Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 06-08-2024
Auteur: Marc Gerlings

Tour de Femmes parcours open voor recreanten

Side events in samenwerking met onder meer Boijmans en Qmusic

Tour de Femmes parcours open voor recreanten
Ladies ride, toertochten en cultureel programma sieren de etappes in Nederland.
Het is een uniek moment dat de allergrootste wielerwedstrijd voor vrouwen Tour de Femmes start in Nederland. Daarom wordt er flink uitgepakt met verschillende sportieve en veel culturele programma’s. De toertochten en Ladies Ride zijn onderdeel van het sportieve programma ‘Toerversie Rotterdam’ en vinden plaats op zondag 11 augustus.

Ladies Ride Nederlanders inspireren om op de fiets op te springen, dat wil de Tour de France Femmes met hun fietstochten. Daarom is ook de Ladies Ride nieuw leven ingeblazen. Aan deze fietstocht waar je een ticket voor moet aanschaffen, die voorheen werd georganiseerd door voormalig wereld- en olympisch kampioene Leontien van Moorsel, kan iedereen meedoen. Het parcours bestaat uit twee verschillende routes, van 25 en 40 kilometer, en is af te leggen op elk type fiets. De tocht start in het centrum van Rotterdam en gaat vervolgens noordoostwaarts richting de Rotte en de Rottemeren. 

Leontien, ambassadrice van de Tour de Femmes: "Natuurlijk fiets ik ook mee met de Ladies Ride! Ik hoop daar zoveel mogelijk deelnemers te ontmoeten. Samen lekker bewegen, leuke gesprekken voeren op de fiets en een gezellige tijd hebben met elkaar. Ik heb hier heel veel zin in!”

Toertochten 3 afstanden

De ‘Toerversie Rotterdam’ is er voor de recreatieve fietser met de Ladies Ride, én voor de sportieve fietser met de toertochten. Deze toertochten starten vanuit verschillende locaties en het is mogelijk om verschillende afstanden af te leggen. Afstanden wisselen van 70, 110 en 150 kilometer en doorkruisen de deelkomstgemeenten waar de vrouwenprofs de daaropvolgende volgende dagen ook fietsen. Beide wielerevents vinden plaats op 11 augustus.

Meer informatie over het programma en ticketverkoop van de toertochten en Ladies Ride is te vinden op: www.toerversierotterdam.nl

Rotterdam Festivals en Rotterdam Topsport bieden ook een cultureel programma. Volgens Charlotte Schillemans van Rotterdam Festivals is er voor iedereen wat te doen: "We zien de Tour de France Femmes als méér dan alleen een sportevenement. Samen met onze Rotterdamse cultuurpartners warmen we met het stadsprogramma de stad, de Rotterdammers en de bezoekers op voor een sportief én cultureel programma.”

Een greep uit het cultureel programma:

  • Op 5 augustus vertoont Cinerama wielerfilms en -documentaires van internationaal niveau tijdens het AD Sportfilmfestival.
  • Op zaterdag 10 augustus wordt het stadsprogramma afgetrapt met een clubnacht in Rotown: The Grandest Depart Party ft. F*ck F*rever in Rotown, waar een dag later artieste Sophie Straat optreedt.
  • Vanaf zondag 11 augustus start het wielerfeest voor iedereen en staat ook Rotterdam Centraal in teken van de Tour de Femmes. De stationshal wordt 'omgetoverd' tot Stage de Femmes (Café Dox x North Sea Round Town) met een line-up vrouwelijke artiesten.
  • Op zondag 11 augustus is het tijdritparcours van 11.00 tot 14.00 uur autovrij en daarmee beschikbaar voor iedereen om te ontdekken (op bijvoorbeeld een eenwieler van Circusstad of de BMX Flatlanders van Rotterdam Street Culture Week).
  • In de Fanzone op zondag 11 augustus vieren de dj’s van Qmusic feest bij de Erasmusbrug ter gelegenheid van de Tour de France Femmes met Qmusic de Foute Tour.
  • Op 11 en 13 augustus vindt het gratis muziek- en kunstfestival MOMO Playground van Motel Mozaïque plaats aan de Westersingel.
  • Op maandag 12 augustus is de ploegenpresentatie bij Depot Boijmans Van Beuningen met dansoptredens van het Bencha Theater georganiseerd door het Circusstad Festival. Toeschouwers zien acrobaten hangen aan touwen en voeren verticale acts uit tegen de gevel.
  • Op dinsdag 13 augustus kleurt ook het Maritiem Museum geel. Bezoekers kunnen genieten van een divers programma, waaronder de eco-feministische punkband Herr Hamsterfleisch van Club Gewalt, en is de kade van het Maritiem Museum het podium voor Circusstad Festival met optredens van Duo Kaos (Time to Loop) en Fenja (act met een groot Cyr-wiel).
  • Villa Zebra verandert tijdens de Tour in een Family Hub. Voor wieleractiviteiten met kinderen is dit de plek, zoals het parcours ontdekken op loopfiets of step, de verschillende workshops en een hapje of drankje in het Zebra Café.

