Geplaatst op: 10-08-2023
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT

Laatste kans: Aanmelden voor duurzame KampeerAwards

Laatste kans: Aanmelden voor duurzame KampeerAwards

De organisatie van het Duurzaamheidscongres Kampeerbranche is op zoek naar de meest duurzame initiatieven. Die worden gepresenteerd op het congres dat 4 oktober in de Utrechtse Jaarbeurs wordt georganiseerd.

De congresorganisatie wil iedereen in de kampeerbranche informeren, maar vooral inspireren met wat er in de branche allemaal al gaande is op het gebied van duurzame initiatieven. Om ook toekomstige generaties te laten blijven genieten van kamperen, is het van belang dat de kampeerbranche producten en diensten gaat vernieuwen en verduurzamen. Het congres wordt georganiseerd door ANWB, BOVAG, HISWA-RECRON, KCI, NKC en KCJ.

Op het congres worden vier duurzame KampeerAwards uitgereikt. De Duurzame KampeerAwards verkiezing beloont het meest duurzame kampeermiddel, de meest duurzame kampeerplek of het groene kampeerproduct en innovatieconcept dat het meeste impact maakt. Daarvoor zoekt de organisatie bedrijven die bezig zijn met CO2-reductie, innovatie, circulair werken en die een positieve bijdrage leveren aan de natuur.

Inschrijven voor de awards kan nog tot en met 13 augustus via: https://duurzaamheidscongres.nl/duurzame-kampeerawards/ De winnaars krijgen een stand op de Kampeer & Caravan Jaarbeurs.

Trefwoorden: verblijfsrecreatie, kamperen, kampeerterreinen, campings, duurzaam toerisme

CELTH



||| Nieuws |||

17/02/26
Zeeuws toerisme krimpt: 5% minder overnachtingen in 2025
Zeeland trok in 2025 minder verblijfstoeristen en zij verbleven bovendien korter. Als gevolg daarvan daalde het aantal overnachtingen met 5%, terwijl landelijk een stijging van 2% is waargenomen. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van het CBS over 2025, die door HZ Kenniscentrum Kusttoerisme zijn geanalyseerd voor Zeeland.  
17/02/26
Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen draagt Vierdaagsebed over aan jonge onderneemster Jet Beers
Vierdaagsebed, het platform dat al meer dan twintig jaar wandelaars van de Nijmeegse Vierdaagse koppelt aan gastvrije logeeradressen, krijgt een nieuwe toekomst. Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen (TVAN) draagt het initiatief over aan de jonge onderneemster Jet Beers, die het platform met veel energie voortzet. Daarmee blijft Vierdaagsebed tóch behouden, ondanks de eerdere aankondiging dat TVAN ermee zou stoppen.
17/02/26
Duurzaamheid groeit: meer dan 850 vrijetijdsbestemmingen in Nederland officieel gecertificeerd
In Nederland hebben inmiddels ruim 850 toeristische en vrijetijdsbestemmingen aantoonbaar duurzame s...
17/02/26
Toegankelijk carnaval in Breda dankzij Changing Places Toilet
Tijdens carnaval in Breda (Kielegat) kunnen mensen met een ernstige beperking dit jaar makkelijker mee feesten dankzij een mobiele Changing Places toilet dichtbij het hart van het feestgedruis. De unit biedt voorzieningen die verder gaan dan een standaard rolstoeltoegankelijk toilet. Met deze faciliteit speelt de stad in op de behoefte van Nederlanders met een ernstige beperking die ook graag uitgaan en deelnemen aan evenementen.
17/02/26
Schiphol verwacht meer reizigers in 2026 met stillere vliegtuigen
Royal Schiphol Group heeft over 2025 sterke operationele en financiële resultaten gepubliceerd. Het jaar werd gekenmerkt door een verdere verschuiving naar stillere vliegtuigen, een stijgende passagierstevredenheid en aanzienlijke investeringen in de kwaliteit van de luchthaven.
17/02/26
Exclusief voor leden
22 ambassadeurs versterken culinaire positie Vlaanderen
Toerisme Vlaanderen vernieuwt het culinaire ambassadeurscollectief ‘Ambassadors of GOESTING’ om Vlaanderen wereldwijd sterker te positioneren als toeristische gastronomische topregio. De ambassadeurs geven internationaal lading aan het begrip 'goesting'.
16/02/26
Jet de Ranitz nieuwe voorzitter Raad van Commissarissen VVV Nederland
VVV Nederland heeft Jet de Ranitz benoemd tot voorzitter van de Raad van Commissarissen. De benoeming gaat in op 15 februari 2026. De Ranitz is momenteel voorzitter van de Raad van Bestuur van de Nederlandse Publieke Omroep (NPO) en brengt ruime bestuurlijke ervaring mee op het gebied van strategie, organisatieontwikkeling en governance.
16/02/26
Exclusief voor leden
Na helm ook rugbeschermer verplicht op de piste?
Komend weekend start de voorjaarsvakantie en vertrekken weer honderdduizenden Nederlanders richting de sneeuw. De sneeuwfun gaat steeds vaker samen met de roep om veiligheid op de drukke pistes. Na de helm is de vraag of alle skiërs de rugbeschermer moeten dragen.

||| Agenda |||

24/02/26
24/02/26 t/m 24-02-26: Tourism skills: getting this right matters
The European tourism sector faces a simple reality:without the right skills, growth is not sustainab...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...