Geplaatst op: 19-11-2024
Auteur: Redactie
NRIT

Start Bouw Ngyuwe bij ZooParc Overloon

Start Bouw Ngyuwe bij ZooParc Overloon

ZooParc Overloon is begonnen met de bouw van Ngyuwe, het grootste expeditiegebied in de geschiedenis van het park. Ngyuwe neemt bezoekers mee naar het hart van tropisch Afrika, inclusief landen als Ivoorkust en Congo, en toont zowel de schoonheid als de bedreigingen van deze regio.

Bezoekers kunnen naar verwachting vanaf de zomer van 2025 op ontdekkingsreis gaan in Ngyuwe. Het Brabantse dierenpark viert dan haar 25-jarig jubileum.  Het expeditiegebied, dat twee hectare groot wordt, komt op de locatie waar voorheen de kamelen verbleven. De huidige dieren krijgen een nieuwe plek elders in het park. In totaal zullen zeventien diersoorten in Ngyuwe te zien zijn, waaronder penseelzwijnen, hamerkoppen, brazzameerkatten en dwergnijlpaarden. ZooParc werkt samen met IBREAM om de dwergnijlpaarden te beschermen. De overige diersoorten worden tijdens de bouwperiode onthuld via social media en onthullingsborden in het park.

Bewustwording en educatie

General manager Roel Huibers benadrukt het educatieve aspect: "We willen bezoekers laten kennismaken met de schoonheid van tropisch Afrika en hen bewust maken van de uitdagingen, zoals stroperij, die hier spelen.” Steven van den Heuvel, hoofd dierenverzorging en curator, voegt toe: "In tropisch Afrika leven veel bedreigde diersoorten. Door de groeiende bevolking wordt hun leefgebied steeds kleiner. Als moderne dierentuin vinden wij het belangrijk om een reservepopulatie te hebben van kwetsbare diersoorten."

Natuurbehoud en beleving

Bezoekers kunnen in Ngyuwe leren over natuurbehoud en de illegale handel in bushmeat. Van den Heuvel: "We willen kinderen en volwassenen tips geven over hoe zij zelf kunnen bijdragen aan natuurbehoud.” Huibers kijkt uit naar de opening: "We kunnen geen betere manier bedenken om ons 25-jarig jubileum te vieren dan met de opening van dit fantastische nieuwe gebied." Tijdens de bouwperiode kan de route in het park soms gewijzigd worden, maar ZooParc streeft ernaar dat alle dieren zoveel mogelijk zichtbaar blijven.

Trefwoorden: attractieparken, dierentuinen, investeringen, Noord-Brabant

CELTH



||| Nieuws |||

07/05/26
Documentaire AI toepassen in toerisme
Ruurt van der Wel directeur Eilandmarketing Schouwen-Duivenland werkte mee aan de documentaire van Provincie Zeeland over de rol van AI in de toeristische sector. Bekijk de aflevering hieronder en ontdek in minder dan 10 minuten welke kansen AI biedt voor de sector.
07/05/26
Exclusief voor leden
Fusie in reissoftware
TravelSpirit en 1TIS, beide aanbieders van enterprise resource planning (ERP)-software voor de reisbranche, zijn gefuseerd. Als onderdeel van de fusie heeft investeerder Vortex Capital Partners een meerderheidsbelang verworven om de verdere groei van de organisatie te faciliteren.
07/05/26
Exclusief voor leden
Titanic beleving in Jaarbeurs
De Jaarbeurs staat vanaf 12 juni volledig in het teken van de Titanic. Met de opening van de expositie ‘Titanic: An Immersive Voyage’ komt het iconische schip op een moderne manier tot leven.
07/05/26
Exclusief voor leden
Groningen zet volgende stap met Lelylijn
Een van de grote wensen van de drie noordelijke provincies is de spoorverbinding Lelylijn. Politiek Den Haag schuift de investering naar de toekomst maar provincie Groningen zet al een volgende stap.
07/05/26
Exclusief voor leden
Analyse meivakantie: daling boekingen bij vakantieparken
Het aantal boekingen bij Nederlandse vakantieparken daalde in de meivakantieperiode van 2026 met 26% ten opzichte van 2024. Achter die daling ziet BungalowSpecials drie duidelijke verschuivingen.
06/05/26
Exclusief voor leden
Kleiner deel vakantiegeld gaat naar vakantie
Nederlanders gebruiken hun vakantiegeld dit jaar anders dan vorig jaar, meldt platform VakantieDiscounter. Nibud heeft nog geen cijfers over het gebruik van het vakantiegeld in 2026.
06/05/26
20.000 bomen bij elkaar dansen
In vijf jaar tijd hebben ticketplatform Weeztix en Trees for All samen met festivalgangers 20.000 nieuwe bomen geplant. Bezoekers konden bij aankoop van hun ticket een donatie doen voor meer bomen en bossen wereldwijd.
05/05/26
Algemeen bestuur en dagelijks bestuur Destinatie Nederland gepresenteerd
Tijdens de recente directiebijeenkomst is de samenstelling van het algemeen bestuur (AB) en het dagelijks bestuur (DB) van Destinatie Nederland gepresenteerd.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...