Geplaatst op: 12-07-2024
Auteur: Marc Gerlings

Hellendoorn vernieuwt langste rapid river van Nederland

Hellendoorn vernieuwt langste rapid river van Nederland
Foto: Avonturenpark Hellendoorn.
De langste ‘rapid river’ van Nederland (480 meter) is niet alleen één van de populairste attracties van Avonturenpark Hellendoorn kreeg een opknapbeurt.

Familie Van den Berg, de oprichters van Avonturenpark Hellendoorn, waren enkele decennia terug zeer geïnspireerd door hun vakantie in Indonesië en de vlotten die daar rondvaren. Op de plek waar zich in het Avonturenpark vroeger een speeltuin, besloten ze het waterparcours uit te stippelen. De baan klotst zelfs om een voormalige directiewoning heen.

Inspiratie Indonesië

In 1997 opende deze attractie, gebouwd door Bear Rides (nu ABC Rides). Sungai Kalimantan kostte 10 miljoen gulden, destijds ook de duurste attractie in het Avonturenpark. Maximaal 14 boten kunnen in de avontuurlijke geul varen, waar 4,5 kubieke meter water per seconde (dat zijn 30 badkuipen vol!) doorheen wordt gepompt. Met versnellingen, hoogteverschillen en verrassende bochten is iedere rit weer anders. Dat alles onder begeleiding van een zomerse versie van het Avonturenpark-liedje ‘Ga Je Mee’.

Het grote onderhoud

Diverse herstelwerkzaamheden zijn uitgevoerd bij onder meer de betonnen rivier en de thematisering. "Ook zien de Tempelwachters bij de directiewoning er weer op en top uit, draait er nieuwe muziek in de tunnel, is alle bebording vervangen en introduceerden we een nieuw paneel voor de operators." 

Ook technisch is er veel opgeknapt, zoals nieuwe geleiderails en kettingen op de lift, een nieuw filtratiesysteem en nieuwe zandfilters. Het schone en altijd heldere water van zwembadkwaliteit wordt ook gebruikt voor de attracties Magiestralen en de geisers bij Donderstenen. 

Kunst op de muur

En wat misschien nog wel het meest in het oog springt is de enorm grote, kleurrijke, handgemaakte muurschildering. Deze werd speciaal voor Hellendoorn op locatie vervaardigd door een kunstenares.
Nieuwe tuinen, planten en grassen zullen de omgeving de komende jaren alleen maar mooier maken, belooft het park. Ook de entreepoort werd voorzien van nieuwe klimop-planten en een nieuwe wildtuin in de stijl van de jungle.

Trefwoorden: attractiepark, rivier, onderhoud, vernieuwing

CELTH



||| Nieuws |||

24/06/26
Nieuwe belangenorganisatie Hotel Alliantie Nederland
Hotel Alliantie Nederland is op 18 juni officieel gelanceerd in Grand Hotel Huis ter Duin. De stichting zet zich in voor een sterkere vertegenwoordiging van de Nederlandse hotellerie en vraagt aandacht voor de economische en maatschappelijke betekenis van gastvrijheid.
24/06/26
Integratie Stip reizen in Corendon
Stip Reizen wordt een volledig onderdeel van touroperator Corendon.
24/06/26
Exclusief voor leden
Better Places lanceert keuzehulp voor bewustere reiskeuzes
Veel reizigers willen wel bewustere keuzes maken, maar weten niet waar ze moeten beginnen. Daarom ontwikkelde touroperator Better Places met steun van het Europese innovatieprogramma Cross-Re-Tour, een nieuwe online keuzehulp.
24/06/26
Eerder waterpret in Dierenpark Amersfoort door hitte
DierenPark Amersfoort maakt zich eerder klaar voor een verkoelende zomer. Vanaf deze week kunnen bezoekers al de verkoeling opzoeken onder de speelfonteinen en spetteren in de Bosbeek. In aanloop naar het evenement Waterpret! (4 juli t/m 30 augustus) worden de verkoelende zomeractiviteiten steeds verder uitgebreid.
24/06/26
Aandeel flexwerkers groeit licht
In het eerste kwartaal van 2026 waren er voor het derde kwartaal op rij meer werknemers met een flexibele arbeidsrelatie dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder.
24/06/26
Langste treinreis door NL: 500 kilometer
Het drietal Tobias, Tom en Sophia heeft zondag overtuigend de Langste Treinrace van Nederland gewonnen. De winnaars legden in zes uur tijd bijna vijfhonderd kilometer af met de trein, bezochten negen provincies en scoorden bovendien de meeste punten met creatieve opdrachten onderweg.
23/06/26
Exclusief voor leden
Doopceremonie Mein Schiff Flow
Begeleid door een spectaculaire show en een zorgvuldig geënsceneerde ceremonie werd het tweede TUI-schip in de InTUition-klasse de Mein Schiff Flow officieel verwelkomd in de Mein Schiff-vloot.
22/06/26
Exclusief voor leden
Toverland introduceert zomerpas
Attractiepark Toverland introduceert deze zomer een nieuwe abonnementsvorm: de Summer Pass. Dit tijdelijke abonnement is geldig van 1 juli tot en met 30 september 2026 en in deze periode kunnen Summer Pass-houders Toverland zo vaak bezoeken als ze zelf willen.

||| Agenda |||

25/06/26
25/06/26 t/m 25-06-26: HR-meeting Reiswerk
De eerste HR-meeting van 2026 komt er weer aan. Speciaal voor HR-professionals in de reisbranche. Ti...
26/06/26
26/06/26 t/m 26-06-26: Congres Vitale Vakantieparken Overijssel
Deze dag draait om kennis delen, ideeën opdoen en samen concrete oplossingen vinden voor de uitdagi...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...