Geplaatst op: 01-09-2023
Auteur: Marc Gerlings

Waddencafé over agrotoerisme

Waddencafé over agrotoerisme

Het Waddenfonds, de Waddenacademie en de Landschapstriënnale organiseren in september vier Waddencafés voor en door jongeren in Leeuwarden, Holwerd, Warffum en Den Helder. Het eerste Waddencafé over landbouw en agrotoerisme is op 7 september in Leeuwarden.

 

Agrotoerisme is hot en happening als je de berichten mag geloven, maar welke kansen biedt verbreding voor agrarische jongeren en het platteland eigenlijk? Zit hier wel een verdienmodel achter en zitten we in dit gebied wel te wachten op meer toeristen?


In Holwerd wordt op 14 september gesproken over de toekomst van de dijk. Hoe wonen we over 30 of 50 jaar en wat betekent die dijk dan nog. Is er dan nog een dijk, is de dijk bewoond of misschien wel weg, inclusief de dorpen er achter?

De avond in Warffum op 21 september heeft als thema Wonen aan het Wad of verhuizen naar de stad?  Wat heb je nodig om als jongere op de Waddenkust te blijven wonen of zelfs terug te keren? Hoe is het gesteld met de leefbaarheid voor jongeren?


Op 21 september wordt er in Den Helder gesproken over de haven. De haven verandert, de visserij neemt al een aantal jaren af en er is een toenemende focus op offshore wind, olie en gas. Wat betekent dit voor Den Helder als havenstad en de toekomst van jongeren in relatie tot de maritieme industrie?

De avonden worden geleid door Wilbert van de Kamp en zijn gericht op jongeren van 16 tot 27 jaar oud.

Trefwoorden: wadden, toerisme

CELTH



||| Nieuws |||

23/02/26
Exclusief voor leden
BCD sterker in NDC-boekingen
Zakelijke touroperator BCD behaalt een hoog percentage NDC-?boekingen en is een toonaangevende speler in de adoptie van NDC van American Airlines. Voor BCD een positieve ontwikkeling omdat New Distribution Capability (NDC) nog niet de grote standaard is zoals het GDS-boekingssysteem.
23/02/26
Den Haag krijgt eigen VVV cadeaukaart
Den Haag heeft er een nieuw, typisch Haags cadeau bij: de VVV Cadeaukaart Den Haag. Op donderdag 19 februari werd de kaart officieel gepresenteerd bij The Hague Info Store op station Den Haag Centraal.
23/02/26
Exclusief voor leden
Privésauna op het strand van Texel
Huur voor 1,5 uur jouw privésauna met uitzicht op het strand van Texel. Deze eerste mobiele sauna van het eiland staat op dit moment bij Paal 9. In de sauna is plek voor maximaal 5 personen.
23/02/26
Exclusief voor leden
Travelling Britain in Nederlandse handen
Travelling Britain, de Duitse specialist voor individuele reizen naar Groot-Brittannie en Ierland gaat over in Nederlandse handen. Dat maakte Tim Bennett, eigenaar en oprichter van Travelling Britain bekend: “na een lange periode, waarin we elkaar leerden kennen en appreciëren, ben ik blij mijn levenswerk te kunnen overdragen aan Rein De Laat, die Travelling Britain als nieuwe eigenaar vanaf nu verder zal uitbouwen en internationaliseren.”
23/02/26
Exclusief voor leden
Toeristen worden gewaarschuwd voor oorrobben
Vaccinatiepunt adviseert reizigers die zuidelijk Afrika bezoeken om afstand te houden van oorrobben. In Namibië en Zuid-Afrika is een uitbraak van rabiës vastgesteld bij deze zeeleeuwachtige, en inmiddels zijn er ook toeristen gebeten door een besmet dier.
20/02/26
Twee krachtige perspectieven op de toekomst van toerisme
Het Trendcongres Toerisme & Vrijetijd 2026 maakt vandaag de twee keynote-sprekers bekend die het congres op 2 april openen: Signe Jungersted (Group NAO) en Kees Klomp (lector Betekeniseconomie). Beide sprekers benaderen de toekomst van toerisme vanuit een ander systeem, maar delen dezelfde boodschap: de visitor economy beweegt een kantelpunt binnen, en vraagt om nieuw denken, nieuwe waarden en nieuwe vormen van bestuurlijke en maatschappelijke samenwerking.
20/02/26
Meertalige bezoekerservaringen
Nederland ontvangt jaarlijks een groeiende internationale bezoekersstroom, waardoor musea, attractieparken en andere leisure-organisaties steeds vaker investeren in meertalige bezoekerscommunicatie. Daarbij speelt digitale toegankelijkheid een steeds grotere rol, mede door toenemende aandacht voor WCAG 2.1-richtlijnen binnen de sector.
20/02/26
Grootste indoorsportpretpark van Europa opent in Nieuwegein
Sparkx, het snelgroeiende Belgische sportpretparkconcept, vestigt zich eind 2026 in Nieuwegein. Met 7.500 vierkante meter wordt het nieuwe park in De Beursfabriek direct het grootste indoorsportpretpark van Europa. Bezoekers kunnen er kennismaken met zo’n vijftig klassieke, innovatieve en virtuele sporten — van basketbal tot een wingsuitvlucht.

||| Agenda |||

24/02/26
24/02/26 t/m 24-02-26: Tourism skills: getting this right matters
The European tourism sector faces a simple reality:without the right skills, growth is not sustainab...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...