Geplaatst op: 12-07-2024
Auteur: Marc Gerlings

Hellendoorn vernieuwt langste rapid river van Nederland

Hellendoorn vernieuwt langste rapid river van Nederland
Foto: Avonturenpark Hellendoorn.
De langste ‘rapid river’ van Nederland (480 meter) is niet alleen één van de populairste attracties van Avonturenpark Hellendoorn kreeg een opknapbeurt.

Familie Van den Berg, de oprichters van Avonturenpark Hellendoorn, waren enkele decennia terug zeer geïnspireerd door hun vakantie in Indonesië en de vlotten die daar rondvaren. Op de plek waar zich in het Avonturenpark vroeger een speeltuin, besloten ze het waterparcours uit te stippelen. De baan klotst zelfs om een voormalige directiewoning heen.

Inspiratie Indonesië

In 1997 opende deze attractie, gebouwd door Bear Rides (nu ABC Rides). Sungai Kalimantan kostte 10 miljoen gulden, destijds ook de duurste attractie in het Avonturenpark. Maximaal 14 boten kunnen in de avontuurlijke geul varen, waar 4,5 kubieke meter water per seconde (dat zijn 30 badkuipen vol!) doorheen wordt gepompt. Met versnellingen, hoogteverschillen en verrassende bochten is iedere rit weer anders. Dat alles onder begeleiding van een zomerse versie van het Avonturenpark-liedje ‘Ga Je Mee’.

Het grote onderhoud

Diverse herstelwerkzaamheden zijn uitgevoerd bij onder meer de betonnen rivier en de thematisering. "Ook zien de Tempelwachters bij de directiewoning er weer op en top uit, draait er nieuwe muziek in de tunnel, is alle bebording vervangen en introduceerden we een nieuw paneel voor de operators." 

Ook technisch is er veel opgeknapt, zoals nieuwe geleiderails en kettingen op de lift, een nieuw filtratiesysteem en nieuwe zandfilters. Het schone en altijd heldere water van zwembadkwaliteit wordt ook gebruikt voor de attracties Magiestralen en de geisers bij Donderstenen. 

Kunst op de muur

En wat misschien nog wel het meest in het oog springt is de enorm grote, kleurrijke, handgemaakte muurschildering. Deze werd speciaal voor Hellendoorn op locatie vervaardigd door een kunstenares.
Nieuwe tuinen, planten en grassen zullen de omgeving de komende jaren alleen maar mooier maken, belooft het park. Ook de entreepoort werd voorzien van nieuwe klimop-planten en een nieuwe wildtuin in de stijl van de jungle.

Trefwoorden: attractiepark, rivier, onderhoud, vernieuwing

CELTH



||| Nieuws |||

22/04/26
Rotterdams nooit geopende pretpark geveild
Het voormalige Attractiepark Rotterdam - Rivoli, ontwikkeld door ondernemer Henny van der Most, is verkocht via een openbare veiling.
22/04/26
Amsterdam City Walk vindt nieuwe co-sponsor
Herzog Medical verbindt zich als nieuwe partner aan de Amsterdam City Walk.
22/04/26
Consumentenvertrouwen duikt naar beneden
Het vertrouwen van consumenten verslechtert in april 2026 fors verder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het consumentenvertrouwen gaat van -30 in maart naar -44 in april. Dat is de op een na grootste daling sinds het begin van de statistiek in april 1986.
21/04/26
Martin Hendriks directeur van museum Cuypershuis
Martin Hendriks is benoemd tot directeur van museum Cuypershuis (Roermond). Hij is per 1 april 2026 gestart en gaat de verdere ontwikkeling van het museum aansturen. De benoeming is een volgende stap in de nieuwe koers ‘Vooruit met Cuypers’.
21/04/26
Exclusief voor leden
Bezoeker kiest zekerheid in bekende attracties
Nederlanders bezoeken steeds vaker attractieparken en dierentuinen. Tegelijk is er duidelijk verschil tussen aanbieders. Vooral grote namen zoals de Efteling, Artis en Diergaarde Blijdorp hebben een hoge bezoekfrequentie, terwijl andere dagattracties duidelijk achterblijven. Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder ruim 4.000 Nederlanders.
21/04/26
Exclusief voor leden
Bezoeker kiest zekerheid in bekende attracties
Nederlanders bezoeken steeds vaker attractieparken en dierentuinen. Tegelijk is er duidelijk verschil tussen aanbieders. Vooral grote namen zoals de Efteling, Artis en Diergaarde Blijdorp hebben een hoge bezoekfrequentie, terwijl andere dagattracties duidelijk achterblijven. Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder ruim 4.000 Nederlanders.
21/04/26
Exclusief voor leden
Zwitserse Laax kiest nieuw Nederlands pr- en marketingbureau
Bureau AVIAREPS, gaat een samenwerking aan met het Zwitserse ski- en outdoorresort Laax. Lynnette Hartsink, General Manager AVIAREPS Benelux, meldt dat het partnerschap gericht is op de Nederlandse en Belgische reisbranche.
21/04/26
2025: hoogste groei arbeidsproductiviteit in twintig jaar
De Nederlandse economie groeide in 2025 met 1,8 procent. Er werd in totaal 0,6 procent minder uren gewerkt, zodat de arbeidsproductiviteit 2,4 procent hoger was dan een jaar eerder. Onder meer door stijgende uitgaven aan recreatie.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...