Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 05-12-2024
Auteur: Marc Gerlings

Burgemeester Zundert wordt voorzitter Van Gogh Nationaal Park

Nieuwe voorzitter en directie - roep om resultaten

Burgemeester Zundert wordt voorzitter Van Gogh Nationaal Park
Joyce Vermue. Foto: Van Gogh Nationaal Park.
Met ingang van 1 januari 2025 neemt Joyce Vermue het voorzitterschap van Van Gogh Nationaal Park over van Martijn van Dam. Met nieuwe directie en roep om resultaten gaat dit nationaal park een nieuwe fase in.

Joyce Vermue gaat het Nationale Park, dat onlangs de formele status ontving, in de nieuwe fase begeleiden naar een beweging die met grote projecten gaat bijdragen aan versterking van landschap en biodiversiteit en perspectief voor boeren. 

Martijn van Dam neemt met een trots gevoel afscheid van de beweging die in de afgelopen twee jaar een grote stap heeft kunnen zetten door al volop aan de slag te gaan en ook de status Nationaal Park te verkrijgen. Van Gogh NP is het eerste Nationaal Park met een aanpak, meer verbonden met economie en samenleving. 

Van Dam: "Een Nationaal Park waarin niet alleen veel mooie natuurgebieden en prachtige landschappen liggen, maar waar overheden, organisaties, boeren en bedrijfsleven samenwerken om het landschap en de biodiversiteit te versterken. Deze brede aanpak is nodig om de natuur te kunnen herstellen en beschermen, maar ook om te kunnen voldoen aan alle opgaven voor klimaat, stikstof, water, landbouw en woningbouw. Dat we nu de officiële status van een Nationaal Park hebben, gaat enorm helpen.” Lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Trefwoorden: natuur, nationaal park, recreatie, voorzitter, beleid, governance, bestuur, recreatie

CELTH



||| Nieuws |||

02/07/25
Exclusief voor leden
Forse impact van btw-verhoging op logiessector
De btw-verhoging op logies leidt tot een vraagafname tot 30%, een 8,5% lagere omzet uit toeristische overnachtingen en flinke gevolgen voor budgethotels en de logiessector in de grensstreek. Toch wil het kabinet de btw-verhoging niet terugdraaien.
30/06/25
Metropolitane fietsroute Delft - Naaldwijk in ontwikkeling
De bestaande fietsroute vanuit Westland naar het centrum van Delft wordt ontwikkeld tot metropolitane fietsroute Delft - Naaldwijk.
27/06/25
Exclusief voor leden
Wordt Groningen de AI-stad van Nederland?
Kunstmatige intelligentie (AI) is de technologie die onze economie, veiligheid en manier van leven de komende jaren gaat bepalen. Maar op dit moment komen de belangrijkste innovaties uit de Verenigde Staten en China. Dat maakt Europa, en dus ook Nederland, te afhankelijk van anderen. In Groningen moet een AI-fabriek komen die in 2027 operationeel wordt.
27/06/25
Exclusief voor leden
Gratis handbagage in aantocht
De Europese Unie wil nieuwe regels invoeren die luchtvaartmaatschappijen verplichten om passagiers gratis een handbagagekoffer toe te staan, naast een persoonlijk item zoals een handtas of laptoptas. Luchtvaartmaatschappijen zijn niet blij.
20/06/25
Exclusief voor leden
Provincie Limburg schiet musea te hulp
De drie provinciale musea in Limburg krijgen hulp van de Provincie om hun stijgende kosten te kunnen betalen.
19/06/25
Vrijwilligers erfgoed en natuur krijgen waardering
Onder het motto ‘Handen uit de mouwen!’ werd zaterdag in vestingstad Hellevoetsluis de Provinciale Vrijwilligersdag 2025 feestelijk geopend door gedeputeerden Anne Koning en Meindert Stolk. De jaarlijkse bijeenkomst zette de duizenden vrijwilligers in het erfgoed en groen van Zuid-Holland in het zonnetje.
19/06/25
Exclusief voor leden
BRO wordt Movares
"De naam BRO gaat verdwijnen en dat doet wel pijn", meldt de directie van BRO. "We gaan met 10 afzonderlijke bedrijven samen het nieuwe Movares vormen."
18/06/25
Exclusief voor leden
Dantumadiel en Overijssel aan kop in JetCamp-onderzoek naar beste kampeerlocaties van Nederland
Dantumadiel heeft gemiddeld de best beoordeelde campings van Nederland. De negen campings in deze Friese gemeente behalen gemiddeld een rapportcijfer 9,1. Van de provincies scoort Overijssel met een 8,5 het best. In Europa staat Nederland met een 8,3 op een 12e plaats.