Geplaatst op: 04-02-2025
Auteur: Marc Gerlings

Drenthe krijgt internationale erkenning gastvrijheid

Willemien Meeuwissen, gedeputeerde Drenthe: "Weerspiegeling van de inzet en passie van ondernemers in de sector"

Drenthe krijgt internationale erkenning gastvrijheid
Drenthe in lijst met 10 meest gastvrije regio\'s.
Den Burg is de meest gastvrije bestemming van Nederland en Drenthe nestelt zich als regio in de lijst met 10 meest gastvrije regio's ter wereld. 

Booking.com presenteert de 13e editie van de Traveller Review Awards*, waarin de meest gastvrije steden en regio’s worden geëerd. Dit jaar mag de Texelse plaats Den Burg zich opnieuw de meest gastvrije bestemming van Nederland noemen. Bijzonder is de positie die Drenthe inneemt. Ook internationaal staat Nederland in de spotlight, met Drenthe als een van de meest gastvrije regio’s ter wereld. 

De awards zijn op basis van maar liefst 360 miljoen geverifieerde beoordelingen wereldwijd toegekend aan reispartners ter erkenning van hun uitstekende service en gastvrijheid. In Nederland ontvangen dit jaar 13.647 accommodaties een award; wereldwijd zijn dat er zelfs 1,7 miljoen. Daarnaast worden dit jaar ook 14 autoverhuurbedrijven en één taxi-aanbieder in Nederland erkend met een award. 

De meest gastvrije steden in Nederland

De meest gastvrije stad is waarschijnlijk ook een ode aan Waddeneiland Texel dat Zeeland verslaat. Texel voert voor het tweede jaar op rij de lijst aan als meest gastvrije bestemming van Nederland, na eerdere overwinningen van de Zeeuwse kust in 2022 en 2023. 

Het grootste Waddeneiland, met Den Burg en De Cocksdorp als hoogtepunten, betovert bezoekers met uitgestrekte stranden, natuur en sfeervolle dorpjes vol lokale charme. Omgerekend naar provincies blinkt Noord-Holland dit jaar uit in de top 10 met 4 vermeldingen, terwijl Zeeland het dit jaar moet doen met 2 plekken op de lijst. 

De meest gastvrije steden

Bestemmingen moesten ten minste 50 accommodaties hebben op Booking.com om te worden opgenomen in deze lijst en werden gerangschikt op - in verhouding - het hoogste aantal award winnaars per bestemming.

1- Den Burg
2- Schoorl
3- Middelburg
4- Zeewolde
5- Noordwijk
6- Alkmaar
7- De Cocksdorp
8- Oisterwijk
9- Otterlo
10- Renesse

"Onze partners maken elke dag onvergetelijke ervaringen mogelijk waarmee zij echt het verschil maken voor hun gasten; van het delen van de beste lokale tips tot het verrassen van gasten met champagne bij een jubileum. Met de Traveller Review Awards willen we hen erkennen voor hun harde werk en toewijding om reizigers het hele jaar door te voorzien van uitzonderlijke service en gastvrijheid," aldus Elsbeth van Eekeren, Area Manager Benelux bij Booking.com.

Regio Drenthe wereldwijd erkend voor de gastvrijheid 

De Traveller Review Awards kijken elk jaar ook naar de meest gastvrije regio’s ter wereld en dit jaar heeft het brede scala aan prachtige bestemmingen een mooi oranje randje met Drenthe in de 10 meest gastvrije regio’s ter wereld. De gastvrijheid in Drenthe kent geen tijd en heeft zich in 2024 dusdanig onderscheiden dat het voor 2025 een must visit is voor reizigers wereldwijd die op zoek zijn naar de beste service en gastvrijheid. 

"Het is een enorme eer dat Drenthe wereldwijd erkend wordt als een van de meest gastvrije regio’s. Dit is een directe weerspiegeling van de inzet en passie van ondernemers in de recreatie- en toerismesector. Wij zijn trots op de gastvrijheid die ze bieden en feliciteren hen van harte met deze welverdiende erkenning. Dit is niet alleen een erkenning van de kwaliteit van onze accommodaties, maar ook van de bijzondere ervaring die Drenthe onze bezoekers biedt," aldus Willemien Meeuwissen, gedeputeerde provincie Drenthe. 

Drenthe in 10 meest gastvrije regio's ter wereld

Een regio moest minimaal 200 in aanmerking komende accommodaties hebben op Booking.com om te worden opgenomen in deze lijst en werden gerangschikt op het hoogste aantal award winnaars als percentage van het totale aantal accommodaties in een regio. Elk land kon slechts één keer worden opgenomen. 

