Geplaatst op: 30-01-2024
Auteur: Marc Gerlings

Frank Radstake volgt Frank Oostdam op als directeur ANVR

Frank Radstake volgt Frank Oostdam op als directeur ANVR
Frank Radstake volgt per 1 juli Frank Oostdam op.

Frank Oostdam heeft besloten per 1 juli van dit jaar te stoppen als directeur bij de ANVR. Het bestuur van de ANVR heeft per die datum Frank Radstake, op dit moment nog adjunct-directeur, benoemd tot nieuwe directeur van de brancheorganisatie. Walter Schut blijft aan als adjunct-directeur.

 

"Het bestuur van de ANVR heeft alle begrip voor het besluit van Frank Oostdam, maar vindt het uitermate jammer dat hij besloten heeft te stoppen als directeur van de brancheorganisatie", aldus Arjan Kers, voorzitter van de ANVR. "Met het vertrek van Frank komt een einde aan een imposant tijdperk". Oostdam heeft in de afgelopen jaren als geen ander bijgedragen aan de professionalisering van de reisbranche in het algemeen en de branchevereniging in het bijzonder. 

 

Transformatie naar moderne vereniging

Na de eerdere overgang van een federatief verbond naar een algemene vereniging heeft Oostdam de voorbije 17 jaar hard gewerkt aan de transformatie van de ANVR naar de moderne vereniging die ANVR nu is. Frank Oostdam was, als voorman van de reissector het gezicht naar buiten. Met name tijdens de, voor de reissector ongelooflijk moeilijke Corona-periode. "Onvermoeibaar was hij 24/7 in de weer als een echte diplomaat om voor de belangen van de reisbedrijven op te komen. Zowel in Den Haag bij politiek en ambtenaren, als op radio en tv", benadrukt Kers. "Daarmee heeft hij voor veel goodwill en resultaat gezorgd voor reizen en de reissector. En laten we vooral ook niet vergeten dat hij ruim 8 jaar op meer dan uitstekende wijze de dubbelrol heeft vervuld van directeur en voorzitter”.

 

Rustiger aan doen

Frank Oostdam: "Na lang wikken en wegen heb ik besloten om te stoppen als directeur van de ANVR. Hoewel ik mij gelukkig weer helemaal fit voel, merk ik toch dat ik meer behoefte heb gekregen aan een betere balans tussen privé en werk". Aangezien voor Oostdam 'een beetje rustiger aan doen' niet helemaal in zijn systeem zit, en de ANVR natuurlijk een directeur verdient die zich voor de volle 100% inzet. Zeker nu de sector weer helemaal terug is op het oude niveau en dit overstijgt, vindt hij het een mooi moment om andere dingen te gaan doen. "Ik stel mij in juni overigens wel herkiesbaar voor een tweede termijn als voorzitter van onze Europese koepel ECTAA en blijf op die manier hopelijk toch nog verbonden aan de reissector en de ANVR en dat vind ik hartstikke leuk”, zegt Oostdam. 

 

Opvolger met stabiele koers

Arjan Kers: "We zijn blij dat het bestuur van de ANVR inmiddels Frank Radstake heeft kunnen benoemen als opvolger van Frank Oostdam, per 1 juli aanstaande". De afgelopen jaren heeft hij al samen met Oostdam, het team, en het bestuur van de ANVR gewerkt aan de voor de reissector belangrijke onderwerpen als duurzaamheid, innovatie, juridische zaken en arbeidsmarkt. Het bestuur heeft de volle overtuiging dat ze met de nieuwe directeur een stabiele koers kunnen blijven varen in een voor de reisbranche uitdagende periode. Het is duidelijk dat in 2024 de Nederlander reislustiger is dan ooit tevoren. Daarom wil de ANVR ervoor zorgen als sector, dat ook in de toekomst de reizigers de mooiste en beste reiservaringen krijgen. Zowel zakelijke reizigers als vakantiegangers. 

