Kromme Rijn gebied optimaal recreatief benutten
Groen Groeit Mee gaat volgende fase in
Kromme Rijn, geliefd bij recreanten en door de uitbreiding van Utrecht en omgeving wordt het té druk. Provincie Utrecht, Hoogheemraadschap de Stichtse Rijnlanden (HDSR) en gemeenten Bunnik, Houten, Nieuwegein, Utrecht en Zeist starten in het Kromme Rijn Linie Landschap een gebiedsgerichte samenwerking. Daartoe ondertekenden zij een samenwerkingsovereenkomst op 20 december 2023. Daarmee kan dit gebied recreatief beter benut worden. Het Kromme Rijn Linie Landschap is één van de vier Groen Groeit Mee voorbeeldgebieden waarin de partners de ambities van Groen Groeit Mee in de praktijk gaan toepassen. Zodat de inwoners van de regio Utrecht ook in de toekomst kunnen genieten van een groene en gezonde leefomgeving.
Voor de ondertekening op 20 december waren aanwezig: Mirjam Sterk gedeputeerde provincie Utrecht, Wouter van den Berg wethouder gemeente Houten, Els Otterman Hoogheemraad HDSR, Linda Voortman wethouder gemeente Utrecht, Hilde de Groot wethouder gemeente Bunnik en Wouter Catsburg wethouder gemeente Zeist. Burgemeester Marijke van Beukering-Huijbregts gemeente Nieuwegein zit in de samenwerking maar ontbrak bij de ondertekening. Lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform. Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
Trefwoorden: recreatie, beleid, erfgoed, landschap, uitvoering
|
|
10/03/26
De toerisme- en recreatiesector bruist van activiteit, maar staat ook voor continue uitdagingen. Gastvrijheid is de kern, maar efficiëntie achter de schermen is net zo belangrijk. Hoewel verpakkingen vaak als een detail worden gezien, spelen ze een verrassend grote rol in de dagelijkse bedrijfsvoering en de algehele gastervaring. Laten we eens kijken waarom doordachte verpakkingskeuzes van belang zijn voor jouw bedrijf.
|
10/03/26
Steeds meer reizigers trekken tijdens de zomervakantie naar koelere bestemmingen, weg van de massa en de drukkende hitte. Met Voigt Select lanceert touroperator Voigt Travel een kwaliteitslabel dat uitzonderlijke accommodaties in Noord-Europa in de kijker zet.
|
10/03/26
Afgelopen week stegen de temperaturen tot 20 graden. HotelSpecials ziet in hun eigen data dat de Nederlander na een lange, grijze winter massaal kiest voor een korte 'spring break'. Het aantal boekingen voor het voorjaar ligt nu al ruim 34% hoger dan vorig jaar.
|
10/03/26
De Weekgrafiek van het Financieele Dagblad van 28 februari heeft als kop “Chinese hotelgiganten zitten marktleider Marriott op de hielen.” En inderdaad: Jin Jiang en H World Group zijn op basis van het aantal hotelkamers wereldwijd de nummer twee en vier. Maar alleen kamers tellen geeft een verdraaid beeld van de werkelijkheid, meent Rob van Ginneken van BUas.
|
10/03/26
Op 14 april 2026 treedt Marije Hulshof toe tot de Raad van Toezicht van het Kröller-Müller Museum. Zij volgt Thessa Menssen op, die sinds 2018 lid was van de Raad. Kröller-Müller Museum komt terecht in een uitbreidingsfase.
|
10/03/26
Het toerisme in Gelderland laat opnieuw groei zien. In 2025 namen zowel het dagbezoek als het aantal verblijfsgasten toe in de regio Veluwe Arnhem Nijmegen. Ruim 5 miljoen gasten verbleven minimaal één nacht in Gelderland, 3,5% meer dan in 2024. Voor het eerst is de grens van 5 miljoen verblijfsgasten gepasseerd.
|
09/03/26
Makkelijk betalingsverkeer vinden gasten bij horeca, campings en attracties heel fijn. De betaalopties gaan veranderen. DNB wil dat bankbiljetten en munten, als enige vorm van publiek geld, ook in digitale vorm beschikbaar komen via de digitale euro. Het betalingsverkeer gaat nog verder veranderen.
|
09/03/26
Wat als er een aanrijding gebeurt? Leisure centrum Playdôme Roosendaal introduceert Safe Assist bij het indoor karten dat ingrijpt als karts te dicht bij elkaar komen.
|
|
02/04/26
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
|
22/04/26 t/m 23-04-26
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
|
21/09/26 t/m 23-09-26
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
|
|