Geplaatst op: 30-06-2023
Auteur: Marc Gerlings

Lab beleving in Rijksmuseum

Samenwerking Rijksmuseum en NEMO

Lab beleving in Rijksmuseum
Kinderen kunnen deze zomer kunst onderzoeken in het Rijksmuseum. Foto: Rijksmuseum/ Olivier Middendorp

Op donderdag 29 juni verrichtte astronaut André Kuipers samen met kinderen de lancering van Missie Meesterwerk in het Rijksmuseum. Het Rijksmuseum in Amsterdam heeft deze zomer de tentoonstellingsvleugel omgetoverd tot laboratorium waar kinderen vanaf acht jaar met hun familie met behulp van uitdagende opdrachten uitvinden wat een meesterwerk is.

Met een druk op de knop en veel confetti openden de kinderen en de voormalig astronaut gisteravond Missie Meesterwerk waar nieuwsgierige bezoekers vanaf aanstaande zaterdag tot en met 3 september 2023 onderzoek doen naar zes echte kunstwerken. De jonge onderzoekers gebruiken daarbij dezelfde methodes en technieken als de restauratoren en wetenschappers van het Rijksmuseum.

Beleving lab

Met een labjas aan bestuderen ze textielvezels, watermerken en pigmenten met behulp van microscopen, uv-licht en röntgenscans en ontdekken zij zo of iets een meesterwerk is of niet. Missie Meesterwerk is gemaakt in samenwerking met NEMO Science Museum en een panel van tien kinderen. Het is een gratis activiteit maar er moet wel een starttijd gereserveerd worden.

Géke Roelink, directeur NEMO Science Museum: "Het is natuurlijk prachtig dat NEMO en het Rijksmuseum de krachten hebben gebundeld. We hebben een bijdrage geleverd door het delen van onze kennis en ervaring met het ontwikkelen van interactieve tentoonstellingen en workshops voor families.”



Topics:Cultuur
Trefwoorden: museum, onderzoek, kunst, lab

CELTH





||| Nieuws |||

21/03/25
Exclusief voor leden
Jaarbeurs verlengt contracten frisdrank en horeca
Koninklijke Jaarbeurs en Coca-Cola Europacific Partners (CCEP) verlengen en versterken hun samenwerking voor de komende jaren.
11/03/25
Privium lounge open in Eindhoven Airport
Deze week is op Eindhoven Airport door de Schiphol Group de Privium ExpressLounge officieel geopend. De lounge bevindt zich op de eerste verdieping, naast de Starbucks.
10/03/25
Exclusief voor leden
Rotterdam The Hague Airport sorteert voor op grotere vliegtuigen
Na de modernisering van de vertrekhal en de security, gaat Rotterdam The Hague Airport (RTHA) aan de slag met de volgende fase in het toekomstbestendig maken van de luchthaven. Dit betekent dat de werkplekken van de operationele afdelingen in de terminal worden verbeterd en er aanpassingen worden gedaan in het passagiersproces.
28/02/25
Uber opstapplaats bij Eindhoven Airport
Vervoersservice Uber biedt vanaf nu ook zijn diensten aan vanaf de taxistrook van Eindhoven Airport.
12/02/25
Scandic versterkt positie in Duitsland
Scandic blijft uitbreiden op bestemmingen in Duitsland en zal een leegstaand hotel met 214 kamers overnemen in het westelijke district van het centrum van Berlijn.
11/02/25
Aviareps vertegenwoordig Visit Monaco in Nederland
Bureau AVIAREPS zal destinatie Monaco vertegenwoordigen op de DACH-markt (Duitsland, Oostenrijk en Z...
10/02/25
Amsterdam heeft weer terminal voor Eurostar
Vanaf vandaag hoeven internationale treinreizigers van de Eurostart op de verbinding van Amsterdam n...
23/01/25
Friesland Convention Partners nu officieel onderdeel van Merk Fryslân
Sinds 1 januari 2025 is Friesland Convention Partners (FCP) officieel onderdeel van Merk Fryslân. Deze strategische samenwerking versterkt de positie van Friesland als dé provincie voor innovatieve en duurzame zakelijke evenementen, congressen en vergaderingen.