Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 24-01-2025
Auteur: Marc Gerlings

Positief oordeel over drie Limburgse musea

Positief oordeel over drie Limburgse musea
Het provinciebestuur van Limburg heeft het rapport ontvangen van de Visitatiecommissie Provinciale Musea 2024. Voornamelijk is inhoudelijk aar de musea gekeken maar toerisme speelt ook een rol.

De commissie, bestaande uit onafhankelijke deskundigen, bezocht vorig jaar de drie provinciale musea: Discovery Museum, Bonnefanten en Limburgs Museum. De commissie keek naar de inhoudelijke kwaliteit, de bedrijfsvoering en de aansluiting van de musea op maatschappelijke vraagstukken. Het rapport is positief en geeft daarnaast aanbevelingen.

De commissie, onder voorzitterschap van Sjarel Ex, spreekt in het rapport haar waardering uit voor de drie musea. Ondanks hun relatief kleine omvang, vormen de musea een stabiel en relevant fundament in het culturele landschap van Limburg. Het provinciebestuur is trots op deze prestatie en dankt de musea, hun medewerkers en vrijwilligers voor hun inzet en betrokkenheid.

Belangrijk voor Limburg

Gedeputeerde Jasper Kuntzelaers van Cultuur en Erfgoed: "Namens het provinciebestuur wil ik de leden van de visitatiecommissie hartelijk danken voor hun inzet en grondige aanpak. Hun rapport biedt niet alleen een helder beeld van hoe de musea in de dagelijkse praktijk functioneren, maar ook een duidelijke richting voor de toekomst van onze musea. De commissieleden hebben laten zien hoe belangrijk onze musea zijn voor Limburg en voor onze inwoners. Ik ben trots op de positieve beoordeling en op de mensen die dit mogelijk maken: van medewerkers, de vele vrijwilligers tot bestuurders. Samen blijven we werken aan een sterke basis en een duurzame toekomst voor het Discovery Museum, Bonnefanten en Limburgs Museum."

Aanbevelingen

Het visitatierapport bevat waardevolle aanbevelingen voor zowel de musea als de Provincie. Het benadrukt onder meer het belang van structurele ondersteuning, investeringen in gebouwen en het versterken van collectiebeheer en personeelsbeleid. Ook bevat het rapport ideeën over gratis toegang voor kinderen onder de 12 jaar en over samenwerking tussen de musea.

Het provinciebestuur ziet de aanbevelingen als een kans om het provinciaal beleid verder te verbeteren. Gedeputeerde Jasper Kuntzelaers hierover: "Onze musea leveren een belangrijke bijdrage aan cultuur, erfgoed en toerisme in Limburg. Met dit rapport in handen blijven wij ons inzetten voor een duurzame toekomst van onze musea, waarin hun diversiteit en unieke kracht behouden blijven."

Samenwerking versterken

De Provincie zal samen met de musea aan de slag gaan met de aanbevelingen. In 2025 worden daarin de eerste stappen gezet. Daarnaast blijft de Provincie in gesprek met gemeenten en andere partners om samenwerking te versterken. 

Het volledige visitatierapport is beschikbaar via de website van de Provincie Limburg. De download van het visitatierapport staat op de rechterkant van deze pagina.

Topics:Beleid, Cultuur
Trefwoorden: museum, Limburg, visitatie, inhoud, cultuur, beleid

CELTH



||| Nieuws |||

08/07/25
Exclusief voor leden
Slagharen lanceert voordelig Familieticket
Attractie- & Vakantiepark Slagharen introduceert een nieuw Familieticket, speciaal ontworpen voor gezinnen die samen een dag vol avontuur willen beleven. Het ticket biedt toegang voor vier personen tegen een vast, aantrekkelijk tarief en is vanaf deze week verkrijgbaar via de website van het park.
04/07/25
Exclusief voor leden
ZooParc Overloon opent nieuw expeditiegebied Ngyuwe
ZooParc Overloon heeft vandaag het langverwachte expeditiegebied Ngyuwe geopend voor abonnementhouders. Dit nieuwe deel van het park staat volledig in het teken van Tropisch Afrika en is vanaf 11 juli toegankelijk voor alle bezoekers.
04/07/25
Nieuwe tool brengt toeristisch aanbod regio in kaart
Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen (TVAN) heeft op 3 juli de Destination Data Monitor gelanceerd: een interactieve tool die inzicht geeft in het toeristisch aanbod per gemeente of regio.
27/06/25
DierenPark Amersfoort lanceert zomers familie-evenement
Deze zomervakantie verandert DierenPark Amersfoort in een bruisend festivalbos. Van 23 tot en met 26 juli vindt de eerste editie van het ZOOmer Festival plaats. Bezoekers kunnen genieten van livemuziek, entertainment en zomerse lekkernijen.
23/06/25
Exclusief voor leden
Plaswijckpark mag Koninklijk Wapen voeren
Koning Willem-Alexander heeft het Recht tot het voeren van het Koninklijk Wapen met de toevoeging ‘Bij Koninklijke Beschikking Hofleverancier’ toegekend aan Stichting Plaswijckpark. Dit bekende Rotterdamse park ontvangt jaarlijks rond de 450.000 bezoekers.
18/06/25
Europa-Park opent Silver Lake City: een nieuwe dimensie in thematisch overnachten
Rustieke westernsfeer en moderne comfortvoorzieningen komen samen in Silver Lake City, de nieuwste uitbreiding van het Europa-Park Resort. Het voormalige Camp Resort is volledig herontwikkeld tot een authentiek westernstadje met een breed scala aan overnachtingsmogelijkheden en belevingen voor het hele gezin.
16/06/25
ZOOmer Festival in DierenPark Amersfoort
Deze zomer, van 23 tot en met 26 juli, verandert DierenPark Amersfoort van 16.00 tot 21.00 uur in een vrolijk festivalbos voor het hele gezin. Tijdens het ZOOmer Festival kunnen bezoekers genieten van swingende muziek, entertainment en foodtrucks, allemaal te midden van de dieren.
13/06/25
Nederlanders besteden miljarden aan dagattracties
De afgelopen drie jaar gaven Nederlanders ruim €3,1 miljard uit aan bezoeken aan attractieparken en dierentuinen. Dat blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen van onderzoeksbureau Multiscope, gebaseerd op een enquête onder meer dan 4.100 Nederlanders.