Drenthe - Nederland
Osijek-Baranja - Kroatië
Kakheti - Georgië
Madeira - Portugal
Misiones - Argentinië
Graubünden - Zwitserland
South Australia - Australië
Bretagne - Frankrijk
Baja California Sur - Mexico
Kien Giang - Vietnam

Vakantiehuizen het meest geliefd
In Nederland hebben 13.647 accommodaties een award ontvangen van Booking.com, waarvan het grootste deel bestaat uit 11.908 verblijven, zoals appartementen en vakantiehuizen. Dit jaar is met een stijging van 18% ten opzichte van vorig jaar de chalet in verhouding het hardst gestegen op de voet gevolgd door vakantiehuizen. Booking.com verbindt daar een conclusie aan. 'Hiermee tonen reizigers hun aanhoudende waardering voor een breed scala aan verschillende soorten verblijven en de unieke gastvrijheid die ze kunnen bieden.' 

Vakantiehuis - 3,723 awards
Appartement - 3,348 awards
B&B - 2,481 awards
Hotel - 1,582 awards
Chalet - 792 awards

Steden met de meest gewaardeerde accommodaties van Nederland 

Amsterdam – 793 awards
Zandvoort - 402 awards
Callantsoog – 192 awards
Domburg - 179 awards
Egmond aan Zee - 167 awards
Zoutelande - 153 awards
Rotterdam – 124 awards
Putten - 122 awards
Oostkapelle – 120 awards
Maastricht – 116 awards
Trefwoorden: bestemming, destinatie, regio, gastvrijheid, Den Burg, Drenthe, Texel

CELTH



||| Nieuws |||

04/07/26
Zwarte Cross gaat samenwerking aan met SpecialTV
SpecialTV en de organisatie van de Zwarte Cross, Feestfabriek Alles Komt Goed BV, melden hun officiële mediasamenwerking aan voor de editie van 2026. SpecialTV maakt professionele televisie- en online producties met een team van mensen met een verstandelijke beperking, die ‘Specials’ genoemd worden.
03/07/26
Exclusief voor leden
Spanje en Spaanse eilanden populairder dan ooit
Nederlanders kiezen deze zomer vaker voor Spanje, ten koste van onder meer Griekenland en Turkije. Het aandeel van Spanje in alle zomervakantieboekingen stijgt van 31 procent vorig jaar naar bijna 35 procent dit jaar, meldt touroperator VakantieDiscounter. Vooral de eilanden zijn populair.
03/07/26
Exclusief voor leden
Verkoop caravans stijgt verder
In het eerste halfjaar van 2026 werden 4.805 nieuwe caravans verkocht. Dat is 9,8 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee zet de stijgende lijn door die BOVAG en KCI eerder dit voorjaar al signaleerden.
02/07/26
Actie wittebroodsweken Taylor Swift in Kunstmuseum Den Haag
Het zal je vast niet ontgaan zijn, de geruchtenmachine over het huwelijk van megaster Taylor Swift draait op volle toeren. Het Kunstmuseum Den Haag speelt daar handig op in met de Wonderstruck jurk van Taylor.
02/07/26
Exclusief voor leden
Mensen in groene woonomgeving doen minder beroep op geestelijke gezondheidszorg
Groen in de wijk helpt niet alleen tegen hittestress maar legt ook minder druk op de geestelijke gezondheidszorg. Dat blijkt uit een studie van de Open Universiteit in samenwerking met de grootste Vlaamse zorgverzekeraar CM.
02/07/26
Verkiezing ‘Leukste Uitje 2027’ van start
De verkiezing ‘Leukste Uitje 2027’ is van start gegaan; een voortzetting van de verkiezingen die de ANWB jarenlang organiseerde en vorig jaar door een nieuw team werd omarmd.
02/07/26
Hoe bedrijfstrainingen bijdragen aan een betere samenwerking
Goede samenwerking ontstaat zelden vanzelf. Teams bestaan uit mensen met verschillende karakters, communicatiestijlen en verwachtingen, en juist daar loopt het in de praktijk vaak vast. Bedrijfstrainingen zijn een effectieve manier om die samenwerking structureel te verbeteren: niet met losse theorie, maar met vaardigheden die mensen de volgende werkdag al toepassen. In dit artikel lees je waarom samenwerking soms stroef loopt en op welke vijf manieren bedrijfstrainingen een team sterker, opener en effectiever maken.
30/06/26
28% plant vakantie in eigen land
De zomervakantie staat voor de deur en de vakantielust onder Nederlanders blijft onverminderd groot. Bijna negen op de tien Nederlanders (89%) zijn van plan om de komende twaalf maanden op vakantie te gaan. Vaker dan vorig jaar wordt voor een vakantie relatief dicht bij huis gekozen.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
21/10/26 t/m 23-10-26
21/10/26 t/m 23-10-26: Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE)
Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE): Nederland is gastland voor haar 45e jaarlijkse co...