Geplaatst op: 04-02-2025
Auteur: Marc Gerlings

Drenthe krijgt internationale erkenning gastvrijheid

Willemien Meeuwissen, gedeputeerde Drenthe: "Weerspiegeling van de inzet en passie van ondernemers in de sector"

Drenthe krijgt internationale erkenning gastvrijheid
Drenthe in lijst met 10 meest gastvrije regio\'s.
Den Burg is de meest gastvrije bestemming van Nederland en Drenthe nestelt zich als regio in de lijst met 10 meest gastvrije regio's ter wereld. 

Booking.com presenteert de 13e editie van de Traveller Review Awards*, waarin de meest gastvrije steden en regio’s worden geëerd. Dit jaar mag de Texelse plaats Den Burg zich opnieuw de meest gastvrije bestemming van Nederland noemen. Bijzonder is de positie die Drenthe inneemt. Ook internationaal staat Nederland in de spotlight, met Drenthe als een van de meest gastvrije regio’s ter wereld. 

De awards zijn op basis van maar liefst 360 miljoen geverifieerde beoordelingen wereldwijd toegekend aan reispartners ter erkenning van hun uitstekende service en gastvrijheid. In Nederland ontvangen dit jaar 13.647 accommodaties een award; wereldwijd zijn dat er zelfs 1,7 miljoen. Daarnaast worden dit jaar ook 14 autoverhuurbedrijven en één taxi-aanbieder in Nederland erkend met een award. 

De meest gastvrije steden in Nederland

De meest gastvrije stad is waarschijnlijk ook een ode aan Waddeneiland Texel dat Zeeland verslaat. Texel voert voor het tweede jaar op rij de lijst aan als meest gastvrije bestemming van Nederland, na eerdere overwinningen van de Zeeuwse kust in 2022 en 2023. 

Het grootste Waddeneiland, met Den Burg en De Cocksdorp als hoogtepunten, betovert bezoekers met uitgestrekte stranden, natuur en sfeervolle dorpjes vol lokale charme. Omgerekend naar provincies blinkt Noord-Holland dit jaar uit in de top 10 met 4 vermeldingen, terwijl Zeeland het dit jaar moet doen met 2 plekken op de lijst. 

De meest gastvrije steden

Bestemmingen moesten ten minste 50 accommodaties hebben op Booking.com om te worden opgenomen in deze lijst en werden gerangschikt op - in verhouding - het hoogste aantal award winnaars per bestemming.

1- Den Burg
2- Schoorl
3- Middelburg
4- Zeewolde
5- Noordwijk
6- Alkmaar
7- De Cocksdorp
8- Oisterwijk
9- Otterlo
10- Renesse

"Onze partners maken elke dag onvergetelijke ervaringen mogelijk waarmee zij echt het verschil maken voor hun gasten; van het delen van de beste lokale tips tot het verrassen van gasten met champagne bij een jubileum. Met de Traveller Review Awards willen we hen erkennen voor hun harde werk en toewijding om reizigers het hele jaar door te voorzien van uitzonderlijke service en gastvrijheid," aldus Elsbeth van Eekeren, Area Manager Benelux bij Booking.com.

Regio Drenthe wereldwijd erkend voor de gastvrijheid 

De Traveller Review Awards kijken elk jaar ook naar de meest gastvrije regio’s ter wereld en dit jaar heeft het brede scala aan prachtige bestemmingen een mooi oranje randje met Drenthe in de 10 meest gastvrije regio’s ter wereld. De gastvrijheid in Drenthe kent geen tijd en heeft zich in 2024 dusdanig onderscheiden dat het voor 2025 een must visit is voor reizigers wereldwijd die op zoek zijn naar de beste service en gastvrijheid. 

"Het is een enorme eer dat Drenthe wereldwijd erkend wordt als een van de meest gastvrije regio’s. Dit is een directe weerspiegeling van de inzet en passie van ondernemers in de recreatie- en toerismesector. Wij zijn trots op de gastvrijheid die ze bieden en feliciteren hen van harte met deze welverdiende erkenning. Dit is niet alleen een erkenning van de kwaliteit van onze accommodaties, maar ook van de bijzondere ervaring die Drenthe onze bezoekers biedt," aldus Willemien Meeuwissen, gedeputeerde provincie Drenthe. 

Drenthe in 10 meest gastvrije regio's ter wereld

Een regio moest minimaal 200 in aanmerking komende accommodaties hebben op Booking.com om te worden opgenomen in deze lijst en werden gerangschikt op het hoogste aantal award winnaars als percentage van het totale aantal accommodaties in een regio. Elk land kon slechts één keer worden opgenomen. 

