Geplaatst op: 23-01-2025
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT

ANVR waarschuwt consumenten voor Thomas Cook

ANVR waarschuwt consumenten voor Thomas Cook
Foto: 123RF

De ANVR waarschuwt reizigers voor verzoeken van Thomas Cook Europe BV om boekingen over te zetten naar het Poolse bedrijf eSky.pl S.A.

Het bedrijf meldt volgens ANVR ten onrechte dat de klant volledig de rechten en voorwaarden behoudt waaronder de klant de reisdienst heeft geboekt.

Online Reisbureau

Na het faillissement in 2019 is Thomas Cook opnieuw gelanceerd als een online reisbureau. Het bedrijf werd overgenomen door het Chinese conglomeraat Fosun Tourism Group, dat de merknaam en het intellectuele eigendom kocht. Thomas Cook biedt nu voornamelijk online reisdiensten aan, zonder fysieke reisbureaus. Thomas Cook Europe BV heeft zijn lidmaatschap bij het Nederlandse garantiefonds SGR opgezegd, waardoor het ANVR-lidmaatschap is ingetrokken.

Waarschuwing ANVR

ANVR: "Dit Poolse bedrijf is niet aangesloten bij de ANVR. Dit betekent dat de klant met het nieuwe contract niet bij een klacht naar de Geschillencommissie kan stappen en de ANVR Voorwaarden niet van toepassing zijn. Bij een probleem moet de klant dus naar de Poolse rechter. Het Poolse bedrijf is voorts niet aangesloten bij het Calamiteitenfonds, terwijl daar door klanten wél voor is betaald. Tenslotte kan een klant, bij een faillissement, zich richten op een voor ons onbekend Pools garantiefonds dat b.v. ook niet aangesloten is bij de Europese vereniging van Garantiefondsen Egfatt. Wellicht sluit dit fonds aan op de Europese Richtlijn pakketreizen, maar de ANVR kent en erkent (anders dan enkele andere buitenlandse garantiefondsen) dit fonds niet.” 

Belangrijke punten:

  • eSky.pl S.A. is niet aangesloten bij de ANVR.
  • Klanten kunnen bij klachten niet naar de Geschillencommissie.
  • ANVR Voorwaarden zijn niet van toepassing.
  • Het Poolse bedrijf is niet aangesloten bij het Calamiteitenfonds.
  • Bij faillissement moeten klanten zich richten tot een onbekend Pools garantiefonds.
Trefwoorden: reisbranche, reisbedrijven, vakanties, garantiefonds, reisvoorwaarden

CELTH



||| Nieuws |||

03/06/26
Toegankelijk toerisme: All aboard?
Het boek ‘All Aboard: de transitie naar toegankelijk toerisme’ markeert groeiende aandacht voor inclusie binnen toeristische sector.
03/06/26
Exclusief voor leden
We besparen liever niet op de vakantie
Uit onderzoek van Corendon onder bijna 1.000 Nederlanders blijkt dat vakantie voor veel mensen een prioriteit blijft. Nederlanders besparen liever op festivals, concerten en uit eten gaan dan op hun vakantie.
03/06/26
8 miljoen euro voor haven Terschelling
De gemeenteraad van eiland Terschelling heeft dinsdag 2 juni met ruime meerderheid ingestemd met een...
27/05/26
Exclusief voor leden
Verbetering ESG-rapportage bij Sunweb
Sunweb Group presenteert het vierde duurzaamheidsverslag over het verslagjaar 2025. Grote stappen zijn gemaakt bij de ESG-rapportage, meldt de touroperator.
27/05/26
Exclusief voor leden
Gemeente Vaals beperkt gemotoriseerde toertochten
De gemeente Vaals neemt nieuwe regels aan om gemotoriseerde toertochten in het Zuid-Limburgse Heuvelland af te remmen. Er komt een meldingsplicht en bij grote groepen moet een vergunning aangevraagd worden.
22/05/26
Reisapp Polarsteps wint Koning Willem 1 prijs
Een Nederlandse reisapp met wereldwijd succes, de enige producent van elektrische mobiele torenkranen ter wereld en een rolmodel in duurzame landbouw, zij wonnen de Koning Willem I Prijs 2026.
22/05/26
Eerste daling aantal luchtvaartpassagiers sinds einde corona
In het eerste kwartaal van 2026 reisden 16,2 miljoen luchtvaartpassagiers van en naar de vijf nationale luchthavens in Nederland. Dat is ruim 2 procent minder dan in het eerste kwartaal van 2025.
20/05/26
Exclusief voor leden
'Samen steeds reisbewuster' wordt geladen in ANVR-campagnes
De ANVR lanceert de beweging ‘Samen Steeds Reisbewuster’. Met dit initiatief wil de brancheorganisatie reisorganisaties en reizigers vragen eerst even stil te staan bij het maken van bewustere reiskeuzes.

||| Agenda |||

09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
21/10/26 t/m 23-10-26
21/10/26 t/m 23-10-26: Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE)
Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE): Nederland is gastland voor haar 45e jaarlijkse co...