Geplaatst op: 27-06-2024
Auteur: Marc Gerlings

Hooikade Delft weer plek om van 'Zicht op Delft' te genieten

Hooikade Delft weer plek om van 'Zicht op Delft' te genieten
Delft centrum.
Aan de Hooikade in Delft schilderde de Delftse meesterschilder Johannes Vermeer zijn ‘Zicht op Delft’, het bekendste Hollandse stadsgezicht van de 17e eeuw. Met een reproductie aan de waterkant, een informatiepaneel, een innovatieve kijker en verhalenbanken brengen Delft Marketing en het Vermeer Centrum Delft de beroemde Delftenaar terug aan de Hooikade. 

Het initiatief om de Hooikade op te knappen past in de wens van veel Delftse partijen om Johannes Vermeer na de succesvolle themaperiode van 2023 een vaste plaats te geven in de bezoekersmarketing van Delft.

"Tot voor kort was de Hooikade nogal een rommeltje met lelijke borden, vuilnisbakken en graffity”, zegt Michiel van der Schaaf van Delft Marketing. "Niet alleen een ergernis voor de omwonenden maar ook geen visitekaartje voor Delft. Zeker na de grote Vermeer-tentoonstelling vorig jaar in het Rijksmuseum trekt onze stad merkbaar meer bezoekers die naar Delft komen om te ontdekken waar Vermeer zijn hele leven woonde, werkte en leefde." Lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Trefwoorden: Delft, Vermeer, toerisme, kunst, cultuur, dmo

CELTH




||| Nieuws |||

05/11/25
Eigenaar en exploitant gezocht voor uitkijktoren in Hedwigepolder
In de uitkijktoren die gebouwd wordt, komen een panoramaterras, expositieruimte, restaurant en lodges om bezoekers gastvrij te ontvangen en een unieke Zeeuwse beleving te geven.
03/11/25
Exclusief voor leden
Melvin Mak nieuwe Group Director Sustainability & ESG bij TUI Group
Melvin Mak wordt de nieuwe Group Director Sustainability & ESG bij TUI Group. Mak geeft vanaf 1 november 2025 leiding aan het internationale duurzaamheidsteam van de organisatie.
03/11/25
Exclusief voor leden
Nederlandse reiziger blijft langer reizen in nazomer
Is het een trend of een lichte afwijking in de boekingen? De nazomer zet meer reizigers aan tot het boeken van een reis. Het gaat om 13% meer reizigers in de maand september en branchevereniging ANVR ziet het als een duidelijk signaal.
24/10/25
Exclusief voor leden
Ryanair herstelt verbindingen Jordanië met Europa
Luchtvaartmaatschappij Ryanair biedt een winterdienstregeling voor Amman aan, met meer dan 300.000 z...
23/10/25
Exclusief voor leden
33% Nederlandse jongeren heeft nog nooit een reisverzekering afgesloten
Bijna alle Nederlandse jongeren gaan ten minste één keer per jaar of vaker op vakantie, maar lang niet iedereen sluit daarbij een reisverzekering af.
23/10/25
Exclusief voor leden
Eurostar 50 nieuwe dubbeldekstreinen en verbinding Amsterdam naar Genève
Spoorwegmaatschappij Eurostar groeit fors door een bestelling voor vijftig nieuwe dubbeldek hogesnelheidstreinen bij de Franse treinfabrikant Alstom.
22/10/25
Sinterklaasfeest bij EuroParcs Zuiderzee: Peppa Pig, pietenpret en ponyritjes
EuroParcs Zuiderzee verandert van 21 tot en met 24 november in een Sinterklaasparadijs. Het vakantiepark organiseert een feestelijk weekend vol activiteiten waarbij Sinterklaas en zijn pieten centraal staan.
21/10/25
Exclusief voor leden
Reisvaccinaties en de keuze voor de zorgverzekering
Nu zorgverzekeraars zich voorbereiden op de bekendmaking van hun premies en voorwaarden voor 2026, is het voor veel Nederlanders ook tijd om na te denken over hun dekking voor reisvaccinaties.

||| Agenda |||

11/11/25 t/m 13-11-25
11/11/25 t/m 13-11-25: Recreatie Vakbeurs
Recreatie Vakbeurs is dé jaarlijkse vakbeurs voor professionals in de recreatiebranche in de ...
07/01/26 t/m 08-01-26
07/01/26 t/m 08-01-26: Travel Trade Days 2026
De Travel Trade Days zijn kennis- en netwerkdagen voor de professionele reisbranche in de Benelux. G...
27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...