Drenthe - Nederland
Osijek-Baranja - Kroatië
Kakheti - Georgië
Madeira - Portugal
Misiones - Argentinië
Graubünden - Zwitserland
South Australia - Australië
Bretagne - Frankrijk
Baja California Sur - Mexico
Kien Giang - Vietnam

Vakantiehuizen het meest geliefd
In Nederland hebben 13.647 accommodaties een award ontvangen van Booking.com, waarvan het grootste deel bestaat uit 11.908 verblijven, zoals appartementen en vakantiehuizen. Dit jaar is met een stijging van 18% ten opzichte van vorig jaar de chalet in verhouding het hardst gestegen op de voet gevolgd door vakantiehuizen. Booking.com verbindt daar een conclusie aan. 'Hiermee tonen reizigers hun aanhoudende waardering voor een breed scala aan verschillende soorten verblijven en de unieke gastvrijheid die ze kunnen bieden.' 

Vakantiehuis - 3,723 awards
Appartement - 3,348 awards
B&B - 2,481 awards
Hotel - 1,582 awards
Chalet - 792 awards

Steden met de meest gewaardeerde accommodaties van Nederland 

Amsterdam – 793 awards
Zandvoort - 402 awards
Callantsoog – 192 awards
Domburg - 179 awards
Egmond aan Zee - 167 awards
Zoutelande - 153 awards
Rotterdam – 124 awards
Putten - 122 awards
Oostkapelle – 120 awards
Maastricht – 116 awards
Trefwoorden: bestemming, destinatie, regio, gastvrijheid, Den Burg, Drenthe, Texel

CELTH



||| Nieuws |||

10/03/26
Slimme verpakkingen: winst voor jouw recreatiebedrijf
De toerisme- en recreatiesector bruist van activiteit, maar staat ook voor continue uitdagingen. Gastvrijheid is de kern, maar efficiëntie achter de schermen is net zo belangrijk. Hoewel verpakkingen vaak als een detail worden gezien, spelen ze een verrassend grote rol in de dagelijkse bedrijfsvoering en de algehele gastervaring. Laten we eens kijken waarom doordachte verpakkingskeuzes van belang zijn voor jouw bedrijf.
10/03/26
Exclusief voor leden
Start Voigt Select
Steeds meer reizigers trekken tijdens de zomervakantie naar koelere bestemmingen, weg van de massa en de drukkende hitte. Met Voigt Select lanceert touroperator Voigt Travel een kwaliteitslabel dat uitzonderlijke accommodaties in Noord-Europa in de kijker zet.
10/03/26
Groei hotelboekingen boven 30%
Afgelopen week stegen de temperaturen tot 20 graden. HotelSpecials ziet in hun eigen data dat de Nederlander na een lange, grijze winter massaal kiest voor een korte 'spring break'. Het aantal boekingen voor het voorjaar ligt nu al ruim 34% hoger dan vorig jaar.
10/03/26
Niet alleen kamers tellen bij hotelgiganten
De Weekgrafiek van het Financieele Dagblad van 28 februari heeft als kop “Chinese hotelgiganten zitten marktleider Marriott op de hielen.” En inderdaad: Jin Jiang en H World Group zijn op basis van het aantal hotelkamers wereldwijd de nummer twee en vier. Maar alleen kamers tellen geeft een verdraaid beeld van de werkelijkheid, meent Rob van Ginneken van BUas.
10/03/26
Exclusief voor leden
Marije Hulshof wordt lid RvT van veranderend Kröller-Müller
Op 14 april 2026 treedt Marije Hulshof toe tot de Raad van Toezicht van het Kröller-Müller Museum. Zij volgt Thessa Menssen op, die sinds 2018 lid was van de Raad. Kröller-Müller Museum komt terecht in een uitbreidingsfase.
10/03/26
Mijlpaal 5 miljoen verblijfsgasten voor Gelderland
Het toerisme in Gelderland laat opnieuw groei zien. In 2025 namen zowel het dagbezoek als het aantal verblijfsgasten toe in de regio Veluwe Arnhem Nijmegen. Ruim 5 miljoen gasten verbleven minimaal één nacht in Gelderland, 3,5% meer dan in 2024. Voor het eerst is de grens van 5 miljoen verblijfsgasten gepasseerd.
09/03/26
Digitale euro in Nederlands betaalverkeer
Makkelijk betalingsverkeer vinden gasten bij horeca, campings en attracties heel fijn. De betaalopties gaan veranderen. DNB wil dat bankbiljetten en munten, als enige vorm van publiek geld, ook in digitale vorm beschikbaar komen via de digitale euro. Het betalingsverkeer gaat nog verder veranderen.
09/03/26
Exclusief voor leden
Safe assist maakt indoor karten veiliger
Wat als er een aanrijding gebeurt? Leisure centrum Playdôme Roosendaal introduceert Safe Assist bij het indoor karten dat ingrijpt als karts te dicht bij elkaar komen.

||| Agenda |||

02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...