Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 02-01-2025
Auteur: Redactie
NRIT

Miljoen euro voor Romeins Museum Heerlen

Miljoen euro voor Romeins Museum Heerlen
Restanten van het Romeinse Badhuis in Heerlen

Het Thermen Museum in Heerlen krijgt een nieuwe toekomst. De provincie Limburg heeft een subsidie van 1 miljoen euro toegekend aan de gemeente Heerlen om het unieke erfgoed duurzaam te behouden en te ontwikkelen. Het museum gaat verder onder de naam Romeins Museum. De opening is in 2027 voorzien.

Kern van het nieuwe museum is het Romeinse badhuis dat eerder al te bezoeken was. Dit is het oudste stenen gebouw van Nederland, is een van de best bewaarde Romeinse bouwwerken in ons land. Het biedt een unieke inkijk in het verleden van Heerlen en de regio. Met deze investering wordt het bestaande museumdeel, waar het badhuis zich bevindt, beschermd en klaargemaakt voor de toekomst.

Uniek en belangrijk rijksmonument

Gedeputeerde Jasper Kuntzelaers benadrukt het belang van deze investering voor het behoud van het Limburgs erfgoed. "Het Romeinse badhuis in Heerlen is niet alleen een belangrijk rijksmonument, maar ook het oudste stenen gebouw van ons land. Dankzij deze investering kunnen we het bestaande museumdeel, waar dit oude badhuis zich bevindt, goed beschermen en bewaren voor de volgende generaties. Dit past bij de plannen van de Provincie Limburg op het gebied van cultuur en erfgoed en zorgt ervoor dat iedereen de Romeinse geschiedenis in Heerlen kan blijven ontdekken en beleven.”

Wethouder Jordy Clemens is enthousiast over de samenwerking met de provincie. "De steun van de provincie is onmisbaar. Samen werken we keihard aan een toekomstbestendig museum dat het unieke Romeinse erfgoed toegankelijk maakt voor iedereen. Deze bijzondere geschiedenis is van onschatbare waarde voor de stad, haar bewoners en bezoekers. De recente opgravingen op het Raadhuisplein onderstrepen opnieuw hoe belangrijk dit erfgoed is. Het is uitzonderlijk dat we zulke vondsten kunnen doen én delen. Het Romeins Museum wordt dé plek waar deze ontdekkingen tot leven komen."

Deuren open in 2027

Het Thermenmuseum is momenteel gesloten voor bouwvoorbereidingen. Naar verwachting opent Het Romeins Museum medio 2027 de deuren. Bezoekers kunnen dan op een nieuwe manier kennismaken met de Romeinse geschiedenis van Heerlen. Het museum wordt een plek waar educatie, beleving en verbinding centraal staan.

Met deze investering zet de provincie Limburg een belangrijke stap in het behoud van haar rijke erfgoed en draagt bij aan de culturele ontwikkeling van de regio.

Topics:Cultuur
Trefwoorden: cultuur, musea. erfgoed, Limburg

CELTH



||| Nieuws |||

10/07/25
Exclusief voor leden
Vrije consumptie stagneert, grote verschillen in vrijetijdssector
Nederlandse consumenten maken een pas op de plaats. Uit transactiedata van ING blijkt dat consumenten iets minder goederen en iets meer diensten kochten. Uit de vrijetijdssector komen wisselende resultaten naar voren.
09/07/25
CELTH Industry Day brengt wetenschap en praktijk samen tijdens World Leisure Congress
Op woensdag 27 augustus 2025 organiseert het Centre of Expertise Leisure, Tourism & Hospitality (CELTH) de Industry Day tijdens het World Leisure Congress in Breda. Deze dag vormt de brug tussen wetenschap en praktijk in de leisure-, toerisme- en hospitalitysector.
08/07/25
Exclusief voor leden
Minor Hotels sleutelt aan B2B platformen
Minor Hotels (560 hotels wereldwijd) zet een stap binnen de B2B-strategie met de lancering van Minor...
02/07/25
Exclusief voor leden
Starbucks met 180 zitplaatsen opent op Schiphol
Centraal gelegen in de vernieuwde Lounge 1 van Schiphol is geopend een grote Starbucks-locatie van 500 vierkante meter. De herontwikkeling is het resultaat van een nauwe samenwerking tussen Schiphol, Avolta AG en Starbucks.
02/07/25
Exclusief voor leden
Forse impact van btw-verhoging op logiessector
De btw-verhoging op logies leidt tot een vraagafname tot 30%, een 8,5% lagere omzet uit toeristische overnachtingen en flinke gevolgen voor budgethotels en de logiessector in de grensstreek. Toch wil het kabinet de btw-verhoging niet terugdraaien.
02/07/25
Exclusief voor leden
Versnelling gebruik AI
Van chatbots en sociale media campagnes tot en met werkprocessen in de horeca, AI is niet meer weg te denken uit de sector leisure. Het gebruik van AI maakt een versnelling mee in onze maatschappij.
30/06/25
Exclusief voor leden
Ruby Group opent eerste hotel in Griekenland
De Ruby Group breidt haar internationale aanwezigheid uit met de aankondiging van een nieuw hotel in Athene, Griekenland. Het wordt het eerste Griekse hotel van de keten.
30/06/25
Voyin introduceert automatische herboeking bij prijsdaling
Het Nederlandse traveltech-platform Voyin.com heeft een innovatieve functie gelanceerd: Book & Rebook. Deze technologie herboekt hotelkamers automatisch wanneer de prijs daalt na de oorspronkelijke reservering, zonder dat de gebruiker iets hoeft te doen.