningse platform GROENN (ESNS, Noorderzon, Bevrijdingsfestival Groningen en Paradigm) kwamen dit verschijnsel ook tegen en besloten tot actie tot meer toegankelijkheid van mensen met een beperking.
20/03/26
KLM mijdt langer Dubai, Riyadh en Dammam
Vanwege de aanhoudende geopolitieke onrust in het Midden-Oosten heeft KLM besloten om alle vluchten ...
19/03/26
Ontwerp van recreatieplek Poort van Buijtenland is klaar
Het Definitief Ontwerp van de Poort van Buijtenland bij de plaats Rhoon is klaar. Het is de bedoelin...
19/03/26
Landgoed Het Zand wint Gouden Haring 2026 door innovaties
De eigenaren van Natuurkampeerterrein Landgoed Het Zand Hattemer Oldenburger en Natuurkampeerterrein de Polmate zijn de winnaars van de Gouden Haringen 2026. Deze prijzen erkennen beheerders van Natuurkampeerterreinen die uitblinken in innovaties, gastvrijheid en betrokkenheid bij het netwerk.
18/03/26
Groningen beoogt beter behoud erfgoed boerderijen
De provincie Groningen investeert dit jaar ruim € 10,9 miljoen in het versterken van karakteristieke panden en gemeentelijke monumenten. Met de opening van de vernieuwde Subsidieregeling Onderhoud Karakteristieke Panden (SOK) op 1 april 2026 krijgen vooral boerderijen een stevige impuls.
18/03/26
Swipe technologie wint vervoersaward
De component vervoer in toerisme maakt een snelle ontwikkeling door. Een goed voorbeeld van innovatie is de swipe technologie bij Arriva. Het bedrijf wint de Transport Ticketing Global Award 2026.

||| Agenda |||

02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...