Geplaatst op: 17-07-2023

Stoomtram Hoorn biedt nieuwe museumroute

Stoomtram Hoorn biedt nieuwe museumroute
Nieuwe museumroute Stoomtram.

In de afgelopen jaren is gewerkt aan de uitbreiding van een bijzondere werkplaats in Hoorn. Een plek waar de historische stoomlocomotieven worden onderhouden en kunnen worden ontdekt. Deze zomer wordt hier een nieuwe museumroute voor bezoekers geopend. Op de route is een ereplaats gereserveerd voor de oudste stoomtram van Nederland.


De Museumstoomtram rijdt met historische stoomtrams tussen Hoorn en Medemblik met een aansluitende bootdienst naar Enkhuizen. Het is een bekend dagje uit voor veel toeristen die in Noord-Holland verblijven. Met het openen van de nieuwe museumroute door de restauratiewerkplaats biedt het museum nu een ‘tweede ontdekkingsreis’: De kans om de collectie locomotieven en rijtuigen van dichtbij en interactief te ontdekken op de plek waar ze worden onderhouden en gerestaureerd. Een nieuwe belevenis voor of na het maken van een reis met de stoomtram.


Bijzonder uiterlijk locomotief uit 1881

De museumroute begint in de SpoorTuin. Voor de jongste bezoekers de plek om de werking van rails, treinen en trams als vervoermiddel uit te vinden midden in een ‘super-modelspoorbaan’. Topstuk in de nieuwe museumroute is locomotief nummer 2 van de Rhijnlandsche Stoomtramweg-Maatschappij. In 1881 in Londen gebouwd voor de stoomtram tussen Leiden en Katwijk. De locomotief heeft een bijzonder uiterlijk. Om paarden die langs de weg liepen niet te laten schrikken, zag ze er net zo uit als de wagens die ze trok. Al in de jaren 1930 werd deze oudste stoomtram in Nederland voor museumdoeleinden bewaard. Enkele jaren geleden verwierf de Museumstoomtram de locomotief in permanente bruikleen van Het Spoorwegmuseum (Utrecht).  


De route voert vervolgens door het locomotievendepot en biedt een uitzicht op de gehele collectie stoomtramlocomotieven die hier is opgesteld. Tenslotte is de restauratie van de Tram voor Bello door de vakmensen van het museum van dichtbij te zien.

Trefwoorden: museum, tram, stoomtram

CELTH



||| Nieuws |||

13/02/26
Exclusief voor leden
Hoe pak je overname van je bedrijf aan?
Terwijl de Nederlandse MKB-overnamemarkt tekenen van herstel vertoont, dreigt een groot deel van de bedrijfswaarde verloren te gaan door gebrek aan adequate voorbereiding.
12/02/26
Exclusief voor leden
Twintig actievoerders bezetten Lelystad Airport
Een groep van twintig Greenpeace-actievoerders heeft vanochtend het hoofdgebouw van Lelystad Airport bezet. Ze eisen dat het nieuwe kabinet een streep zet door de plannen om het vliegveld te openen voor vakantievluchten.
11/02/26
Exclusief voor leden
Doorbraak duurzame vliegtuigbrandstof met SIENNA-reactor
Het Europese project TAKE-OFF, geleid door het Nederlandse TNO, bundelt de krachten van tien partners om technologie te ontwikkelen die CO2 en hernieuwbare waterstof omzet in SAF.
11/02/26
Jasper Tieleman versterkt team Maas
De recreatie- en watersportsector krijgt er een gedreven en ervaren professional bij. Met de komst van Jasper Tieleman versterkt Maas recreatie bedrijfsmakelaardij haar team met iemand voor wie recreatie niet alleen een branche is, maar een familie-erfenis.
10/02/26
Exclusief voor leden
Limburgse VVV’s kiezen datamonitor van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen
De vier Limburgse destinatieorganisaties, verenigd in Stichting Samenwerkende VVV’s Limburg, ondertekenden de licentieovereenkomst voor de Tourism Leisure Monitor van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen.
10/02/26
Exclusief voor leden
Summio vakantieparken verlengt 5 parken en start nieuw park
Summio Parcs start het nieuwe jaar meteen met groei. Vijf vakantieparken hebben besloten hun samenwerking met de organisatie te verlengen. Daarnaast is het portfolio uitgebreid met een nieuw park en staat er een verdere groei op de planning - voor zowel verhuur als exploitatie.
10/02/26
Serie Schiphol Airport krijgt derde seizoen
Na de eerste twee seizoenen keert het RTL 5-programma Schiphol Airport terug met een gloednieuw derde seizoen. De serie biedt een exclusieve blik achter de schermen van de grootste luchthaven van Nederland.
10/02/26
Veel gezinsboekingen voor Emirates bij start 2026
Januari is traditioneel een piekmaand voor boekingen van gezinsreizen bij Emirates. Economy-reizigers boekten vroeg, met name groepen en gezinnen: meer dan 65% van de groepsboekingen werd minimaal drie maanden voor vertrek gemaakt en ruim 65% van de families boekte ten minste twee maanden vooraf.

||| Agenda |||

13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
24/02/26
24/02/26 t/m 24-02-26: Tourism skills: getting this right matters
The European tourism sector faces a simple reality:without the right skills, growth is not sustainab...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...