Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 01-07-2024
Auteur: Marc Gerlings

95 jaar museumgeschiedenis met sluiting Beeld & Geluid Den Haag

95 jaar museumgeschiedenis met sluiting Beeld & Geluid Den Haag
Onthulling van de gedenkplaat. Foto: Vera Weber / Beeld & Geluid.
Na een feestelijke slotmiddag en de onthulling van een bijzondere plaquette ter ere van de rijke geschiedenis van de locatie, is museum Beeld & Geluid in Den Haag zondagmiddag 30 juni definitief gesloten. Met de sluiting komt een einde aan 95 jaar museumgeschiedenis in het monumentale pand aan de Zeestraat in Den Haag.

Op de allerlaatste dag stonden tal van activiteiten gepland voor bezoekers die voor een laatste maal het museum bezochten. Zo was er onder meer een talkshow met vrijwilligers, onder leiding van Beeld & Geluid-directeur Eppo van Nispen tot Sevenaer. Tijdens de talkshow kwamen de favoriete objecten uit de depots aan bod en haalden ze herinneringen op aan de rijke historie van het museum.

Ter afsluiting van de middag mochten de vrijwilligers samen met wethouder Saskia Bruines (Cultuur) en directeur Van Nispen tot Sevenaer een bijzondere plaquette onthullen. Op de gedenkplaat, die is bevestigd aan de voorkant van het gebouw, is een herinnering te zien aan de museumhistorie van de Zeestraat 82.

"Dit was een gedenkwaardige afsluiting die past bij deze bijzondere plek. Het voelt goed om onze tijd hier op deze manier, met onze vrijwilligers die hier al tientallen jaren ongelooflijk werk hebben verzet, zo af te sluiten. Beeld & Geluid blijft in Den Haag, op een andere manier en op andere locaties, maar deze locatie laten we nu goed achter”, reageert Beeld & Geluid-directeur Eppo van Nispen tot Sevenaer.

De locatie kent een lange geschiedenis, met vele functies en namen. De museumhistorie begon 95 jaar geleden, toen in 1929 het Postmuseum opende. In 1989 kreeg het museum een nieuwe invulling en een nieuwe naam: het PTT Museum, van het toenmalige PTT Post (huidige PostNL). Daarna volgden nog Museum voor Communicatie (1998-2016) en COMM (2016-2019), waarna Beeld & Geluid in 2019 COMM overnam.

Vanaf dinsdag 2 juli starten Beeld & Geluid-medewerkers met de verhuizing van in totaal meer dan 80.000 objecten vanuit Den Haag naar Hilversum. "De verhuizing kun je gerust een monsterklus noemen", vertelt vestigingsdirecteur Sarah Jane Earle. "Met het sluiten van het museum nemen we ook afscheid van een deel van ons personeel. Met een klein team werken we aan de verhuizing en sommige collega's verhuizen mee naar Hilversum. De komende maanden zullen voelen als een periode met mixed feelings van afscheid nemen, maar tegelijkertijd ook van doorontwikkeling van onze programmering en educatie met onze partners op andere locaties in Den Haag en omgeving."
Trefwoorden: museum, Den Haag, Hilversum

CELTH



||| Nieuws |||

04/07/25
Nieuw regionaal Limburgs congresbureau zet in op internationale kenniscongressen
Limburg krijgt een provinciebreed opererend congresbureau dat zich richt op het aantrekken van internationale meerdaagse congressen, met een focus op wetenschap en innovatie. Het vernieuwde bureau is een doorontwikkeling van het Maastricht Convention Bureau (MCB).
30/06/25
Drentse Fiets4Daagse bestaat zestig jaar
De Drentse Fiets4Daagse bestaat zestig jaar en de organisatie pakt uit met een kleurrijk randprogramma en een gereduceerd tarief; kinderen t/m 16 jaar fietsen zelfs gratis mee.
30/06/25
Exclusief voor leden
Beeld & Geluid veel te klein voor game event
De kaartverkoop voor game-event Next Level Heroes op zondag 6 juli verloopt zo voorspoedig dat het evenement verhuist naar een grotere locatie.
27/06/25
DierenPark Amersfoort lanceert zomers familie-evenement
Deze zomervakantie verandert DierenPark Amersfoort in een bruisend festivalbos. Van 23 tot en met 26 juli vindt de eerste editie van het ZOOmer Festival plaats. Bezoekers kunnen genieten van livemuziek, entertainment en zomerse lekkernijen.
25/06/25
Exclusief voor leden
Jaarbeurs geeft opdracht branding en campagnes aan Van Straaten
Koninklijke Jaarbeurs heeft Van Straaten per 1 juli 2025 benoemd tot preferred supplier voor alle eventbranding en media-exposure op en rondom het Jaarbeursterrein.
20/06/25
Rode Kruis: gebruik je verstand bij warme festivals
Komend weekend lopen de temperaturen in Nederland met gemak op tot boven de 30 graden. Er staan diverse grote festivals op de agenda. Daarom doet het Rode Kruis een dringende oproep: bereid je goed voor, gebruik je gezonde verstand en luister goed naar je lichaam.
18/06/25
Exclusief voor leden
Het muzikale DNA van Ruby Hotels
Bij hotelketen Ruby is muziek geen achtergrondgeluid, maar een hoofdrolspeler. In een tijd waarin hospitality draait om beleving, loopt Ruby Hotels voorop met de duidelijke positie van muziek in de formule. Met een eigen radioshow, live muziek in de hotelbars en Marshall speakers op elke kamer.
16/06/25
ZOOmer Festival in DierenPark Amersfoort
Deze zomer, van 23 tot en met 26 juli, verandert DierenPark Amersfoort van 16.00 tot 21.00 uur in een vrolijk festivalbos voor het hele gezin. Tijdens het ZOOmer Festival kunnen bezoekers genieten van swingende muziek, entertainment en foodtrucks, allemaal te midden van de dieren.