Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 04-02-2025
Auteur: redactie
Uitgever: NRIT Media

Benoeming tot Officier en Ridder van het Légion d'Honneur

Emmanuel Macron eert Roland en Michael Mack met de hoogste Franse onderscheiding

Benoeming tot Officier en Ridder van het Légion d'Honneur

Op 28 januari heeft de Franse president Emmanuel Macron in het Élysée-paleis in Parijs Europa-Park-oprichter Roland Mack benoemd tot "Officier de la Légion d'honneur” en Michael Mack, managing partner van Europa-Park en CEO van MACK One, tot "Chevalier de la Légion d'Honneur”. Zeer weinig Duitsers hebben ooit deze eer gekregen. In de afgelopen 60 jaar zijn persoonlijkheden zoals Michael Schumacher, Tomi Ungerer, Ulrich Wickert, Otto Hahn, Max Ernst, Marlene Dietrich, Mireille Mathieu, Hubert Burda en Liz Mohn geëerd met de "Officier de la Légion d'Honneur”.


De Franse president eert hiermee de buitengewone inzet van Roland en Michael Mack voor de Frans-Duitse vriendschap. In de eervolle vermelding staat dat Roland en Michael Mack "grote vrienden van Frankrijk” zijn en dat de familie Mack al tientallen jaren zeer succesvol is in het bevorderen van wederzijds begrip tussen de twee naties. Roland Mack, zijn familie en het door hem opgerichte Europa-Park zijn uitstekende voorbeelden van een visionaire toewijding aan de Frans-Duitse vriendschap. Europa-Park is een van de beste attractieparken ter wereld en is door Roland en Michael Mack ontwikkeld tot een echt Frans-Duits bedrijf. Ongeveer een kwart van de 5.250 werknemers komt uit Frankrijk. Vorig jaar bezochten ongeveer 1,4 miljoen Fransen het grootste attractiepark van Duitsland. In totaal zijn er meer dan 40 miljoen Franse bezoekers geteld in de bijna 50-jarige geschiedenis van Europa-Park.


Michael Mack is sinds 2018 de Franse honorair consul voor de regio’s Freiburg en Tübingen. In zijn functie zet hij zich in voor het onderhouden en intensiveren van de Frans-Duitse samenwerking. Vooral het stimuleren van jongeren en de bevordering van grensoverschrijdende projecten liggen hem na aan het hart. Talrijke maatregelen op het gebied van mobiliteit, taalonderwijs en toerisme zijn door hem geïnitieerd.


Met de oprichting van MACK One France 2022 heeft Michael Mack ten zuiden van Straatsburg een innovatiecentrum gecreëerd, waarin zowel de marketing- en verkoopactiviteiten van de MACK Groep voor de Franse markt als creatieve ontwikkelingen op het gebied van technologie worden gebundeld.


Daarnaast zijn Roland en Michael Mack verantwoordelijk voor talrijke culturele bijeenkomsten en evenementen op het gebied van cultuur en sport. Voorbeelden hiervan zijn het jaarlijkse Euro-Musique Festival, waar muzikale vriendschappen worden gesmeed en gecultiveerd over de landsgrenzen heen, de Elzas-dag, waar de banden met de naburige regio worden gevierd, en tentoonstellingen met kunstwerken van Tomi Ungerer en Raymond-Emile Waydelich.


De familie Mack heeft ook een traditionele wijngaard in Hartmannswiller bij Colmar in de Elzas overgenomen en het restaurant "Amitié - La Cuisine du Château” geopend, dat symbool staat voor Frans-Duitse vriendschap en directe ontmoetingen tussen mensen.


De toewijding van Roland en Michael Mack staat voor een levende Frans-Duitse vriendschap en voor een Europa dat elke dag wordt beleefd. Hun inzet voor kansarme en gehandicapte mensen is ook te roemen: meer dan een miljoen bezoekers, waaronder enkele honderdduizenden gasten uit Frankrijk, hebben Europa-Park de afgelopen jaren gratis kunnen bezoeken.


