Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 13-09-2023
Auteur: Marc Gerlings

Digitale innovatie wandelgids

Digitale innovatie wandelgids
De nieuwe Groene Hartpad-wandelgids. Foto: Nivon.

Nivon maakt heel veel recreanten blij met mooie wandelgidsen. Voor het eerst stapt de organisatie over naar een half digitale gids. Veel beter voor de gebruiker en de gids blijft langer houdbaar.

Deze week verschijnt de geheel vernieuwde Groene Hartpad-wandelgids. Met deze gids probeert Nivon Natuurvrienden iets compleet nieuws in ‘wandelland’: een combinatie van offline en online. Het boekje zit vol achtergrondinformatie over natuur en cultuur, en er staan duidelijke kaarten van de route in.

Via QR-codes kom je vervolgens bij de digitale informatie zoals apps voor bankjes en toilet, podcasts en rondwandelingen. "Het is tien jaar geleden dat de smartphone zijn intrede deed, het is tijd voor wat aanpassingen,” aldus Anke van Ravensteijn, projectleider Wandelen bij Nivon. 

 

Het is de eerste gids waarbij Nivon de routebeschrijvingen uìt de gids heeft gelaten. Via QR-codes in de gids kom je wel terecht op pdf’s met de routebeschrijving, die je vervolgens kunt printen en meenemen. Van Ravensteijn: "Voor ons is dit een duurzamere manier van gidsen uitbrengen. Routes veranderen nogal eens en dan klopt de gids al heel snel niet meer. Op deze manier houden we de wijzigingen online bij, dat maakt de gids langer houdbaar.”

 

Het Groene Hartpad is ruim 200 kilometer lang, bestaat uit 11 verschillende etappes en loopt van Woerden via Rotterdam, Delft en Alphen aan den Rijn terug naar Woerden. Dat Woerden nu begin- en eindpunt is, is ook nieuw aan de route. Alle etappes zijn goed te bereiken met openbaar vervoer, vooral vanuit de Randstad. Daarom is de ondertitel ook: ‘Wandelen door een oase van rust midden in de Randstad’. Bovendien zijn er rondwandelingen toegevoegd, hiermee loop je langs de hoogtepunten van het pad maar begin en eindig je op hetzelfde punt. 

 

Met de nieuwe gids wil Nivon meer mensen naar buiten krijgen. Al 50 jaar onderhouden de vrijwilligers van Nivon Natuurvrienden 13 langeafstands-wandelpaden door heel Nederland, waarvan het Pieterpad het bekendste is. Volgend jaar bestaat Nivon 100 jaar als vrijwilligersvereniging, behalve wandelen organiseren de vrijwilligers ook gezamenlijke reizen, activiteiten en overnachtingen in de natuur. 

 

De nieuwe Groene Hartpad-wandelgids is sinds 11 september te koop via webshops en boekhandels.  


Trefwoorden: wandelen, gids, digitaal, innovatie, recreatie, toerisme, natuur

CELTH



||| Nieuws |||

10/07/25
Exclusief voor leden
Vrije consumptie stagneert, grote verschillen in vrijetijdssector
Nederlandse consumenten maken een pas op de plaats. Uit transactiedata van ING blijkt dat consumenten iets minder goederen en iets meer diensten kochten. Uit de vrijetijdssector komen wisselende resultaten naar voren.
10/07/25
Andere Tijden viert 25-jarig jubileum met aflevering over vrije tijd
Het geschiedenisprogramma Andere Tijden bestaat 25 jaar. Al een kwart eeuw brengt het programma bijzondere verhalen uit de recente geschiedenis, met oog voor de actualiteit, verrassende invalshoeken, onbekende feiten en unieke beelden. De eerste aflevering op 22 juli gaat over vrije tijd.
09/07/25
CELTH Industry Day brengt wetenschap en praktijk samen tijdens World Leisure Congress
Op woensdag 27 augustus 2025 organiseert het Centre of Expertise Leisure, Tourism & Hospitality (CELTH) de Industry Day tijdens het World Leisure Congress in Breda. Deze dag vormt de brug tussen wetenschap en praktijk in de leisure-, toerisme- en hospitalitysector.
09/07/25
Mag je dat souvenir meenemen?
Vakantiegangers zijn zich er vaak niet van bewust dat souvenirs van beschermde soorten afkomstig kunnen zijn, meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland. Denk bijvoorbeeld aan sieraden gemaakt van schelpen, tassen van slangenleer, cactussen of kaviaar.
08/07/25
Exclusief voor leden
Minor Hotels sleutelt aan B2B platformen
Minor Hotels (560 hotels wereldwijd) zet een stap binnen de B2B-strategie met de lancering van Minor...
07/07/25
SVR vraagt om betaalbaar houden van kampeervakanties
Stichting Vrije Recreatie (SVR) meldt dat kampeervakanties té duur dreigen te worden voor de gast door stijgende toeristenbelasting in combinatie met stijgende kosten bij horeca en supermarkten.
04/07/25
Toeristische bestedingen in Zuid-Limburg stijgen naar recordhoogte
Zuid-Limburg heeft in 2023 een indrukwekkende groei doorgemaakt als toeristische bestemming. Uit onderzoek in opdracht van Visit Zuid-Limburg blijkt dat toeristen en recreanten samen maar liefst €1,59 miljard uitgaven in de regio. Deze groei onderstreept het belang van toerisme als economische motor voor de regio.
04/07/25
Waar genieten Nederlanders deze zomer van hun vakantie?
De zomervakantie staat voor de deur en veel Nederlanders maken zich op voor een welverdiende reis naar het buitenland. Volgens reisorganisatie TUI blijven Spanje, Griekenland en Turkije de populairste Europese vliegbestemmingen.