Geplaatst op: 04-08-2023
Auteur: Klaas van Erp
Maas RBM
Publicatie: R&T 2023-3

De drijvende kracht achter de recreatie

De drijvende kracht achter de recreatie

In de ruim 40 jaren dat Maas recreatie bedrijfsmakelaardij actief is in het taxeren, aan- en verkopen van recreatie- en watersportbedrijven, heeft deze markt van allerlei ontwikkelingen doorgemaakt.

Vandaag (1 juni) zijn we met diverse adviesbureaus in overleg geweest over de watersport- en recreatiesector. Aanwezig waren Stellicher Advocaten, Alfa Accountants, Facet Ruimtedenkers in recreatie, Leisure Brains, Prosuco en Vrolijks Blue Progress. Alle adviesbureaus die hun sporen dik verdiend hebben in de recreatie- en watersportsector.

En wat zijn nou betere omstandigheden dan zeilend op een Skûtsje door Friesland met deskundigen van gedachten te wisselen over de sector? Een professioneel team van Skûtsje De Verwisseling (https://skutsjeverwisseling.nl/) heeft ons laten kennismaken met een oervorm van zeilen en te genieten van de Friese wateren.

Alle adviseurs waren het er unaniem over eens dat de recreatie en watersport enorme leuke sectoren zijn om werkzaam in te zijn en dat de sectoren zich blijvend ontwikkelen. Getuige ook de drukke agenda’s van de verschillende adviseurs. En vanwege de stabiele consumentenbestedingen in de recreatie en watersport is de verwachting dat het komende jaren niet veel rustiger zal gaan worden.

Uiteraard liggen er voor de recreatie en watersport ook de nodige uitdagingen te wachten. Te denken valt onder andere aan de nieuwe Omgevingswet die wellicht 1 januari 2024 eindelijk van kracht wordt, de ruimtevraag in Nederland ten behoeve van recreatie en watersport, stikstof en de transformatie van campings naar recreatieparken, etc. etc. Allemaal zaken waar deze adviseurs niet voor terugdeinzen.

Maar bovenal was de zeildag een erg leuke dag! Allemaal deskundige adviseurs die met twee poten op de grond staan en die een hoop gezelligheid met zich meebrengen.

Ook eens praten over de markt?
Mail of bel ons: info@maasrbm.nl/ Klaas van Erp
06-53424147
Maas recreatie bedrijfsmakelaardij
www.maasrbm.nl

Trefwoorden: watersport, verblijfsrecreatie

CELTH



||| Nieuws |||

25/06/26
Exclusief voor leden
Metrostation Rhoon uitstappen en meteen in de natuur recreëren
De aansluiting van ov-punten op recreatie is een trend. De tweede van vier Groene Haltes in de provincie Zuid-Holland is open. Vanaf nu is metrostation Rhoon officieel een Groene Halte.
25/06/26
Reismedia over naar ProMedia
ProMedia Group heeft Reismedia B.V. overgenomen. Met deze acquisitie versterkt ProMedia haar positie binnen de (zaken)reis- en luchtvaartsector. Die ambitie werd al duidelijk met de overname van Flightglobal.
25/06/26
Hoe werkt het proces rondom schuimbeton storten en waar je op moet letten
Bij een nieuwe vloer draait alles om de basis. Ziet de afwerking er straks prachtig uit, maar klopt de onderlaag niet, dan krijg je vroeg of laat gedoe. Schuimbeton wordt vaak gebruikt als lichte, isolerende laag onder een dekvloer. Het materiaal vult ruimtes goed op en zorgt voor een vlakke ondergrond. Toch is het geen klus die je even tussen koffie en lunch doet. Het storten vraagt voorbereiding, kennis en de juiste uitvoering.
24/06/26
Nieuwe belangenorganisatie Hotel Alliantie Nederland
Hotel Alliantie Nederland is op 18 juni officieel gelanceerd in Grand Hotel Huis ter Duin. De stichting zet zich in voor een sterkere vertegenwoordiging van de Nederlandse hotellerie en vraagt aandacht voor de economische en maatschappelijke betekenis van gastvrijheid.
24/06/26
Integratie Stip reizen in Corendon
Stip Reizen wordt een volledig onderdeel van touroperator Corendon.
24/06/26
Exclusief voor leden
Better Places lanceert keuzehulp voor bewustere reiskeuzes
Veel reizigers willen wel bewustere keuzes maken, maar weten niet waar ze moeten beginnen. Daarom ontwikkelde touroperator Better Places met steun van het Europese innovatieprogramma Cross-Re-Tour, een nieuwe online keuzehulp.
24/06/26
Eerder waterpret in Dierenpark Amersfoort door hitte
DierenPark Amersfoort maakt zich eerder klaar voor een verkoelende zomer. Vanaf deze week kunnen bezoekers al de verkoeling opzoeken onder de speelfonteinen en spetteren in de Bosbeek. In aanloop naar het evenement Waterpret! (4 juli t/m 30 augustus) worden de verkoelende zomeractiviteiten steeds verder uitgebreid.
24/06/26
Aandeel flexwerkers groeit licht
In het eerste kwartaal van 2026 waren er voor het derde kwartaal op rij meer werknemers met een flexibele arbeidsrelatie dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder.

||| Agenda |||

26/06/26
26/06/26 t/m 26-06-26: Congres Vitale Vakantieparken Overijssel
Deze dag draait om kennis delen, ideeën opdoen en samen concrete oplossingen vinden voor de uitdagi...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
21/10/26 t/m 23-10-26
21/10/26 t/m 23-10-26: Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE)
Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE): Nederland is gastland voor haar 45e jaarlijkse co...