Geplaatst op: 03-12-2024
Auteur: Marc Gerlings

Bluebird-index wijst Frankrijk aan voor beste sneeuwomstandigheden

Bluebird-index wijst Frankrijk aan voor beste sneeuwomstandigheden
Hoewel de grote meerderheid van de sneeuwliefhebbers (60%) de ervaring van een wintersportvakantie onvervangbaar vindt, onafhankelijk van hoeveel sneeuw er zou vallen, wacht (33%) op een duidelijke sneeuwgarantie alvorens een vakantie te boeken, volgens cijfers van reisorganisatie Sunweb. 

Volgens de Bluebird-index is Frankrijk deze winter dé bestemming bij uitstek voor wintersporters die op zoek zijn naar de beste weersomstandigheden om te skiën of snowboarden in Europa.  

De Bluebird-index werd door Sunweb ontwikkeld om de weersomstandigheden in 30 grote Europese skigebieden in kaart te brengen. De index onthult welke de beste skistations en periodes zijn, zowel voor optimale zonneschijn als verse poedersneeuw betreft. Op die manier wil de Europese marktleider op het gebied van wintersportvakanties reizigers helpen om te beslissen waar én wanneer ze het best hun wintersportvakantie kunnen inplannen. 

Waar ligt de meeste sneeuw?

Frankrijk domineert de ranglijst van sneeuwrijke bestemmingen, met 9 van de 10 topbestemmingen in de Alpen. Oostenrijk komt op de lijst dankzij skigebied Sankt Anton, dat met 56 cm sneeuw in januari de tweede plaats deelt. De meest sneeuwrijke weken variëren: in december valt er volop sneeuw in gebieden als Les Arcs, Les Deux Alpes en Chamonix, terwijl maart ideaal is voor diepe poedersneeuw in plaatsen als Flaine en Avoriaz. 

Het Franse Flaine is de koploper op gebied van de meeste sneeuwval. Voor de eerste week van maart kunnen wintersporters hier rekenen op gemiddeld 59 cm verse sneeuw, een record onder de onderzochte skistations. Diezelfde week is ook de week met de meeste sneeuwval voor Avoriaz en Samoëns, met 56 cm, terwijl St. Anton in Oostenrijk midden januari zijn sneeuwpiek bereikt, eveneens met 56 cm. Les Sybelles vervolledigt de top 5 met 50 cm. Toch blijft de beste periode om hier naartoe te trekken eerder midden december. 

De gegevens van Sunweb tonen ook een opwaartse trend voor de vakanties in december: de boekingen stegen met 15% in vergelijking met vorig jaar. Bij de 10 stations met de meeste sneeuwval is de helft van de beste weken verdeeld over midden december (Les Arcs, Les Deux Alpes, Chamonix en Méribel), begin maart en midden januari. 

Data Bluebird-index

Ingewikkeld is de Bluebird-index niet. Alle gegevens werden verzameld op https://www.snow-forecast.com/ en geven de gemiddelde weersomstandigheden weer van 2007 tot 2024 bovenop de berg, van november tot april. 
Trefwoorden: wintersport, vakantie, index, sneeuwzekerheid, skivakantie

CELTH



||| Nieuws |||

06/02/26
Op zoek naar oplossingen voor ruimte in toerisme?
Hoe creëer je die ruimte, fysiek, mentaal én maatschappelijk? Tijdens het Trendcongres Toerisme 2026 ontdek je concrete oplossingen, nieuwe perspectieven en inspirerende voorbeelden die je direct kunt toepassen in jouw werk. Extra voordeel: het gunstige Early Bird-tarief staat open.
03/02/26
Exclusief voor leden
Peer Bueller mag KAYAK groter maken
Peer Bueller trad in 2016 in dienst bij KAYAK als Chief Financial Officer en werd in 2021 Chief Operating Officer. Sinds zijn komst bij KAYAK heeft Peer zich gericht op de expansie van het bedrijf, de groei van KAYAK for Business het platform voor zakelijke reizen van het merk, en het stimuleren van commerciële innovatie.
01/02/26
Kim Nooyens wint eerste award Kleinschalige Reisorganisatie bij Reisgala
Tijdens het Reisgala op 31 januari is voor het eerst een award voor Kleinschalige Reisorganisatie uitgereikt. De prijs ging naar Reisbrigade, aangesloten bij de Vereniging van Kleinschalige Reisorganisaties (VvKR).
29/01/26
Exclusief voor leden
Hoogste punt bereikt uitbreiding terminal Eindhoven Airport
Met het leggen van een houten dakligger door bouwopzichter Ruud Hendriks van Eindhoven Airport en uitvoerder Perry van der Wijst van Heijmans werd vandaag officieel het hoogste punt van de uitbreiding van de terminal van Eindhoven Airport bereikt.
28/01/26
Caroline Bremner versterkt het team van Travel Foundation
Travel Foundation stelt Caroline Bremner aan als Data Insights Specialist. Ze brengt bijna 30 jaar ervaring in reisonderzoek en strategische toekomstverkenning in toerisme met zich mee.
27/01/26
Hof van Saksen haalt weer meerdere awards binnen
Op dinsdag 27 januari zijn de winnaars van de Parkvakanties Awards 2026 bekendgemaakt. De bezoekers van vakantieplatform Parkvakanties stemden de afgelopen weken ruim 8.000 keer op hun favoriete vakantieparken. De meeste prijzen gingen naar Landal parken en resort Hof van Saksen.
26/01/26
Caravana biedt meer entertainment
Over twee dagen opent Caravana 2026 haar deuren in het WTC Expo Leeuwarden. Naast het uitgebreide kampeeraanbod in (bus)campers, caravans, vouwwagens, voor- en daktenten en een breed scala aan accessoires, biedt de grootste kampeerbeurs van Noord-Nederland een vol programma met presentaties, activiteiten en bekende gasten voor jong en oud.
21/01/26
Switch je route
De Fiets en Wandelbeurs in Jaarbeurs Utrecht is 13, 14 en 15 februari weer hét ontmoetingspunt voor iedereen met een passie voor fietsen en wandelen. Het thema van de komende editie is ‘Switch je route’. Bezoekers worden uitgedaagd hun blik te verruimen en nieuwe paden te verkennen: van onbekende langeafstandsroutes tot verrassende tochten dicht bij huis.

||| Agenda |||

13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...