Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 05-03-2024
Auteur: redactie
Uitgever: NRIT Media

Ruim 60% van de Nederlandse camperaars boekt overnachtingsplekken

Ruim 60% van de Nederlandse camperaars boekt overnachtingsplekken

Van de Nederlandse camperaars zegt 61% weleens een camping of camperplaats te boeken, blijkt uit internationaal onderzoek dat Campercontact, app met meer dan 41.000 overnachtingsplekken in 58 landen, in maart uitvoerde. In 2019 zag Campercontact dat dit gold voor slechts 41% van de Nederlandse camperaars. Door toenemende drukte op camperlocaties komt het steeds vaker voor dat een overnachtingsplek bij aankomst vol blijkt te zijn. Vooraf boeken neemt deze irritatie weg.

  • Een onderzoek onder 4.000 camperaars toont een significante verandering in de Europese reiscultuur ten opzichte van 2019. 
  • In de laatste vijf jaar was er een sterke stijging van het percentage camperaars in Nederland, Italië, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk dat vooraf campings en camperplaatsen boekt. 
  • Het Verenigd Koninkrijk en Duitsland zijn koploper met 74% van de camperaars, terwijl groot camperland Frankrijk op 50% staat. 

In heel Europa sterke toename in boekingen 

Deze trend is ook in andere grote Europese camperlanden duidelijk waarneembaar. Er was ook een duidelijke verschuiving in Italië (van 43% in 2019 naar 67% nu), maar de grootste sprong werd gemaakt in Duitsland (van 36% naar 74%), waarschijnlijk als gevolg van de recente recordverkoop van campers en motorhomes. 

Alleen de Britten waren ook in 2019 al gewend om vooraf te reserveren (72%). Zij gaan nu met 74% consistent aan de leiding, samen met de Duitse camperaars. Frankrijk scoorde vijf jaar geleden al als laagste (32%) en doet dat nu nog steeds (50%), al is ook hier een duidelijke stijging te zien.

 

Extra boekingen ontvangen via Campercontact 

"Deze toename in het aantal camperaars dat hun plekken vooraf boekt, weerspiegelt een veranderende reiscultuur," zegt Lars Smit, Commercieel Directeur bij Campercontact. "Bij Campercontact streven we er, samen met onze gemeenschap naar om betrouwbare informatie aan reizigers te bieden, zodat ze hierop kunnen vertrouwen voor hun planning. Daarnaast assisteren we campings, camperplaatsen en overkoepelende organisaties in Europa met het ontvangen van boekingen gedurende het hele jaar."

Trefwoorden: Toename, vooraf boeken, overnachtingsplek, camperaars

CELTH



||| Nieuws |||

16/07/25
Exclusief voor leden
Hoe gaat Nederland last minute op vakantie?
Een deel van de vakantiegangers hoopt op een last minute. Maar wat weten we eigenlijk van ze? Wat voor type vakantie boeken ze, waar vertrekken ze en hoeveel zijn ze bereid te betalen. De VakantieDiscounter dook in haar data en komt met interessante bevindingen. We zetten ze in 6 punten op een rijtje.
15/07/25
Boekingsplatform Vipio lanceert rubriek 'Bekend van TV'
Vipio heeft een speciale categorie gelanceert in de nieuwe rubriek over accommodaties die eerder te zien waren in populaire televisieprogramma's.
15/07/25
Sal weer in winteraanbod Corendon
Touroperator Corendon voegt het Kaapverdische eiland Sal weer toe aan het winteraanbod. Vanaf november 2025 vliegen reizigers drie keer per week (dinsdag, donderdag en zaterdag) met Corendon Dutch Airlines vanaf Amsterdam naar Sal.
15/07/25
Prognose zomer 2025: toeristisch bezoek stijgt in regio's Veluwe, Arnhem en Rijk van Nijmegen
De zomer van 2025 brengt groei voor de regio’s Veluwe, Arnhem en het Rijk van Nijmegen. Dat blijkt uit de nieuwste prognose van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen.
11/07/25
De fuik van nepadvertenties voor vakanties
Cybercriminelen zetten online advertenties in om vakantiegangers op te lichten. Mensen die dit niet op tijd door hebben, lopen het risico om aan oplichters allerlei persoonlijke informatie of creditcardgegevens prijs te geven. Daarom is het belangrijk dat mensen altijd eerst de officiële contactinformatie van reisorganisaties checken voordat ze contact opnemen.
11/07/25
Bosbranden en hitte in zuidelijk Europa
Het Rode Kruis waarschuwt vakantiegangers die dit weekend naar zuidelijk Europa trekken. De hulporganisatie roept mensen op om goed voorbereid met vakantie te gaan. Met flinke bosbranden en zeer hoge temperaturen in Frankrijk, Spanje, Griekenland en Turkije ligt een noodsituatie deze zomer op de loer.
10/07/25
Exclusief voor leden
Europeanen willen sneller en beter spoorvervoer
Een ruime meerderheid van de Europeanen vindt dat het spoorvervoer tussen EU-landen dringend verbeterd moet worden. Dat blijkt uit een nieuwe peiling van Polling Europe onder ruim 5.000 inwoners van de 27 EU-lidstaten
09/07/25
Mag je dat souvenir meenemen?
Vakantiegangers zijn zich er vaak niet van bewust dat souvenirs van beschermde soorten afkomstig kunnen zijn, meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland. Denk bijvoorbeeld aan sieraden gemaakt van schelpen, tassen van slangenleer, cactussen of kaviaar.