Geplaatst op: 20-11-2023
Auteur: Redactie
Uitgever: NRIT Media

De Rooi Pannen lanceert specialisatie: e-leisure & events

De Rooi Pannen lanceert specialisatie: e-leisure & events

Scholengemeenschap De Rooi Pannen lanceert in augustus 2024 een nieuwe specialisatie van de opleiding leisure & events: e-leisure & events. Deze richt zich op de organisatie, begeleiding en promotie van events in de wereld van esports, gaming & events. De specialisatie wordt aangeboden aan mbo-studenten van de opleiding Leidinggevende leisure & events in Breda. Onze school speelt daarmee in op de vlucht die de e-leisure-industrie momenteel neemt. 


In Nederland zijn er inmiddels meer dan twee miljoen gamers en de verwachting is dat dit aantal de komende jaren verder zal groeien. De e-leisure-industrie biedt dan ook veel kansen voor jongeren die zich willen specialiseren in dit vakgebied.

De specialisatie bestaat uit een mix van theorie- en praktijklessen. Studenten leren onder andere hoe ze esports en gaming events kunnen plannen, organiseren en hoe ze deze op een gastgerichte manier kunnen begeleiden. Ook leren ze de digitale en technische aspecten van leisure, hoe ze de digitale marketing van een event kunnen verzorgen en AR en VR technologie aan de beleving van een bedrijf kunnen toevoegen. Daarnaast leren ze leiding te geven, inclusief zaken als: het maken van een werkrooster, het bijhouden van de financiële administratie, het begeleiden van marketingactiviteiten en het aansturen van medewerkers.

De specialisatie e-leisure wordt gelanceerd tijdens Breda Esports Conference, onderdeel van de Breda Game Week 2023, die op 20 november plaatsvindt in Breda.


Over Breda Game Week

Dit evenement vindt plaats in de week van 20 november 2023. Het evenement is een samenwerking tussen verschillende organisaties in Breda, waaronder Playgrounds, Breda Game City, Dynasty Esports, BUAS, St. Joost School of Art & Design, de gemeente Breda en De Rooi Pannen. De Breda Game Week is bedoeld voor iedereen die geïnteresseerd is in games. Er zijn evenementen voor gamers van alle leeftijden en niveaus, van beginners tot professionals. De Breda Game Week is een unieke kans om alles te leren over de wereld van games.

Link: https://derooipannen.nl/breda/toerisme-leisure-marketing/leidinggevende-e-leisure-events https://derooipannen.nl/breda/toerisme-leisure-marketing/leidinggevende-e-leisure-events

CELTH



||| Nieuws |||

22/04/26
Rotterdams nooit geopende pretpark geveild
Het voormalige Attractiepark Rotterdam - Rivoli, ontwikkeld door ondernemer Henny van der Most, is verkocht via een openbare veiling.
22/04/26
Amsterdam City Walk vindt nieuwe co-sponsor
Herzog Medical verbindt zich als nieuwe partner aan de Amsterdam City Walk.
22/04/26
Consumentenvertrouwen duikt naar beneden
Het vertrouwen van consumenten verslechtert in april 2026 fors verder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het consumentenvertrouwen gaat van -30 in maart naar -44 in april. Dat is de op een na grootste daling sinds het begin van de statistiek in april 1986.
21/04/26
Martin Hendriks directeur van museum Cuypershuis
Martin Hendriks is benoemd tot directeur van museum Cuypershuis (Roermond). Hij is per 1 april 2026 gestart en gaat de verdere ontwikkeling van het museum aansturen. De benoeming is een volgende stap in de nieuwe koers ‘Vooruit met Cuypers’.
21/04/26
Exclusief voor leden
Bezoeker kiest zekerheid in bekende attracties
Nederlanders bezoeken steeds vaker attractieparken en dierentuinen. Tegelijk is er duidelijk verschil tussen aanbieders. Vooral grote namen zoals de Efteling, Artis en Diergaarde Blijdorp hebben een hoge bezoekfrequentie, terwijl andere dagattracties duidelijk achterblijven. Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder ruim 4.000 Nederlanders.
21/04/26
Exclusief voor leden
Bezoeker kiest zekerheid in bekende attracties
Nederlanders bezoeken steeds vaker attractieparken en dierentuinen. Tegelijk is er duidelijk verschil tussen aanbieders. Vooral grote namen zoals de Efteling, Artis en Diergaarde Blijdorp hebben een hoge bezoekfrequentie, terwijl andere dagattracties duidelijk achterblijven. Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder ruim 4.000 Nederlanders.
21/04/26
Exclusief voor leden
Zwitserse Laax kiest nieuw Nederlands pr- en marketingbureau
Bureau AVIAREPS, gaat een samenwerking aan met het Zwitserse ski- en outdoorresort Laax. Lynnette Hartsink, General Manager AVIAREPS Benelux, meldt dat het partnerschap gericht is op de Nederlandse en Belgische reisbranche.
21/04/26
2025: hoogste groei arbeidsproductiviteit in twintig jaar
De Nederlandse economie groeide in 2025 met 1,8 procent. Er werd in totaal 0,6 procent minder uren gewerkt, zodat de arbeidsproductiviteit 2,4 procent hoger was dan een jaar eerder. Onder meer door stijgende uitgaven aan recreatie.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...