Geplaatst op: 12-09-2023
Auteur: Marc Gerlings

Meer aandacht nodig voor welzijn buitenlandse studenten

Minder of meer buitenlandse studenten ontvangen?

Meer aandacht nodig voor welzijn buitenlandse studenten
Studenten in Amsterdam.

Het debat over het verminderen van het aantal buitenlandse studenten wordt volop gevoerd. Inholland lector Rutger Kappe laat weten dat het meer over het welzijn van deze studenten moet gaan in plaats van de aantallen.

Ook de opleidingen toerisme en leisure trekken veel buitenlandse studenten. Moet dat aantal omlaag, zoals de minister van onderwijs voorstelt of kunnen nog meer buitenlandse studenten ontvangen worden? 15% van alle studenten in het hoger onderwijs komt uit het buitenland, blijkt uit cijfers van het CBS. De groei gaat samen met een te hoge druk op het onderwijs én op het vinden van woonruimte. Rutger Kappe, lector ‘studiesucces’ wil in het debat meer aandacht voor welzijn.

"In het debat over buitenlandse studenten aan Nederlandse onderwijsinstellingen gaat het over het belang voor de Nederlandse kenniseconomie, taal en toegankelijkheid, en de kosten en opbrengsten. Er is een dringende noodzaak om het mentale welzijn van deze studenten centraal te stellen.”


"Onderzoek van zowel Nuffic als het lectoraat Studiesucces van Hogeschool Inholland toont aan dat internationale studenten significant slechter scoren qua welzijn dan hun Nederlandse tegenhangers. Eenzaamheid, burn-out klachten en binding met de onderwijsinstelling zijn bij hen een groter probleem. Ook kennen zij veel zorgen over hun financiële situatie, het vinden van een baan en huisvesting. Dit leidt niet alleen tot stress en onzekerheid, maar soms ook tot uitbuiting. Bovendien is er het probleem van sociale isolatie; zonder een lokaal netwerk vinden veel studenten het moeilijk om te integreren en steun te vinden, wat leidt tot verhoogde eenzaamheid.”


"Nederland moet buitenlandse studenten met open armen blijven ontvangen om een fijne studietijd te beleven. Een meer internationaal leerklimaat draagt ook bij aan de uitwisseling van perspectieven en kennis. Maar wat ons betreft is er onvoldoende aandacht voor hun welzijn. Als Nederland buitenlandse studenten blijft werven zonder te zorgen voor hun fundamentele welzijnsbehoeften, stelt het hen bloot aan ernstige risico's. Het is tijd om de focus te verleggen van werven naar zorgvuldige integratie en ondersteuning. Dat zal op de lange termijn een waardevolle investering blijken.”


Lectoraat Studiesucces

 

Trefwoorden: student, welzijn, toerisme, Kappe, lectoraat, opleiding, studie

Gerelateerde berichten:

  • Geen gerelateerde berichten.
  • CELTH



    ||| Nieuws |||

    29/06/26
    Exclusief voor leden
    Aanpassing concurrentiebeding maakt arbeidsmarkt flexibeler
    Het kabinet past het concurrentiebeding aan. Het moet voor werknemers makkelijker worden om van baan te wisselen. Dit wordt nu te veel beperkt doordat te veel werknemers een concurrentiebeding hebben. Ook voor werkgevers is het daardoor moeilijker om personeel aan te trekken.
    29/06/26
    Hans Haerkens voorzitter Nationale Parken
    Donderdag 18 juni is Hans Haerkens benoemd tot voorzitter van de stichting Samenwerkingsverband Nati...
    29/06/26
    Exclusief voor leden
    Eerste Utrecht City Walk meteen uitverkocht
    Aanstaande zaterdag vindt de allereerste editie van de Utrecht City Walk plaats. Ruim 5.000 wandelaars uit heel Nederland trekken door de Domstad om al wandelend de mooiste én meest verrassende plekken van Utrecht te ontdekken.
    26/06/26
    Hoe zal de nieuwe Rijksbouwmeester ruimtelijke keuzes maken
    De ministerraad heeft ingestemd met de voordracht van Cécilia Gross tot Rijksbouwmeester. Zij volgt Francesco Veenstra op, die tot 1 september 2026 Rijksbouwmeester blijft.
    25/06/26
    Exclusief voor leden
    Metrostation Rhoon uitstappen en meteen in de natuur recreëren
    De aansluiting van ov-punten op recreatie is een trend. De tweede van vier Groene Haltes in de provincie Zuid-Holland is open. Vanaf nu is metrostation Rhoon officieel een Groene Halte.
    25/06/26
    Reismedia over naar ProMedia
    ProMedia Group heeft Reismedia B.V. overgenomen. Met deze acquisitie versterkt ProMedia haar positie binnen de (zaken)reis- en luchtvaartsector. Die ambitie werd al duidelijk met de overname van Flightglobal.
    25/06/26
    Hoe werkt het proces rondom schuimbeton storten en waar je op moet letten
    Bij een nieuwe vloer draait alles om de basis. Ziet de afwerking er straks prachtig uit, maar klopt de onderlaag niet, dan krijg je vroeg of laat gedoe. Schuimbeton wordt vaak gebruikt als lichte, isolerende laag onder een dekvloer. Het materiaal vult ruimtes goed op en zorgt voor een vlakke ondergrond. Toch is het geen klus die je even tussen koffie en lunch doet. Het storten vraagt voorbereiding, kennis en de juiste uitvoering.
    24/06/26
    Nieuwe belangenorganisatie Hotel Alliantie Nederland
    Hotel Alliantie Nederland is op 18 juni officieel gelanceerd in Grand Hotel Huis ter Duin. De stichting zet zich in voor een sterkere vertegenwoordiging van de Nederlandse hotellerie en vraagt aandacht voor de economische en maatschappelijke betekenis van gastvrijheid.

    ||| Agenda |||

    07/09/26 t/m 09-09-26
    07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
    From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
    21/09/26 t/m 23-09-26
    21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
    Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
    06/10/26 t/m 10-10-26
    06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
    Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
    21/10/26 t/m 23-10-26
    21/10/26 t/m 23-10-26: Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE)
    Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE): Nederland is gastland voor haar 45e jaarlijkse co...
    02/11/26
    02/11/26 t/m 02-11-26: Global European Marketplace 2026
    Are you looking to connect with international buyers and grow your business?Become a member of ETOA ...