Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 02-12-2024
Auteur: Redactie
NRIT

Amsterdamse hotels mogen niet meer uitbreiden

Amsterdamse hotels mogen niet meer uitbreiden
Foto: 123RF

De gemeente Amsterdam heeft aangekondigd dat er per direct geen extra bedden meer mogen worden toegevoegd aan bestaande hotels. Dit besluit is onderdeel van een reeks nieuwe maatregelen om de groei van het aantal bezoekers te beperken en de overlast van massatoerisme tegen te gaan.

In de afgelopen jaren zijn er al meer dan 75 maatregelen genomen om de negatieve effecten van massatoerisme te verminderen, zoals de hotelstop, het reguleren van slaapplaatsen in B&B's en vakantieverhuur, het verplaatsen en verminderen van de zee- en riviercruises, het touringcarverbod in de binnenstad, het invoeren van een alcoholverbod en blowverbod op de Wallen, het vroeger sluiten van de horeca in het Wallengebied en verschillende gedragscampagnes. Nu wordt ook de uitbreiding van slaapplaatsen in bestaande hotels verboden. Dit betekent dat hotels hun capaciteit niet meer mogen vergroten door renovatie, verbouwing of uitbreiding van kamers.

Toerisme is zowel nationaal als internationaal een groeimarkt die zich niet makkelijk laat beteugelen. Daarom werkt Amsterdam steeds meer samen met landelijke en internationale partners. Op nationaal niveau zet de gemeente in op een spreidingsstrategie van bezoekers en attracties. Internationaal is Amsterdam een van de initiatiefnemers van de European Alliance on Balanced Urban Tourism, een groeiende groep Europese steden die de negatieve gevolgen van massatoerisme hoger op de Europese agenda wil.

Trefwoorden: beleid, toerisme, horeca, hotels, amsterdam

CELTH



||| Nieuws |||

04/07/25
Nieuwe tool brengt toeristisch aanbod regio in kaart
Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen (TVAN) heeft op 3 juli de Destination Data Monitor gelanceerd: een interactieve tool die inzicht geeft in het toeristisch aanbod per gemeente of regio.
20/06/25
Rode Kruis: gebruik je verstand bij warme festivals
Komend weekend lopen de temperaturen in Nederland met gemak op tot boven de 30 graden. Er staan diverse grote festivals op de agenda. Daarom doet het Rode Kruis een dringende oproep: bereid je goed voor, gebruik je gezonde verstand en luister goed naar je lichaam.
26/05/25
Sponsorbestedingen in 2024 weer op het niveau van 2019
AFC Ajax en Rabobank voeren sponsorlijst aan met ruim € 40 miljoen aan sponsorinkomsten.
15/04/25
Ahoy location of the year
In Venray zijn de Live Entertainment Production Awards (LEPA) uitgereikt. Rotterdam Ahoy mocht de prestigieuze titel 'Location of the Year 2024’ in ontvangst nemen.
05/03/25
EK indoor atletiek biedt tribune voor fans met visuele beperking
Tijdens de kampioenschappen wordt op zowel zaterdag- als zondagochtend voor het eerst een speciale tribune ingericht voor mensen met een visuele beperking.
10/02/25
Nationale Sportweek telt liefst 5 host cities
Van 19 tot en met 28 september 2025 vindt de Nationale Sportweek plaats, waarbij heel Nederland in beweging komt. Vijf steden springen eruit als host cities: Leeuwarden, Bunschoten, Zoetermeer, Westland en Helmond.
07/01/25
Exclusief voor leden
Apollo Reizen wordt sponsor Sparta
Apollo Reizen heeft vandaag aangekondigd sponsor te worden van voetbalclub Sparta Rotterdam. Deze nieuwe sponsoring markeert voor Apollo Reizen het versterken van de band tussen sport en reizen.
26/12/24
Recycling bekers bij sportevenementen
Dit jaar gingen nieuwe regels in voor de recyclinhg van plastic bij evenementen. Dat was niet makkelijk voor sportevenementen. Opeens moesten de kartonnen bekers voor deelnemers met plastic laagje of gewassen worden, of verzamelen en recyclen. De Zevenheuvelenloop is het eerste evenement dat een percentage van recycling doorgeeft, 92,5%.