Voormalig minister en huidig lid van de Franse Nationale Assemblee Brigitte Klinkert benadrukt: "Europa-Park brengt Europa op een speelse manier tot leven. Jongeren en gezinnen uit verschillende landen en culturen ontmoeten elkaar hier en ervaren het echte, geleefde Europa: een saamhorigheid vol vreugde en diversiteit. Dit levende Europa vormt het hart van onze grensregio. Zonder de Elzas zou Europa-Park niet hetzelfde zijn, en zonder Europa-Park zouden wij Elzassers ook niet hetzelfde zijn! We prijzen ons gelukkig met dit park aan de andere kant van de Rijn - als economische motor en symbool van vriendschap. Onze gezamenlijke inzet voor de Frans-Duitse betrekkingen verenigt ons al vele decennia en ik wil graag van deze gelegenheid gebruik maken om mijn diepe dankbaarheid aan u uit te spreken voor uw diensten aan de Frans-Duitse vriendschap.”


Roland Mack: "We zien de ontvangen onderscheidingen zowel als een verplichting als een stimulans om alles te blijven doen wat in ons vermogen ligt om dit fundamenteel belangrijke partnerschap in stand te houden en te bevorderen. Het is onze grootste zorg om de Frans-Duitse vriendschap en de Europese gedachte door ons werk verder te versterken en uit te dragen naar de toekomst”.


Michael Mack: "De Frans-Duitse vriendschap is een fundament van stabiliteit en vertrouwen. Europa heeft een duidelijke visie voor morgen nodig en onze grensregio biedt hiervoor talloze mogelijkheden. Daarom ben ik er trots op dat ik ben benoemd tot 'Chevalier de la Légion d'Honneur' en het spoort mij aan om onze inspanningen voor grensoverschrijdende samenwerking in de toekomst te intensiveren.”

Trefwoorden: Benoeming, Franse onderscheiding

CELTH



||| Nieuws |||

05/06/25
Exclusief voor leden
Strategische samenwerking Unseen en Art Rotterdam
De dertiende editie van fotografiebeurs Unseen, nu als onderdeel van Art Rotterdam, vindt eind maart 2026 plaats; dus niet, als eerder aangekondigd door de organisatie, komende september in de Amsterdamse NDSM Loods.
27/05/25
Dagattractie Top 50: Dierentuinen noteren sterkste groei
De grootste Nederlandse dagattracties hebben vorig jaar 2% meer bezoekers geteld. Dierentuinen deden het relatief beter dan attractieparken en musea. De Zaanse Schans is in 2024 gestegen naar de tweede plaats op de ranglijst van best bezochte dagattracties in Nederland.
26/05/25
Exclusief voor leden
Moons wordt voorzitter Van Gogh Nationaal Park
Met ingang van 1 juni 2025 start Annemarie Moons als voorzitter van Van Gogh Nationaal Park.
26/05/25
Wereldpremière tentoonstelling Bricks of Wonder opent met een feest der herkenning voor jong en oud
Op 22 mei vond de feestelijke wereldpremière van Bricks of Wonder plaats, een spectaculaire LEGO® tentoonstelling in Westfield Mall of The Netherlands.
21/05/25
Werkveldkandidaten gezocht voor Professional Doctorate in Leisure, Tourism & Hospitality
CELTH zoekt voor de professional doctorate kandidaten uit het werkveld. De PD biedt organisaties de kans om voorop te lopen in innovatie binnen de LTH-sector. Het traject, dat vier tot zes jaar duurt, combineert praktijkgericht onderzoek met concrete interventies.
15/05/25
Exclusief voor leden
Fenix, de nieuwe blikvanger van Rotterdam
Op donderdag 15 mei opent Koningin Máxima Fenix: het nieuwe kunstmuseum over migratie in Rotterdam. Blikvanger is de dubbel gedraaide trap van blinkend roestvrijstaal in het hart van het gebouw en boven het dak uitmondt in een panoramadak.
09/05/25
Subsidies uit regiodeal 'Veluwe in Balans' voor toeristische toegangspoorten Eerbeek en Nunspeet
De provincie Gelderland heeft de eerste twee subsidies toegekend vanuit de regiodeal ‘Veluwe in Balans’. Dit maakt de herinrichting van het stationsgebied in Eerbeek tot toeristisch overstappunt en de ontwikkeling van het bezoekerscentrum in Nunspeet mogelijk.
07/05/25
Exclusief voor leden
Amsterdam verandert
Amsterdam bestaat 750 jaar. De stad met zijn vele grachten is een ware magneet voor toeristen. Hoe verandert deze toekomst na zijn verjaardag? Dat beeld kun je opstellen na de ToekomstTiendaagse.