Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 16-08-2024
Auteur: Redactie
NRIT

Nederlandse luchtvaart weer bijna op niveau van voor corona

Nederlandse luchtvaart weer bijna op niveau van voor corona
Foto: 123RF

In het tweede kwartaal van 2024 reisden 20,1 miljoen passagiers van en naar een van de vijf Nederlandse luchthavens van nationaal belang. Dat is 5,9% meer dan in hetzelfde kwartaal van 2023. Het aantal passagiers ligt daarmee nog maar 7,8% achter op 2019.

In het tweede kwartaal van dit jaar werden er op vier van de vijf nationale vliegvelden meer passagiers vervoerd dan in het tweede kwartaal van 2023. Alleen op Groningen Airport Eelde bleef het aantal passagiers vrijwel gelijk. Van alle luchthavens is alleen Eindhoven Airport helemaal van de pandemie hersteld en ligt zelfs 1,9% voor. Maastricht Aachen Airport en Groningen Airport Eelde zitten op de helft in aantallen passagiers van voor de pandemie. Rotterdam The Hague Airport ligt nog maar 0,6% achter op het niveau van 2019.

Amsterdam Airport Schiphol was in het tweede kwartaal van 2024 goed voor 87% van zowel het totaal aantal vluchten als vervoerde passagiers van en naar Nederland. Het aantal vluchten in het tweede kwartaal van 2024 steeg tot 122 duizend, ruim zes procent meer dan een jaar eerder. Het aantal passagiers nam in die periode met 6,2% toe, tot 17,4 miljoen.

Op de tweede luchthaven van Nederland, Eindhoven Airport, groeide het aantal passagiers met 2,8% bij een toename van het aantal vluchten van 0,4%. Van en naar Rotterdam The Hague Airport waren er in diezelfde periode weliswaar ruim 100 vluchten minder (-2,2%), maar het aantal vervoerde passagiers nam met 1,4% toe tot 633 duizend.

Passagiers op Nederlandse luchthavens, 2e kwartaal 2019 vs. 2e kwartaal 2024

LuchtvaartKW22024
Bron: CBS
Trefwoorden: luchtvaart, luchthavens, Nederland, passagiers, vluchten

CELTH




||| Nieuws |||

11/08/25
Better Places zet AI in voor snellere en slimmere impactmeting van reizen
Reisorganisatie Better Places maakt een grote stap in het verduurzamen van reizen door artificiële intelligentie (AI) in te zetten voor het meten van de impact van haar reizen.
06/08/25
Recordaantal lastminute-boekingen: flexibiliteit en beleving sturen boekgedrag
Volgens nieuwe cijfers van HotelSpecials.nl is in juli 2025 maar liefst 37% van alle hotelboekingen binnen een week voor vertrek gedaan. Deze trend onderstreept een verschuiving in het reisgedrag van consumenten, waarbij spontaniteit, flexibiliteit en beleving steeds belangrijker worden. Voor de sector biedt dit aanleiding om het aanbod en de distributiestrategie kritisch tegen het licht te houden.
05/08/25
Schiphol blijft koploper in Nederland en tweede in EU
In het tweede kwartaal van 2025 reisden bijna 21 miljoen luchtvaartpassagiers van en naar de vijf nationale luchthavens in Nederland. Dat is een stijging van 3,1 procent ten opzichte van dezelfde periode in 2024, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
25/07/25
Exclusief voor leden
Vakantieboekingen trekken aan
Na een wat teleurstellend voorjaar trekken de laatste twee maanden de vakantieboekingen aan. In mei met +6% en in juni met +5%. In juni viel vooral de populariteit van Denemarken en Griekenland op.
23/07/25
Exclusief voor leden
Sterk eerste kwartaal voor Ryanair, vooruitzichten onzeker door externe factoren
Ryanair heeft in het eerste kwartaal van het gebroken boekjaar 2025/2026 een winst na belastingen van €820 miljoen geboekt, een forse stijging ten opzichte van €360 miljoen in dezelfde periode vorig jaar. Het aantal passagiers groeide met 4% tot 57,9 miljoen, terwijl de gemiddelde ticketprijs met 21% steeg naar €51.
23/07/25
Exclusief voor leden
JA21 presenteert luchtvaartplan: investeren in bereikbaarheid, betaalbaarheid en innovatie
JA21 heeft haar ‘Luchtvaartplan 2030’ gepresenteerd, waarin de partij pleit voor een koerswijziging in het Nederlandse luchtvaartbeleid. Betaalbaarheid voor reizigers, een gelijk Europees speelveld, realistische verduurzaming en het behoud van banen staan centraal.
18/07/25
Koelere bestemmingen populair bij last-minute zomervakanties
Nederlandse vakantiegangers die deze zomer nog snel een reis boeken, kiezen opvallend vaak voor koelere bestemmingen. Uit recente boekingsdata van reisorganisatie Riksja Travel blijkt dat 15% van de last-minuteaanvragen gericht is op landen als IJsland, Noorwegen, Schotland, Canada en de Azoren.
17/07/25
easyJet boekt sterke winstgroei in derde kwartaal 2025 en blijft optimistisch over toekomst
Luchtvaartmaatschappij easyJet heeft in het derde kwartaal achter de rug met meer winst, capaciteit en bezetting.

||| Agenda |||

27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...