Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 03-06-2024
Auteur: Marc Gerlings

FTI Touristik toeristische reus van 4 miljard euro valt om

FTI Touristik toeristische reus van 4 miljard euro valt om
FTI Touristik GmbH vraagt op maandag 3 juni 2024 faillissement aan. Andere bedrijven van de groep zullen in de komende dagen ook faillissement aanvragen. 

FTI Touristik GmbH, het moederbedrijf van de FTI GROUP, de derde grootste touroperator in Europa, heeft op maandag 3 juni een verzoek ingediend om een faillissementsprocedure te starten bij de rechtbank van München. In eerste instantie wordt alleen het touroperatormerk FTI Touristik hier direct door getroffen. FTI is ook actief in Nederland. Vervolgens worden echter ook voor andere bedrijven van de groep overeenkomstige aanvragen ingediend. Windrose Finest Travel GmbH met het luxemerk WINDROSE zet haar activiteiten voort.

Na een investeringsproces werd in april 2024 de toetreding van een consortium van investeerders aangekondigd. Sindsdien zijn de boekingscijfers echter ondanks het positieve nieuws ver onder de verwachtingen gebleven. Bovendien hebben talrijke leveranciers aangedrongen op vooruitbetaling. 

Het ondersteunen van reizigers die getroffen zijn door de gevolgen van het faillissement is nu een topprioriteit voor de FTI GROUP. Er is al een supportwebsite opgezet op www.fti-group.com/en/insolvency en een supporthotline op +49 (0) 89 / 710 45 14 98. Alle relevante informatie is hier te vinden en Duits- en Engelstalige contactpersonen zijn beschikbaar voor individuele vragen. Naast de volledige focus op klantenservice zal de FTI GROUP haar gasten ook regelmatig informeren samen met het Duitse Reiszekerheidsfonds (DRSF).

Nog niet gestarte reizen zullen waarschijnlijk vanaf dinsdag 4 juni 2024 niet meer of slechts gedeeltelijk mogelijk zijn. In samenwerking met de nog aan te stellen (voorlopige) curator van het faillissement zal de komende dagen een concept worden ontwikkeld voor de voortdurende informatie van getroffen reizigers en de operationele implementatie van de noodzakelijke maatregelen.

FTI Reizen is sinds 2016 ook in Nederland actief. De zeven servicecentra verwerken talrijke boekingen voor de FTI GROUP en externe klanten. De groep, met het hoofdkantoor in München, heeft wereldwijd meer dan 11.000 mensen in dienst en genereerde in het boekjaar 2022/23 een geconsolideerde omzet van ongeveer € 4,1 miljard.
Trefwoorden: toerisme, touroperator, faillissement

CELTH



||| Nieuws |||

09/07/25
CELTH Industry Day brengt wetenschap en praktijk samen tijdens World Leisure Congress
Op woensdag 27 augustus 2025 organiseert het Centre of Expertise Leisure, Tourism & Hospitality (CELTH) de Industry Day tijdens het World Leisure Congress in Breda. Deze dag vormt de brug tussen wetenschap en praktijk in de leisure-, toerisme- en hospitalitysector.
09/07/25
Mag je dat souvenir meenemen?
Vakantiegangers zijn zich er vaak niet van bewust dat souvenirs van beschermde soorten afkomstig kunnen zijn, meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland. Denk bijvoorbeeld aan sieraden gemaakt van schelpen, tassen van slangenleer, cactussen of kaviaar.
08/07/25
Exclusief voor leden
Minor Hotels sleutelt aan B2B platformen
Minor Hotels (560 hotels wereldwijd) zet een stap binnen de B2B-strategie met de lancering van Minor...
07/07/25
SVR vraagt om betaalbaar houden van kampeervakanties
Stichting Vrije Recreatie (SVR) meldt dat kampeervakanties té duur dreigen te worden voor de gast door stijgende toeristenbelasting in combinatie met stijgende kosten bij horeca en supermarkten.
04/07/25
Toeristische bestedingen in Zuid-Limburg stijgen naar recordhoogte
Zuid-Limburg heeft in 2023 een indrukwekkende groei doorgemaakt als toeristische bestemming. Uit onderzoek in opdracht van Visit Zuid-Limburg blijkt dat toeristen en recreanten samen maar liefst €1,59 miljard uitgaven in de regio. Deze groei onderstreept het belang van toerisme als economische motor voor de regio.
04/07/25
Waar genieten Nederlanders deze zomer van hun vakantie?
De zomervakantie staat voor de deur en veel Nederlanders maken zich op voor een welverdiende reis naar het buitenland. Volgens reisorganisatie TUI blijven Spanje, Griekenland en Turkije de populairste Europese vliegbestemmingen.
04/07/25
Air France-KLM wil meerderheidsbelang in SAS
Air France-KLM wil haar belang in het aandelenkapitaal van SAS verhogen van 19,9% naar 60,5% door de volledige overname van de aandelen van Castlelake en Lind Invest.
02/07/25
Exclusief voor leden
Versnelling gebruik AI
Van chatbots en sociale media campagnes tot en met werkprocessen in de horeca, AI is niet meer weg te denken uit de sector leisure. Het gebruik van AI maakt een versnelling mee in onze maatschappij.