Het volledige culturele programma is te vinden op de website van de Tour de France Femmes-Rotterdam en Uitagenda Rotterdam.
Trefwoorden: Tour, Rotterdam, Den Haag, recreatie, cultuur

CELTH



||| Nieuws |||

19/06/25
Vrijwilligers erfgoed en natuur krijgen waardering
Onder het motto ‘Handen uit de mouwen!’ werd zaterdag in vestingstad Hellevoetsluis de Provinciale Vrijwilligersdag 2025 feestelijk geopend door gedeputeerden Anne Koning en Meindert Stolk. De jaarlijkse bijeenkomst zette de duizenden vrijwilligers in het erfgoed en groen van Zuid-Holland in het zonnetje.
02/06/25
Vlonderbrug ontsluit Everdinger Waarden
De Vlonderbrug, een nieuwe voetgangersbrug over de rivier de Lek in natuurgebied de Everdinger Waarden, is feestelijk geopend. Nu kunnen recreanten en inwoners uit de omgeving weer de benen strekken op een populaire wandelroute midden in de uiterwaarden, want de Vlonderbrug vervangt de oude trekpont die enkele jaren geleden werd verwijderd.
26/05/25
Exclusief voor leden
Moons wordt voorzitter Van Gogh Nationaal Park
Met ingang van 1 juni 2025 start Annemarie Moons als voorzitter van Van Gogh Nationaal Park.
26/05/25
Nieuwe route in Nationaal Park De Alde Feanen verbindt natuur, gezondheid en toerisme
Op 23 mei is in Nationaal Park De Alde Feanen een bijzondere nieuwe wandelroute geopend die bezoekers uitnodigt om bewust te vertragen, tot rust te komen en zich te verbinden met de omgeving. De minfulness Route.
26/05/25
Exclusief voor leden
In vijf jaar tijd doneert Natuurhuisje 1 miljoen euro aan natuurdoelen
Boekingsplatform Natuurhuisje heeft in totaal sinds juli 2020 € 1.000.000 gedoneerd aan lokale natuurprojecten. Het meest recente project helpt de eigenaren van vakantiehuizen op het boekingsplatform met streekeigen tuinen in Drenthe.
23/05/25
Wandelnet lanceert Nabijheidsanalysetool
Wandelnet heeft samen met Movares voor heel Nederland per wijk in beeld gebracht wat de looptijd (in minuten) is tot groen, blauw en wandelroutes. De zogenaamde Nabijheidsanalysetool.
21/05/25
Advies; voorlopig niet wandelen bij landgoed Den Treek-Henschoten
Na een incident op Landgoed Den Treek – Henschoten van maandag 19 mei waarbij mogelijk een wolf is betrokken, heeft de provincie Utrecht een aantal stappen gezet om zo snel mogelijk passende maatregelen te kunnen nemen.
19/05/25
Wisselend beeld Gelders dagbezoek in meivakantie
In de meivakantie hebben attracties op de Veluwe, in de regio Arnhem en het Rijk van Nijmegen meer bezoek ontvangen dan een jaar eerder. Het was wel rustiger in de binnensteden en in de natuur. Er waren meer bezoekers uit andere regio’s.