Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 13-05-2024
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT

Vlaanderen kiest voor 25 mooiste fietsroutes

Vlaanderen kiest voor 25 mooiste fietsroutes
Foto: Toerisme Vlaanderen, Stefanie Faveere

In Nederland kennen we de regionale fietsnetwerken die met de knooppunten werken en de landelijke LF-icoon routes. Grosso modo zijn de knooppuntnetwerken voor dagtochten en de LF-incoonroutes voor meerdaage fietstochten. In Vlaanderen hebben ze met 25 Flanders Finest Fietsroutes een tussenvorm gemaakt. Dit zijn thematische routes die in een dag kunnen worden afgelegd. Ze worden landelijk in de markt gezet door Toerisme Vlaanderen en door locale VVV's gefaciliteerd.

Deze thematische fietsroutes brengen je langs de mooiste plekken in Vlaanderen en vertellen steeds een uniek verhaal. Bovendien zijn de startpunten van de routes goed bereikbaar, is er fietsverhuur in de buurt en biedt elke route voldoende rustplaatsen en uitnodigende cafés en tavernes. De dagtochten zijn gemiddeld tussen de 26 en 61 kilometer lang en voor fietsers van alle niveaus doenbaar.

Om de bezoeker nog extra te faciliteren zijn er bij de lokale VVV’s en fietsverhuurpartners gratis weersbestendige knooppuntenbandjes beschikbaar. Niet enkel de te volgen knooppunten vanaf het startpunt worden erop aangegeven maar ook de belangrijkste stopplaatsen op weg naar het volgende knooppunt.

Op de website kunnen fietsers de routes makkelijk selecteren via regio, afstand of thema. Bij elke route vind je steeds de bezienswaardigheden onderweg, de informatie over de knooppunten, het GPX bestand en praktische informatie zoals parkeermogelijkheden en informatie over fietsverhuur. Momenteel zijn er reeds 16 routes beschikbaar, de overige 9 routes zullen in juni toegevoegd worden aan de website.

Trefwoorden: dagrecreatie, fietsen, routes, fietsroutes, themaroutes, België, Vlaanderen

CELTH



||| Nieuws |||

28/05/25
Exclusief voor leden
Fietsersbond wil overbodige paaltjes weg
Paaltjes op wegen en fietspaden zijn bedoeld om auto’s van het fietspad te houden, maar in de praktijk zorgen ze juist voor gevaar voor fietsers. Elk jaar raken duizenden fietsers gewond door een botsing met een paaltje. Daarom lanceert de Fietsersbond de Paaltjesmelder.
27/05/25
Dagattractie Top 50: Dierentuinen noteren sterkste groei
De grootste Nederlandse dagattracties hebben vorig jaar 2% meer bezoekers geteld. Dierentuinen deden het relatief beter dan attractieparken en musea. De Zaanse Schans is in 2024 gestegen naar de tweede plaats op de ranglijst van best bezochte dagattracties in Nederland.
26/05/25
Exclusief voor leden
Moons wordt voorzitter Van Gogh Nationaal Park
Met ingang van 1 juni 2025 start Annemarie Moons als voorzitter van Van Gogh Nationaal Park.
26/05/25
Nieuwe route in Nationaal Park De Alde Feanen verbindt natuur, gezondheid en toerisme
Op 23 mei is in Nationaal Park De Alde Feanen een bijzondere nieuwe wandelroute geopend die bezoekers uitnodigt om bewust te vertragen, tot rust te komen en zich te verbinden met de omgeving. De minfulness Route.
23/05/25
Wandelnet lanceert Nabijheidsanalysetool
Wandelnet heeft samen met Movares voor heel Nederland per wijk in beeld gebracht wat de looptijd (in minuten) is tot groen, blauw en wandelroutes. De zogenaamde Nabijheidsanalysetool.
23/05/25
Brabant lanceert grootste kloosterroutenetwerk van de Benelux
Brabant heeft het grootste kloosterroutenetwerk van de Benelux gelanceerd. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de kloostertuin Hof van Lof in Megen werd het kloosterfietsboekje gepresenteerd, met 25 nieuwe fietsroutes langs vijftig kloosters. De routes beslaan ruim 700 kilometer en vormen een uitbreiding op het bestaande Brabants Kloosterpad voor wandelaars.
22/05/25
Geerte Udo nieuwe voorzitter Landelijke Raad voor Recreatie en Toerisme
Geerte Udo is per 1 augustus benoemd tot onafhankelijk voorzitter van de Landelijke Raad voor Recreatie en Toerisme (LRRT). Udo brengt ruime ervaring mee uit het publiek-private domein, onder meer als voormalig directeur-bestuurder van amsterdam&partners.
21/05/25
Werkveldkandidaten gezocht voor Professional Doctorate in Leisure, Tourism & Hospitality
CELTH zoekt voor de professional doctorate kandidaten uit het werkveld. De PD biedt organisaties de kans om voorop te lopen in innovatie binnen de LTH-sector. Het traject, dat vier tot zes jaar duurt, combineert praktijkgericht onderzoek met concrete interventies.

||| Agenda |||

10/06/25
10/06/25 t/m 10-06-25: Online sessie: Handreiking ‘Gedragsstrategie honden aanlijnen’?
Een nieuwe handreiking biedt terreinbeheerders en andere partijen nieuwe inzichten en strategieën o...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...