Tentoonstelling? Zet het online
Slag op de Zuiderzee
Slag op de Zuiderzee, tentoonstelling online. Foto: Westfries Museum. Moet een tentoonstelling altijd in een fysieke ruimte staan. Sinds corona is de bezoeker gewend dat je veel online kunt vinden. Het Westfries Museum heeft de tentoonstelling ‘Slag op de Zuiderzee’ speciaal voor online ontwikkeld.Op 11 oktober 2023 vond in de Oosterkerk in Hoorn een symposium plaats ter ere van het 450-jarig jubileum van de Slag op de Zuiderzee. Tijdens deze bijeenkomst werd een online tentoonstelling gelanceerd over deze zeeslag die zich in 1573 afspeelde voor de Hoornse kust. De digitale tentoonstelling van het Westfries Museum bevat een schatkamer aan kleurrijke verhalen in de vorm van korte video’s, teksten, podcasts en meer. Samen geven ze op toegankelijke en interessante wijze een beeld van deze zo belangrijke periode in de geschiedenis van Nederland. De Slag op de Zuiderzee was een sleutelmoment in de geboorte van Nederland en daarom niet alleen voor stad en regio, maar ook landelijk van belang. De online tentoonstelling is vanaf nu te beleven op slagopdezuiderzee.wfm.nl. Lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform. Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
Trefwoorden: tentoonstelling, online, museum, cultuur
|
|
22/04/26
Het voormalige Attractiepark Rotterdam - Rivoli, ontwikkeld door ondernemer Henny van der Most, is verkocht via een openbare veiling.
|
22/04/26
Herzog Medical verbindt zich als nieuwe partner aan de Amsterdam City Walk.
|
22/04/26
Het vertrouwen van consumenten verslechtert in april 2026 fors verder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het consumentenvertrouwen gaat van -30 in maart naar -44 in april. Dat is de op een na grootste daling sinds het begin van de statistiek in april 1986.
|
21/04/26
Martin Hendriks is benoemd tot directeur van museum Cuypershuis (Roermond). Hij is per 1 april 2026 gestart en gaat de verdere ontwikkeling van het museum aansturen. De benoeming is een volgende stap in de nieuwe koers ‘Vooruit met Cuypers’.
|
21/04/26
Nederlanders bezoeken steeds vaker attractieparken en dierentuinen. Tegelijk is er duidelijk verschil tussen aanbieders. Vooral grote namen zoals de Efteling, Artis en Diergaarde Blijdorp hebben een hoge bezoekfrequentie, terwijl andere dagattracties duidelijk achterblijven. Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder ruim 4.000 Nederlanders.
|
21/04/26
Nederlanders bezoeken steeds vaker attractieparken en dierentuinen. Tegelijk is er duidelijk verschil tussen aanbieders. Vooral grote namen zoals de Efteling, Artis en Diergaarde Blijdorp hebben een hoge bezoekfrequentie, terwijl andere dagattracties duidelijk achterblijven. Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder ruim 4.000 Nederlanders.
|
21/04/26
Bureau AVIAREPS, gaat een samenwerking aan met het Zwitserse ski- en outdoorresort Laax. Lynnette Hartsink, General Manager AVIAREPS Benelux, meldt dat het partnerschap gericht is op de Nederlandse en Belgische reisbranche.
|
21/04/26
De Nederlandse economie groeide in 2025 met 1,8 procent. Er werd in totaal 0,6 procent minder uren gewerkt, zodat de arbeidsproductiviteit 2,4 procent hoger was dan een jaar eerder. Onder meer door stijgende uitgaven aan recreatie.
|
|
19/05/26
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
|
26/05/26
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
|
28/05/26
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
|
09/06/26
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
|
10/06/26 t/m 13-06-26
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
|
|