Opmars Nederlandse tweewielermarkt zet zich voort
Mobiliteit in Cijfers Tweewielers 2024 – 2025
Het aantal fietsen, brom/snorfietsen en motoren in ons land blijft gestaag groeien. Met een park van inmiddels 26,2 miljoen tweewielers blijken Nederlanders deze vervoersmiddelen steeds vaker als een praktische en betaalbare mobiliteitsoplossing te zien. Het aantal fietsen is sinds 2010 van 22,3 naar 24,1 miljoen exemplaren gestegen, ook het fietsgebruik nam aanzienlijk toe. In 2023 fietsten Nederlanders gezamenlijk 19,1 miljard kilometer, gemiddeld 1.065 km per persoon. Tien jaar geleden was dit nog 902 km. De toename van het aantal kilometers hangt samen met de groei van het aantal elektrische fietsen, waarmee langere afstanden worden afgelegd. Zo valt te lezen in de nieuwe editie ‘Mobiliteit in Cijfers Tweewielers 2024’ van RAI Vereniging en BOVAG.
Van de 804.101 nieuwe fietsen die vorig jaar werden aangeschaft, komt inmiddels 56 procent voor rekening van de e-bike, waarvan er 453.219 stuks over de toonbank gingen. Het grotere marktaandeel van de e-bike zorgde ervoor dat het gemiddelde aankoopbedrag 2023 met 1.815 euro 2 procent hoger lag dan in 2022. De sterke vraag naar e-bikes en hun hogere gemiddelde prijs hielden in 2023 de totale omzet in de fietsenmarkt stabiel, ondanks een lichte daling van 6 procent van het aantal fietsen dat werd verkocht. Interessant is het om te zien dat Nederland als het gaat om elektrische fietsen ook internationaal een koppositie inneemt en samen met Duitsland en Frankrijk de Europese verkoopranglijst aanvoert.
Verkoop snorfietsen daalt - elektrificatie versneltIn 2023 zien we dat de invoering van de helmplicht duidelijk zijn gevolgen heeft waardoor de verkopen daalde. Hoewel de verkoop afnam, blijft de elektrificatie binnen de brom- en snorfietsmarkt in hoog tempo doorgaan. In 2023 werden bijna 35.000 nieuwe brom- en snorfietsen verkocht, waarvan 42,4 procent voorzien is van een volledig elektrische aandrijving. Motorfiets populairder dan ooitVorig jaar groeide de verkoop van nieuwe motoren met 13 procent naar een recordhoogte van 17.472 machines, het hoogste aantal sinds 2000. Bovendien werd in 2023 de 800.000e motorfiets geregistreerd, waarmee het motorfietspark in Nederland nog nooit zo groot is geweest. Vooral jongeren tonen een sterke interesse in motorrijden – de nieuwverkoop van motoren in de leeftijdsgroep 18-25 jaar steeg met 30 procent. De populariteit van de motor onder deze groep is ook zichtbaar in het stijgende aantal behaalde motorrijbewijzen, vooral in de jongste leeftijdscategorie (18 tot 20 jaar).
Trefwoorden: Mobiliteit, tweewielers, fietsen, motoren, onderzoek, reis en vervoer
|
|
20/02/26
Het Trendcongres Toerisme & Vrijetijd 2026 maakt vandaag de twee keynote-sprekers bekend die het congres op 2 april openen: Signe Jungersted (Group NAO) en Kees Klomp (lector Betekeniseconomie). Beide sprekers benaderen de toekomst van toerisme vanuit een ander systeem, maar delen dezelfde boodschap: de visitor economy beweegt een kantelpunt binnen, en vraagt om nieuw denken, nieuwe waarden en nieuwe vormen van bestuurlijke en maatschappelijke samenwerking.
|
20/02/26
Nederland ontvangt jaarlijks een groeiende internationale bezoekersstroom, waardoor musea, attractieparken en andere leisure-organisaties steeds vaker investeren in meertalige bezoekerscommunicatie. Daarbij speelt digitale toegankelijkheid een steeds grotere rol, mede door toenemende aandacht voor WCAG 2.1-richtlijnen binnen de sector.
|
20/02/26
Sparkx, het snelgroeiende Belgische sportpretparkconcept, vestigt zich eind 2026 in Nieuwegein. Met 7.500 vierkante meter wordt het nieuwe park in De Beursfabriek direct het grootste indoorsportpretpark van Europa. Bezoekers kunnen er kennismaken met zo’n vijftig klassieke, innovatieve en virtuele sporten — van basketbal tot een wingsuitvlucht.
|
19/02/26
Toekomstmuseum GeoFort opent vrijdag 20 februari een nieuwe interactieve tentoonstelling over kunstmatige intelligentie (AI). De aftrap wordt verricht door wetenschapper, schrijver en filosoof Bas Haring, die bekendstaat om zijn vermogen om complexe technologie begrijpelijk te maken voor een breed publiek.
|
18/02/26
Airbnb lanceert een nieuwe betalingsoptie voor Nederlandse gasten die wereldwijd verblijven boeken. Met de functie ‘Nu boeken, later betalen’ kunnen reizigers hun accommodatie alvast vastleggen zonder direct af te rekenen. De optie is beschikbaar bij in aanmerking komende accommodaties met gemiddelde of flexibele annuleringsvoorwaarden en moet zorgen voor meer flexibiliteit voor gasten én meer boekingskansen voor hosts.
|
17/02/26
Zeeland trok in 2025 minder verblijfstoeristen en zij verbleven bovendien korter. Als gevolg daarvan daalde het aantal overnachtingen met 5%, terwijl landelijk een stijging van 2% is waargenomen. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van het CBS over 2025, die door HZ Kenniscentrum Kusttoerisme zijn geanalyseerd voor Zeeland.
|
17/02/26
Vierdaagsebed, het platform dat al meer dan twintig jaar wandelaars van de Nijmeegse Vierdaagse koppelt aan gastvrije logeeradressen, krijgt een nieuwe toekomst. Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen (TVAN) draagt het initiatief over aan de jonge onderneemster Jet Beers, die het platform met veel energie voortzet. Daarmee blijft Vierdaagsebed tóch behouden, ondanks de eerdere aankondiging dat TVAN ermee zou stoppen.
|
17/02/26
Steeds meer Nederlandse toeristische en vrijetijdsbestemmingen kiezen zichtbaar voor duurzaamheid. Ruim 850 locaties — van hotels en parken tot campings, wellness en zelfs bibliotheken — voldoen inmiddels aan de strenge eisen van Green Key en Duurzaam Gastvrij, de toonaangevende keurmerken in de sector.
|
|
24/02/26
The European tourism sector faces a simple reality:without the right skills, growth is not sustainab...
|
09/03/26
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
|
10/03/26
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
|
02/04/26
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
|
22/04/26 t/m 23-04-26
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
|
|