Geplaatst op: 13-09-2023
Auteur: Marc Gerlings

Digitale innovatie wandelgids

Digitale innovatie wandelgids
De nieuwe Groene Hartpad-wandelgids. Foto: Nivon.

Nivon maakt heel veel recreanten blij met mooie wandelgidsen. Voor het eerst stapt de organisatie over naar een half digitale gids. Veel beter voor de gebruiker en de gids blijft langer houdbaar.

Deze week verschijnt de geheel vernieuwde Groene Hartpad-wandelgids. Met deze gids probeert Nivon Natuurvrienden iets compleet nieuws in ‘wandelland’: een combinatie van offline en online. Het boekje zit vol achtergrondinformatie over natuur en cultuur, en er staan duidelijke kaarten van de route in.

Via QR-codes kom je vervolgens bij de digitale informatie zoals apps voor bankjes en toilet, podcasts en rondwandelingen. "Het is tien jaar geleden dat de smartphone zijn intrede deed, het is tijd voor wat aanpassingen,” aldus Anke van Ravensteijn, projectleider Wandelen bij Nivon. 

 

Het is de eerste gids waarbij Nivon de routebeschrijvingen uìt de gids heeft gelaten. Via QR-codes in de gids kom je wel terecht op pdf’s met de routebeschrijving, die je vervolgens kunt printen en meenemen. Van Ravensteijn: "Voor ons is dit een duurzamere manier van gidsen uitbrengen. Routes veranderen nogal eens en dan klopt de gids al heel snel niet meer. Op deze manier houden we de wijzigingen online bij, dat maakt de gids langer houdbaar.”

 

Het Groene Hartpad is ruim 200 kilometer lang, bestaat uit 11 verschillende etappes en loopt van Woerden via Rotterdam, Delft en Alphen aan den Rijn terug naar Woerden. Dat Woerden nu begin- en eindpunt is, is ook nieuw aan de route. Alle etappes zijn goed te bereiken met openbaar vervoer, vooral vanuit de Randstad. Daarom is de ondertitel ook: ‘Wandelen door een oase van rust midden in de Randstad’. Bovendien zijn er rondwandelingen toegevoegd, hiermee loop je langs de hoogtepunten van het pad maar begin en eindig je op hetzelfde punt. 

 

Met de nieuwe gids wil Nivon meer mensen naar buiten krijgen. Al 50 jaar onderhouden de vrijwilligers van Nivon Natuurvrienden 13 langeafstands-wandelpaden door heel Nederland, waarvan het Pieterpad het bekendste is. Volgend jaar bestaat Nivon 100 jaar als vrijwilligersvereniging, behalve wandelen organiseren de vrijwilligers ook gezamenlijke reizen, activiteiten en overnachtingen in de natuur. 

 

De nieuwe Groene Hartpad-wandelgids is sinds 11 september te koop via webshops en boekhandels.  


Trefwoorden: wandelen, gids, digitaal, innovatie, recreatie, toerisme, natuur

CELTH



     
Trendrapport

||| Nieuws |||

04/10/23
UNWTO start campagne om reisgedrag te veranderen
UNWTO heeft een nieuw wereldwijd initiatief 'Tourism Opens Minds' gelanceerd om landen, leiders in de toeristische sector en consumenten aan te moedigen om meer open-minded te zijn bij het kiezen van een reisbestemming.
03/10/23
Exclusief voor leden
Rebranding Saudia in teken digitale transformatie
Saudia, de nationale luchtvaartmaatschappij van Saudi-Arabië, onthulde haar nieuwe merkidentiteit. Deze nieuwe identiteit is in lijn met een breder strategisch digitaal transformatieplan gericht op het versterken van de ondersteuning van de luchtvaartmaatschappij voor de nationale ambitie Vision 2030.
03/10/23
Belangstelling voor failliet Vacansoleil
Het proces om te komen tot een doorstart van Vacansoleil na het faillissement is begonnen. Er hebben zich vele geïnteresseerde partijen gemeld bij de curatoren Ben Arends en Lodewijk Hox.
02/10/23
Fietsvakantie in eigen land steeds populairder
Fietsvakanties zijn de afgelopen jaren steeds populairder geworden. De voornaamste reden is dat veel mensen inzien dat ons eigen land tal van mooie plekken heeft, die je op de fiets natuurlijk goed kunt verkennen. Daarbij komt ook dat sinds de opkomst van de e-bike, het fietsen nog meer in trek is dan dat dit daarvoor het geval was.
02/10/23
40% minder ruimte voor prive jets op Schiphol
Er is minder ruimte voor privévliegtuigen op Schiphol vanaf 31 maart 2024. Dat staat in Schiphols capaciteitsdeclaratie, het officiële document met daarin de beschikbare capaciteit voor het zomerseizoen 2024.
29/09/23
Perfect toerisme hangt in Rijksmuseum
In opdracht van het Rijksmuseum fotografeerde Mounir Raji voor Document Nederland 2023 toerisme. De toerismesector draait weer op volle toeren. Reizigers gaan en masse op zoek naar unieke ervaringen. Raji zet het ideale vakantiebeeld neer, volledig escapisme.
29/09/23
Hurtigruten meert voor het eerst aan in Scheveningen
De Noorderlichtexpedities van rederij Hurtigruten gaan dit weekend van start. De MS Maud vertrekt binnenkort vanuit Londen om koers te zetten naar het noorden van Scandinavië en zal onderweg voor het eerst op 1 oktober ook aanmeren in de haven van Seaport The Hague-Scheveningen.
29/09/23
Vacansoleil failliet weg open voor overname
De rechtbank Oost-Brabant heeft aanbieder van campingreizen Vacansoleil failliet verklaard. Afgelopen dinsdag vroeg het bedrijf uitstel van betaling aan.

||| Agenda |||

14/11/23 t/m 16-11-23
14/11/23 t/m 16-11-23: Recreatie Vakbeurs 2023
Dé vakbeurs voor een toekomstbestendige recreatiebranche.   Op 14, 15 en 16 novemb...
24/01/24 t/m 25-01-24
24/01/24 t/m 25-01-24: Recreatie Next Level 2024
Recreatie Vakbeurs organiseert op 24 en 25 januari 2024 een nieuw event voor de recreatiebranche: R...