Geplaatst op: 12-08-2024
Auteur: Marc Gerlings

Zwemverbod plas bij camping De Betteld

Hoge concentratie PFAS in het water

Zwemverbod plas bij camping De Betteld
Provincie Gelderland vaardigde op 9 augustus een zwemverbod uit voor de zwemlocatie van camping en recreatiepark De Betteld in Zelhem. 

In deze recreatieplas, naast het gelijknamige recreatiepark, is in mei een forse PFAS-overschrijding geconstateerd. Dat heeft geleid tot een negatief zwemadvies. Dat kan als vrijblijvend worden opgevat. (Medisch) deskundigen maken zich zorgen over de gezondheid van zwemmers als ze in het water gaan. De hoge concentraties PFAS zijn voor de provincie reden om daarom te komen met een zwemverbod.

Provincie Gelderland heeft de gemeente Bronckhorst, waterschap Rijn en IJssel, GGD en de beheerder van de zwemlocatie hierover geïnformeerd.

Eigenaar Gerhard Hobelman geeft aan Omroep Gelderland aan dat hij verdrietig is over het besluit. Hobelman verwacht niet dat gasten door het zwemverbod wegblijven. De Betteld is een vakantiepark met een Christelijk thema. De eigenaar verwacht dat daardoor gasten blijven komen omdat het park nog veel meer te bieden heeft. Hobelman blijft in overleg met de provincie zoeken naar een oplossing.
Trefwoorden: pfas, recreatieplas, camping, vakantiepark, beleid

CELTH



||| Nieuws |||

11/07/25
Bosbranden en hitte in zuidelijk Europa
Het Rode Kruis waarschuwt vakantiegangers die dit weekend naar zuidelijk Europa trekken. De hulporganisatie roept mensen op om goed voorbereid met vakantie te gaan. Met flinke bosbranden en zeer hoge temperaturen in Frankrijk, Spanje, Griekenland en Turkije ligt een noodsituatie deze zomer op de loer.
10/07/25
TopParken opent eerste indoor Funzone op Bospark Ede
TopParken heeft afgelopen zaterdag haar eerste indoor Funzone geopend op Bospark Ede. De feestelijke opening trok veel belangstelling van vakantiegasten, woningeigenaren en medewerkers. De nieuwe speelfaciliteit is niet alleen toegankelijk voor parkbezoekers, maar ook voor mensen van buitenaf.
09/07/25
CELTH Industry Day brengt wetenschap en praktijk samen tijdens World Leisure Congress
Op woensdag 27 augustus 2025 organiseert het Centre of Expertise Leisure, Tourism & Hospitality (CELTH) de Industry Day tijdens het World Leisure Congress in Breda. Deze dag vormt de brug tussen wetenschap en praktijk in de leisure-, toerisme- en hospitalitysector.
08/07/25
Exclusief voor leden
Minor Hotels sleutelt aan B2B platformen
Minor Hotels (560 hotels wereldwijd) zet een stap binnen de B2B-strategie met de lancering van Minor...
07/07/25
SVR vraagt om betaalbaar houden van kampeervakanties
Stichting Vrije Recreatie (SVR) meldt dat kampeervakanties té duur dreigen te worden voor de gast door stijgende toeristenbelasting in combinatie met stijgende kosten bij horeca en supermarkten.
04/07/25
Nieuwe tool brengt toeristisch aanbod regio in kaart
Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen (TVAN) heeft op 3 juli de Destination Data Monitor gelanceerd: een interactieve tool die inzicht geeft in het toeristisch aanbod per gemeente of regio.
04/07/25
Exclusief voor leden
Opening nieuwe camperplaats in hart van Emmen
Emmen verwelkomt camperreizigers met een gloednieuwe camperplaats aan het Westeind.
03/07/25
Zomervakantie start met bijna 8% meer nieuwe caravans en campers
Aan de vooravond van de zomervakantie is de kampeerbranche in Nederland flink gegroeid. In de eerste helft van 2025 zijn er 6.256 nieuwe caravans en campers afgeleverd, een stijging van 7,7% ten opzichte van dezelfde periode in 2024.