Meewandelen met Marin Goossen in Nationale Parken
Voorpret speelt een belangrijke rol in vakantie- en vrijetijdsbeleving. Een leuk YouTube-kanaal voor wandelaars is @walksinnationalparks. Daar kun je meelopen met Martin Goossen die wereldwijd de mooiste wandelingen maakt. Martin is gepensioneerd maar in de sector bekend van recreatieonderzoek bij de Wageningen Universiteit. Voor Nederland staan nu vijf wandelingen online: De Veluwezoom, Grenspark Kalmthoutse Heide, Drents-Friese Wold, Hoge Veluwe en Utrechtse Heuvelrug. Binnenkort komt Nikko National Park op het kanaal en ook NP ZuidKennemerland. Het plan van Martin is is om in ieder geval in elk Nationaal Park in Nederland een wandeling te maken en deze op dit kanaal te zetten. "Ik hoop de kijker het gevoel te geven dat hij/zij er zelf loopt. De bedoeling is om iedereen van het natuurschoon te laten genieten, zonder het huis te hoeven verlaten. Je zou het een vorm van duurzaam toerisme kunnen noemen. Maar het kan natuurlijk ook een inspiratiebron zijn om het Nationaal Park zelf te gaan beleven.” Wil je op de hoogte blijven van nieuwe wandelingen? Vergeet dan niet op het ‘subscribe’ knopje te drukken. Dan krijg je een melding als er een nieuwe wandeling op @walksinnationalparks verschijnt.
Link: https://www.youtube.com/@walksinnationalparks
Trefwoorden: dagrecreatie, natuur, wandelen, nationale parken
|
|
16/09/26
Influencer marketingbureau HelloSparkle lanceert The Social Table, een nieuw experience label voor creators dat inspeelt op een veranderende manier waarop consumenten restaurants, hotels, winkels, evenementen en andere locaties ontdekken, met een lokale aanpak.
|
16/09/26
Schiphol, de beveiligingsbedrijven en vakbonden CNV en FNV hebben een akkoord bereikt over verbeteringen in de arbeidsomstandigheden voor beveiligers op Schiphol. Daarmee zijn nieuwe werkonderbrekingen van de baan.
|
16/09/26
Nederland staat bol van de evenementen. Veel van die evenementen komen jaarlijks op vaste momenten terug. Voor organisatoren is het de kunst om potentiële bezoekers te informeren over het betreffende evenement en ervoor te zorgen dat ze jaarlijks een kruisje op de kalender zetten. En precies daar ligt een mooie kans voor promotie: kalenders!
|
16/09/26
De Reinwardt Academie, die dit jaar 50 jaar bestaat, en het Rijksmuseum gaan de komende drie jaar samenwerken om de toegankelijkheid van de culturele sector te vergroten, voor bezoekers én medewerkers.
|
16/09/26
Tijdens de opening van het academisch jaar bij Breda University of Applied Sciences (BUas) afgelopen vrijdag is de tiende editie van Uncover Magazine gelanceerd. Dit magazine is onderdeel van Academy for Leisure & Events, dat gevuld is met artikelen van onderzoekers, docenten, studenten, alumni en professionals uit de sector.
|
14/09/26
Veel toerisme- en recreatieondernemers weten wat er moet veranderen. Minder plastic, meer duurzame mobiliteit, een andere manier van werken met seizoenspersoneel. De strategie is vaak helder — maar de praktijk weerbarstig. Want hoe zorg je dat je medewerkers niet alleen de nieuwe koers kennen, maar er ook écht in meegaan?
|
14/09/26
De opwaardering van de Maaslijn tussen Nijmegen en Roermond kan doorgaan. Dat heeft de Raad van State woensdag 9 september bepaald. De circa 90 kilometer lange spoorlijn voor dagelijks zo’n 22.000 reizigers wordt geëlektrificeerd en op vier plekken verdubbeld. ProRail en de aannemer zijn al aan het werk. De geplande oplevering is december 2027.
|
14/09/26
Stichting Vrije Recreatie (SVR is een podcastserie gestart. In de tweede aflevering komt komen de ondernemers van Camping de Bembroeken (Brabant) aan het woord.
|
|
18/09/26
Deze nazomer organiseren de Alliantie Zuiderwaterlinie, de Vereniging Nederlandse Vestingsteden, de ...
|
21/09/26 t/m 23-09-26
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
|
22/09/26
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...
|
27/09/26
Van 30 september tot en met 2 oktober 2026 ontvangen Royal Dutch Jaarbeurs, provincie Utrecht, gemee...
|
30/09/26
30 september – 4 oktober 2026 | UtrechtOf je nu op zoek bent naar een nieuwe camper, caravan, vouw...
|
|