Geplaatst op: 08-01-2025
Auteur: Marc Gerlings

Van Velde in Raad van Toezicht Utrecht Marketing

Belangrijk jaar voor Utrecht Marketing: meerjarenopdracht van gemeente Utrecht

Van Velde in Raad van Toezicht Utrecht Marketing
Michel van Velde. Foto: Utrecht Marketing.
Michel van Velde is sinds 1 januari toegetreden tot de Raad van Toezicht van destinatieorganisatie Utrecht Marketing. De Raad van Toezicht is daarmee compleet.

Michel van Velde woont sinds 1992 in Utrecht waar hij zich inzet voor de creatieve en digitale sector. Hij is oprichter en CEO van het creative digital agency Craftmore dat is gespecialiseerd in het creëren van digitale merkervaringen. Van Velde was oprichter van One Shoe dat hij leidde van 2006 tot 2020. Dit bureau richtte zich op strategie, design, development en campagnes. One Shoe is onder meer bekend van Thuisarts.nl. Daarnaast was Van Velde gedurende tien jaar bestuurslid van de Economic Board Utrecht.

"Het doet mij goed dat wij Michel mogen verwelkomen als nieuwste lid van de Raad van Toezicht", aldus voorzitter Rinda den Besten. "Hij is een succesvol ondernemer met stevige wortels in Utrecht. Zijn kennis en vaardigheden stellen ons als RvT nog beter in staat als toezichthouder en klankbord van de directie van Utrecht Marketing te fungeren."
 

Afscheid

Tegelijkertijd met de benoeming van Van Velde hebben Karen Anne Hüpler-Hebben, Han Hendriks en Harm Janssen afscheid genomen van de Raad van Toezicht omdat hun termijn is verstreken.

Naast Rinda den Besten en Michel van Velde bestaat de Raad van Toezicht uit de in het voorjaar 2024 toegetreden Ingrid van der Chijs, Maartje Schlebusch en Tom Heintjes. Mieke Franssen trad in 2021 toe tot de RvT. Het betreft een onbezoldigde functie. 

Cor Jansen, directeur-bestuurder van Utrecht Marketing: "2025 is een belangrijk jaar voor de organisatie. Wij werken toe naar een nieuwe meerjarenopdracht van de gemeente Utrecht en een ambitieus meerjarenplan 2026-2029. De Raad van Toezicht is hierbij voor mij een belangrijke sparringpartner. Uiteraard ga ik Karen-Anne, Han en Harm missen, maar ik prijs mij gelukkig met de huidige samenstelling van RvT. Ik heb er geen twijfel over dat de leden mij scherp houden en Utrecht Marketing als organisatie verder brengen."

Trefwoorden: Utrecht, DMO, marketing, raad, beleid,

CELTH



||| Nieuws |||

06/02/26
Exclusief voor leden
Nieuw theater in Bijlmer
Gemeente Amsterdam laat een nieuw Bijlmer Parktheater bouwen op het Anton de Komplein en het huidige theater wordt behouden.
05/02/26
Kennisprogramma en awardceremonie Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 opent Dagrecreatie Live haar deuren in Evenementenhal Gorinchem. Dit nieuwe event voor professionals in de dagrecreatie staat in het teken van talkshows over onderwerpen als gastbeleving en innovatie, presentaties van vakspecialisten en een awardceremonie.
04/02/26
NEMO is even voor volwassenen
Het techniek- en ontdekkingsmuseum NEMO is altijd op de jeugd gericht. Maar nu zijn de volwassenen aan de beurt met een speciaal gemaakt programma in de avonden in de komende maanden. Het museum zorgt ook nog voor een drankje.
02/02/26
Tool voor nabestaanden ondernemers
Wanneer een ondernemer overlijdt, krijgen nabestaanden naast het verdriet vaak te maken met veel regelwerk rondom het bedrijf dat achterblijft. Om hen hierbij te ondersteunen, is een nieuwe digitale tool ontwikkeld. Deze online tool geeft snel en overzichtelijk inzicht bij welke instanties ze terecht kunnen en welke zaken prioriteit hebben of nog kunnen wachten.
01/02/26
Consumenten en experts bepalen de Leukste Uitjes van Nederland
Op donderdag 12 februari worden de winnaars van de leukste uitjes per provincie en landelijk bekend gemaakt tijdens de vakbeurs Dagrecreatie Live in Gorinchem. Deze verkiezing van het Leukste Dagje Uit is een voortzetting van het initiatief dat de ANWB de afgelopen jaren had neergezet.
28/01/26
Caroline Bremner versterkt het team van Travel Foundation
Travel Foundation stelt Caroline Bremner aan als Data Insights Specialist. Ze brengt bijna 30 jaar ervaring in reisonderzoek en strategische toekomstverkenning in toerisme met zich mee.
23/01/26
Exclusief voor leden
Oprichting Wandelplatform Fryslân voor een sterke wandelprovincie
Op woensdag 21 januari vond de aftrap van Wandelplatform Fryslân plaats. De missie: Fryslân ontwikkelen tot een provincie waar lopen en wandelen vanzelfsprekend, aantrekkelijk en toegankelijk is voor iedereen.
20/01/26
Klaas van Erp draagt aandeel van Maas recreatie bedrijfsmakelaardij over
Na 25 jaar met grote betrokkenheid en plezier werkzaam te zijn geweest bij Maas recreatie bedrijfsmakelaardij, doet Klaas van Erp een stap terug. Hij draagt zijn aandeel over aan zijn compagnon Jappe Eggink, waarmee Jappe 100% eigenaar wordt.

||| Agenda |||

12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...