Geplaatst op: 27-02-2024
Auteur: Marc Gerlings

Woezel & Pip attractiepark en resort in Hoogerheid

Gemeente Woensdrecht: "Goed voor de lokale economie"

Woezel & Pip attractiepark en resort in Hoogerheid
De Tovertuin van Woezel & Pip kun je over een paar jaar beleven. Foto: Van Hoorne Studios.
De bekende karakters Woezel & Pip krijgen een eigen resort en themapark op de plek van vakantiepark Familyland in Hoogerheide. Eigenaar van het merk Van Hoorne Studios bouwt vakantiepark Familyland om.

Van Hoorne Studios, eigenaar van het geliefde kindermerk Woezel & Pip, heeft een overeenkomst gesloten met Vakantiepark Familyland in Hoogerheide voor de aankoop van het vakantiepark. Op deze plek zal Van Hoorne Studios een Woezel & Pip themapark en vakantiebestemming creëren die naar verwachting in 2026 geopend zal worden.

Familyland wordt omgetoverd tot ‘Familie Resort & Avonturenpark De Tovertuin’. Het wordt een volledig gethematiseerde en fantasierijke plek voor families met kinderen in de leeftijd tot 10 jaar. De Tovertuin is de wereld waarin Woezel en Pip samen met hun vriendjes wonen. Een welkome wereld waar iedereen zichzelf mag zijn. Deze wereld kunnen families straks bezoeken terwijl ze stappen in verschillende attracties én kunnen blijven slapen in een van de accommodaties. Het park is 17 hectare groot, heeft diverse verblijfsaccommodaties, een zwembad en beschikt ook over een hal van circa 2500 m2. Deze hal zal de basis vormen van Avonturenpark De Tovertuin, wat daardoor ook een groot indoor gedeelte zal kennen. De komende periode zullen de plannen in gezamenlijkheid met alle belanghebbenden verder uitgewerkt en vormgegeven worden.

Eigenaar van Van Hoorne Studios, Michael van Hoorne, is zeer trots: "Het is natuurlijk prachtig dat we dit park kunnen gaan realiseren en dat Woezel & Pip hun eigen wereld gaan krijgen. De gesprekken met Jacqueline van den Plas van Vakantiepark Familyland zijn erg prettig geweest. Daarnaast ben ik enorm dankbaar voor het contact met de gemeente. Zij denken enorm met ons mee en hebben ons al snel het vertrouwen gegeven. Mede daardoor hebben we zo snel tot deze overeenstemming kunnen komen.”

Wethouder Schuurbiers van gemeente Woensdrecht, waar Hoogerheide dorpskern van is, reageert enorm verheugd te zijn dat er een Woezel & Pip park in de gemeente zal komen: "Woensdrecht grenst aan België waardoor al snel duidelijk werd dat onze gemeente de ideale plek is voor dit park. Zo kunnen zowel de Nederlandse bezoekers als de bezoekers uit België het park goed bereiken. Voor de gemeente zal het park meer toeristen trekken wat goed is voor de lokale economie, maar ook voor de werkgelegenheid. Ik heb al een bezoek gebracht aan de andere parken van Van Hoorne Studios. Alle werknemers werken daar met zoveel enthousiasme, ik ben heel trots dat Van Hoorne Studios nu ook onderdeel zal gaan worden van onze gemeente. Wij verwelkomen Woezel en Pip dan ook met open armen.”

Het creëren van beleveniswerelden is voor Van Hoorne Studios niet nieuw. Zo opende het bedrijf in 2018 Themapark Avonturenboerderij Molenwaard en in 2021 Familie Resort Molenwaard. Onder licentie is in 2023 zelfs een themapark geopend in China. Op al deze plekken kunnen families zich onderdompelen in de wereld van de figuren Fien & Teun. Met de overname van het kindermerk Woezel & Pip, dat tot november 2023 eigendom was van Dromenjager, ontstond het idee om ook een beleveniswereld te creëren voor Woezel & Pip. Deze zoektocht vindt zijn eindbestemming nu in Hoogerheide.
Trefwoorden: attractiepark, resort, vakantiepark, indoor spelen

CELTH



||| Nieuws |||

09/09/26
Europa kiest voor een breuk met het oude groeimodel in toerisme: Van bezoekersrecords naar waardecreatie
Eurocommissaris Apóstolos Tzitzikóstas (Duurzaam Vervoer en Toerisme) heeft tijdens de WadNext-conferentie op Ameland de contouren geschetst van de nieuwe Europese toerismestrategie die de Europese Commissie deze herfst presenteert. In een videoboodschap aan de deelnemers benadrukte hij dat groei in bezoekersaantallen niet langer de maatstaf voor succes mag zijn.
09/09/26
Tikibad voor een dag omgetoverd tot Paqualand
Afgelopen zondag 6 september werd het Tikibad op Duinrell omgetoverd tot Paqualand. Het Tikibad stond volledig in het teken van de feestelijke lancering van het nieuwe boek 'De avonturen van Rutger, Thomas en Paco – Het Waterpark'. De exclusieve boeklancering was alleen toegankelijk voor prijswinnaars.
08/09/26
Schiermonnikoog haalt platina, drie andere Waddeneilanden pakken goud bij Quality Coast Awards 2026
Tijdens de WadNext-conferentie zijn dit jaar de Quality Coast Awards uitgereikt aan de vier Nederlandse Waddeneilanden. Schiermonnikoog ging naar huis met het felbegeerde platina certificaat, terwijl Ameland, Terschelling en Vlieland alle drie goud in de wacht sleepten. De prijzen werden overhandigd door Albert Salman, medeoprichter van Green Destinations, de organisatie achter het programma.
08/09/26
Exclusief voor leden
Women in travel finalisten bekend
Women in Travel CIC maakte de finalisten bekend van de IWTTF Awards 2026. De winnaars worden op 16 september, voor het eerst buiten Londen uitgereikt, in Utrecht.
07/09/26
Hackathon: indoorsurfbaan voor Groningen en Wandelbox Noord-Nederland
Hackathon barst van creatieve ideeën voor recreatie en toerisme: gaan we over tien jaar massaal naar de indoorsurfbaan in Noord-Nederland?
07/09/26
Exclusief voor leden
Idee uit Haarlo wordt werkelijkheid: nieuwe wandelbeleving rond de Berkel
Een idee van inwoners van Haarlo is werkelijkheid geworden. Gedeputeerde Peter Drenth heeft op vrijdag 4 september het nieuwe wandelpontje over de Berkel officieel in gebruik genomen. Tegelijkertijd zijn drie wandelroutes rond Haarlo geopend.
07/09/26
Airportsprinter rijdt wel op stakingsdag
Op woensdag 9 september rijden er door een aangekondigde staking van de vakbonden de hele dag geen NS-treinen. Uitzondering is de Airport Sprinter.
07/09/26
Exclusief voor leden
Proef je Regio festival levert bestelplatform streekproducten op
In toerisme en recreatie spelen streekproducten een interessante rol. Vaak gebruikt in routes en festivals maar hoe krijg je de producten bij de consument thuis? Proef je Regio festival levert een bestelplatform op.

||| Agenda |||

07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
14/09/26
14/09/26 t/m 14-09-26: Perspectief 2040: validatiewebinar
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
18/09/26
18/09/26 t/m 18-09-26: Kennisdag Waterlinies
Deze nazomer organiseren de Alliantie Zuiderwaterlinie, de Vereniging Nederlandse Vestingsteden, de ...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...