 

"Gedurende de afgelopen 14 jaar heb ik met veel plezier samengewerkt met Frank Oostdam", aldus Frank Radstake. "Ook op persoonlijk gebied vind ik het daarom echt jammer dat hij heeft besloten te stoppen. Tegelijkertijd ben ik ook heel trots en dankbaar dat zowel hij als de rest van het bestuur mij het vertrouwen heeft gegeven om als zijn opvolger aan de slag te gaan. Gelukkig hebben we bij de ANVR een heel ervaren en uitstekend functionerend team - zowel op het bureau als in het bestuur - waarmee we verder aan de slag gaan". 

 

De komende maanden worden benut om nieuwe collega’s te zoeken zodat het team op 1 juli 2024 weer op volle sterkte is. Tot dan blijft Frank Oostdam gewoon als directeur betrokken en bereikbaar bij de ANVR. Het zou goed zijn voor de ANVR, de Nederlandse reisbranche en ECTAA als hij nog een tweede termijn van tweede jaar voorzitter van de Europese koepel zou kunnen blijven. Daar wil de ANVR de komende maanden dan ook vol op inzetten.

Trefwoorden: ANVR, directeur, Frank Oostdam, Frank Radstake, Arjan Kers

CELTH



||| Nieuws |||

08/04/26
Exclusief voor leden
Kikker8baan Duinrell open
Duinrell heeft op 3 april de nieuwe Kikker8baan officieel geopend tijdens een feestelijke ceremonie in aanwezigheid van vele fans van het attractiepark. Ook deze vernieuwde versie heeft de klassieke vorm van een acht.
07/04/26
Camperplatform Goboony zet brandstofactie op
Het camperdeelplatform Goboony introduceert als eerste in de reiswereld een tegemoetkoming in plaats van een toeslag: bestaande klanten ontvangen €100 retour op hun brandstofkosten bij het boeken van een campervakantie.
07/04/26
Speciale kampioenskoffer voor PSV
PSV veroverde afgelopen weekend de landstitel in het betaald voetbal. Corendon viert dat als reispartner van de club mee. De touroperator maakt een speciale kampioenskoffer samen met No Boring Suitcses.
07/04/26
Venture booster voor duurzame luchtvaart
Voor start-ups die duurzame luchtvaart willen versnellen, is subsidie om expertise in te huren voor de financiering of het bereiken van de aansluiting op de markt. De beginnende ondernemers kunnen de subsidie aanvragen vanaf 2 april 2026. Het gaat om de Venture Booster kennisvouchers binnen de Tijdelijke subsidieregeling Luchtvaart in Transitie (LiT).
03/04/26
Exclusief voor leden
17 april opening Landal Zeezigt
Landal breidt het aanbod aan kustbestemmingen uit met 50 strandhuizen door de opening van Landal Zeezigt.
03/04/26
Exclusief voor leden
Stabilisering emissiehandelssysteem van invloed op luchtvaart
De Europese Commissie kiest voor een pragmatische stabilisering van het Europese emissiehandelssysteem (ETS) om prijsschokken te beperken zonder de klimaatkoers te wijzigen. Dit raakt de luchtvaart en luchthavens in Europa.
03/04/26
Exclusief voor leden
Nederland pakt toppositie in export cacaoproducten
Voor de toeristische sector een onverwacht unieke positie en kans duikt op in de CBS-cijfers. We zijn de grootste exporteur van cacaoproducten van de wereld. De numnmer 2 van dit moment, Duitsland, ontvang een kwart van al die heerlijke chocolade.
01/04/26
LDA vernieuwt handig overzicht met toeristische databronnen
De Landelijke Data Alliantie (LDA) presenteert de vernieuwde Datalandschap Wegwijzer 2.0: een compleet geactualiseerde gids voor iedereen die met toeristische data werkt – van beleidsmakers tot bestemmingsmarketeers en onderzoekers.

||| Agenda |||

22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...