Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 05-12-2024
Auteur: Redactie
NRIT

Routebureau Fryslân ondergebracht bij recreatieschap Marrekrite

Routebureau Fryslân ondergebracht bij recreatieschap Marrekrite
Foto: ANP / SEM VAN DER WAL

Recreatieschap Marrekrite krijgt er een extra taak bij met het Routebureau Fryslân. Dat heeft het algemeen bestuur besloten. Routebureau Fryslân heeft als doel hét aanspreekpunt voor routegebonden recreatie in Fryslân te zijn.

Het routebureau was sinds 2020 een project binnen het provinciaal beleid Gastvrij Friesland, onder de noemer Dagrecreatieve Netwerken. Daarvoor was de regie op en ontwikkeling van thematische routes wat versnipperd. Het was echter van belang om dit werk structureel te borgen, waarbij Recreatieschap Marrekrite als meest geschikte partij werd gezien, omdat zij ook al de fiets- en wandelknooppuntnetwerken in Friesland beheren.

Recreatieschap Marrekrite ontwikkelt en beheert de vrije ligplaatsen in de provincie, Fietsnetwerk Fryslân, Wandelnetwerk Fryslân en de Toeristische Overstappunten (TOP’s). De knooppuntnetwerken vormen al de basis voor thematische routes voor fietsen en wandelen en de TOP’s zijn startpunten voor routes in de omgeving. De uitbreiding met een routebureau is daarmee een logische stap voor het recreatieschap. Samen met diverse partijen zorgt Marrekrite ervoor dat inwoners en toeristen en inwoners nog meer geïnspireerd worden om de provincie te ontdekken.

Samenwerking

Het routebureau is een belangrijke schakel in de ontwikkeling van routes en de vermarkting van Fryslân, en zorgt voor de noodzakelijke afstemming en samenwerking tussen alle betrokken partijen. Zo’n veertig partijen, van marketingorganisaties tot natuur- en landschapsorganisaties, routeontwikkelaars en ondernemers zijn erbij betrokken.

Database

Het totale aanbod aan routes in Fryslân is opgeslagen in een centrale database, waarin ook andere toeristisch-recreatieve informatie zoals bezienswaardigheden, overnachtingsmogelijkheden en evenementen te vinden is. Het gaat dan om routes voor fietsen, wandelen en varen, maar ook andere manieren om je te verplaatsen. Daarnaast worden de routes aantrekkelijker gemaakt, door bezienswaardigheden of horeca aan de routes te koppelen.

Vindbaar

De informatie uit de database wordt via diverse websites ontsloten. Via websites als www.friesland.nl/routes en die van de regiomarketingorganisaties kan de recreant of toerist de beleefbare routes vinden. Ook toeristisch-recreatieve ondernemers kunnen via een zogenaamde widget routes op hun website tonen. Zo zorgen de organisaties samen voor een actueel aanbod aan interessante routes voor inwoners en toeristen.

Financiering

Het routebureau Fryslan kan werken met een budget van ruim € 300.000 per jaar. Dit wordt voor de jaren 2025 en 2026 nog grotendeels door de provincie Fryslân bekostigd en de rest door de deelnemende gemeenten. Vanaf 2027 zal een groter deel door de gemeenten bekostigd worden.

Trefwoorden: dagrecreatie, wandelen, fietsen, varen, varen, routenetwerken, Friesland

CELTH



||| Nieuws |||

15/04/25
Ahoy location of the year
In Venray zijn de Live Entertainment Production Awards (LEPA) uitgereikt. Rotterdam Ahoy mocht de prestigieuze titel 'Location of the Year 2024’ in ontvangst nemen.
05/03/25
EK indoor atletiek biedt tribune voor fans met visuele beperking
Tijdens de kampioenschappen wordt op zowel zaterdag- als zondagochtend voor het eerst een speciale tribune ingericht voor mensen met een visuele beperking.
10/02/25
Nationale Sportweek telt liefst 5 host cities
Van 19 tot en met 28 september 2025 vindt de Nationale Sportweek plaats, waarbij heel Nederland in beweging komt. Vijf steden springen eruit als host cities: Leeuwarden, Bunschoten, Zoetermeer, Westland en Helmond.
07/01/25
Exclusief voor leden
Apollo Reizen wordt sponsor Sparta
Apollo Reizen heeft vandaag aangekondigd sponsor te worden van voetbalclub Sparta Rotterdam. Deze nieuwe sponsoring markeert voor Apollo Reizen het versterken van de band tussen sport en reizen.
26/12/24
Recycling bekers bij sportevenementen
Dit jaar gingen nieuwe regels in voor de recyclinhg van plastic bij evenementen. Dat was niet makkelijk voor sportevenementen. Opeens moesten de kartonnen bekers voor deelnemers met plastic laagje of gewassen worden, of verzamelen en recyclen. De Zevenheuvelenloop is het eerste evenement dat een percentage van recycling doorgeeft, 92,5%.
25/12/24
Op weg naar 2025
Het jaar 2024 loopt ten einde en we kijken vol verwachting uit naar een prachtig 2025. We willen jullie hartelijk bedanken voor de fijne samenwerking en het vertrouwen in ons.
05/12/24
Relatief veel problematische schulden in vrijetijdssector
Zes procent van de Nederlandse bedrijven ervaart de schuldenlast als problematisch. Daarbij staat de horeca aan top en ook cultuur, sport en recreatie scoren hoog.
03/12/24
Bluebird-index wijst Frankrijk aan voor beste sneeuwomstandigheden
Hoewel de grote meerderheid van de sneeuwliefhebbers (60%) de ervaring van een wintersportvakantie onvervangbaar vindt, onafhankelijk van hoeveel sneeuw er zou vallen, wacht (33%) op een duidelijke sneeuwgarantie alvorens een vakantie te boeken, volgens cijfers van reisorganisatie Sunweb.

||| Agenda |||

Momenteel geen berichten aanwezig.