Nieuwe natuur bij Schokeiland
Er komt nieuwe natuur in Flevoland bij Schokeiland. Dat is relevant voor de toeristische sector. Schokeiland is één van de dertien Nederlandse Unesco Werelderfgoederen.
3,9 hectare natuur erbij3,9 hectare grond is aangekocht rond natuurgebied én UNESCO Werelderfgoed Schokland. Met de nu aangekochte grond kan Flevo Landschap het Schokkerbos verder versterken. Dit de beheerorganisatie onder meer doen door aanplant van bomen en struiken en een natuurvriendelijker inrichting en gebruik van het open land. Zo ontstaat meer ruimte voor insecten, akker- en bosvogels en zoogdieren als de ree.
Sinds de drooglegging van de Noordoostpolder is Schokland zo’n 1,5 meter gedaald. Dat is ongeveer een meter meer dan de rest van de polder. Om het verder wegzakken van het eiland te voorkomen heeft Het Flevo-landschap ook rond het eiland grond in beheer. Daar wordt de bodem natter gehouden om verdere daling van de grond te voorkomen. Aan de noord- en oostkant is een deel van de dijken uit de middeleeuwen weer zichtbaar gemaakt.
Trefwoorden: natuur, Scokeiland, UNESCO, werelderfgoed
|
|
23/09/26
Bier proeven, Amsterdam vanaf het water ontdekken én Brouwerij 't IJ bezoeken. Vanaf 25 september kunnen bezoekers aan boord voor de Amsterdamse Bierproeverij Rondvaart met Brouwerij 't IJ. Een slimme samenwerking van tourbedrijf en lokaal bier.
|
23/09/26
De European Tourism Association (ETOA) heeft de inschrijving geopend voor SHOP 2027 (Shoulder & Off-Peak), een internationaal B2B-evenement dat volledig in het teken staat van het stimuleren van toerisme buiten de traditionele piekmaanden.
|
23/09/26
Attractiepark Toverland viert dit jaar haar 25-jarig bestaan. Speciaal voor dit jubileum introduceert het attractiepark tijdens drie weekenden en drie woensdagen in november en december een opvallend verdienmodel: pay-per-ride.
|
23/09/26
Het reëel beschikbaar inkomen van huishoudens was in het tweede kwartaal van dit jaar 0,7 procent hoger dan een jaar eerder. Dit inkomen is gecorrigeerd voor prijsstijgingen.
|
23/09/26
Royal Dutch Jaarbeurs neemt beurorganisator ExpoProof over en versterkt daarmee haar positie in de publieke sector. De organisator van vakbeurzen en congressen rond mobiliteit, duurzaamheid, openbare ruimte en leefomgeving wordt onderdeel van Jaarbeurs.
|
22/09/26
Mandarin Oriental meldt de benoeming van Emmy Stoel tot General Manager van Mandarin Oriental Conservatorium, Amsterdam aan. Stoel krijgt nieuwe doelen voor de ontwikkeling van het hotel mee.
|
21/09/26
Zeven dagen lang testen of een cruisevakantie bij je past? Dat idee spreekt veel Nederlanders aan. In nog geen drie weken ontving touroperator Corendon maar liefst 50.000 unieke aanmeldingen voor de actie ‘Proefslapers gezocht’.
|
21/09/26
Uit recent onderzoek (1) van Airbnb blijkt dat voor bijna de helft van de Nederlanders (45%) de lokale keuken een belangrijke reden is om te reizen.
|
|
27/09/26
Van 30 september tot en met 2 oktober 2026 ontvangen Royal Dutch Jaarbeurs, provincie Utrecht, gemee...
|
30/09/26
30 september – 4 oktober 2026 | UtrechtOf je nu op zoek bent naar een nieuwe camper, caravan, vouw...
|
02/10/26
Gastvrij Gelderland nodigt ondernemers, gemeenten, evenementenorganisaties en andere partners van ha...
|
06/10/26 t/m 10-10-26
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
|
07/10/26 t/m 08-10-26
Hoe zorgen we ervoor dat toerisme niet alleen bezoekers trekt, maar ook waarde toevoegt aan de stad ...
|
|