Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 27-06-2023
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT

Veere maakt opbrengsten toerisme inzichtelijk voor bewoners

Veere maakt opbrengsten toerisme inzichtelijk voor bewoners

Toerisme levert naast negatieve effecten ook veel positiefs op. Zeker in economische zin. Dat laat de Zeeuwse gemeente Veere goed zien in haar toegankelijke infographic over de jaarrekening 2022.

De toeristenbelasting, parkeergelden en forensenbelasting leverden de gemeente Veere in 2022 bijna 18,4 miljoen euro op. Dat is maar liefst 20% van de totale inkomsten van de gemeente en komt omgerekend neer op 840 euro per inwoner.

Veere ontvangt jaarlijks 9,4 miljoen euro uit de toeristenbelasting. Toeristen die verblijven in een mobiel kampeermiddel moeten 1,35 euro per persoon per nacht betalen, voor verblijf in een vaste accommodatie moet 2,05 euro per persoon per nacht worden afgerekend. Aan parkeergeld wordt 7,0 miljoen euro opgehaald waarvoor 2,0 miljoen euro aan kosten wordt gemaakt. Uit eerder onderzoek bleek dat toeristen en recreanten 99% van het parkeergeld betalen. Tot slot incasseert de gemeente 1,9 miljoen euro aan forensenbelasting, deze wordt geheven aan mensen die in de gemeente een huis bezitten maar er niet wonen.

Uit onderzoek van HZ Kenniscentrum Kusttoerisme bleek onlangs dat inwoners zich nog niet altijd bewust zijn van de positieve effecten van toerisme. "Goed dat Gemeente Veere via een leaflet actief communiceert over de financiële opbrengsten ervan, die - in ieder geval deels - weer ten goede komen aan de lokale gemeenschap”, stelt Daniek Nijland van het HZ Kenniscentrum Kusttoerisme. "En ja, natuurlijk brengt toerisme méér dan alleen economisch gewin én is er ook aandacht (nodig) voor de negatieve effecten die inwoners ervaren.”

Link: https://cuatro.sim-cdn.nl/veere/uploads/jaarrekening-gemeente-veere-2022.pdf?cb=mAXGYegI
Trefwoorden: toerisme, beleid, belastingen, bewonersprofijt

CELTH




||| Nieuws |||

11/08/25
Exclusief voor leden
Zijn vrijetijdsvoorzieningen voor Nederlanders beter bereikbaar geworden?
Het CBS komt vandaag met interessante cijfers over de nabijheid van vrijetijdsvoorzieningen. De algehele conclusie is dat Nederlanders niet ver hoeven te reizen naar locaties met vrijetijdsaanbod. Hoe de nabijheid van deze voorzieningen zich de afgelopen tien jaar heeft ontwikkeld, hebben we ook bekeken.
05/08/25
Slagharen lanceert strategische abonnementsactie
Attractie- & Vakantiepark Slagharen is gestart met een opvallende abonnementsactie die de vrijet...
05/08/25
Park Hilaria: tijdelijk pretpark als strategisch stadsproject
Voor de 23ste keer is de Kennedylaan in Eindhoven omgetoverd tot Park Hilaria, een tijdelijk pretpark dat inmiddels is uitgegroeid tot een vaste zomertraditie. Tijdens het openingsweekend trok het evenement maar liefst 125.000 bezoekers — een vliegende start voor de editie van 2025.
05/08/25
Efteling Grand Hotel opent: een nieuwe standaard in gastbeleving
Met de opening van het Efteling Grand Hotel zet de Efteling een grote stap richting haar ambitie om uit te groeien tot een internationale en meerdaagse bestemming. Het hotel, gelegen binnen de parkgrenzen, biedt een ongeëvenaarde combinatie van luxe, beleving en comfort.
23/07/25
Cheeta’s terug langs autosafari in Beekse Bergen
Goed nieuws voor bezoekers van Safaripark Beekse Bergen: de cheeta’s zijn weer te bewonderen langs de populaire autosafari. Na een ingrijpende verbouwing is het vernieuwde cheetaverblijf officieel in gebruik genomen. De verbouwing was noodzakelijk omdat in het verleden sommige bezoekers uitstapten wat tot gevaarlijke situaties leidde.
23/07/25
Efteling wil vakantiehuisjes bouwen op voormalige camping
De Efteling heeft de voormalige camping Bernehoeve in Kaatsheuvel gekocht en wil daar in de toekomst vakantiehuisjes realiseren in plaats van tenten of caravans. Dat meldt BN De Stem.
16/07/25
Exclusief voor leden
Dagattracties kunnen sleutelrol spelen in verduurzaming reisgedrag
Dagattracties zoals pretparken, dierentuinen en musea kunnen een belangrijke bijdrage leveren aan duurzamer reisgedrag van hun bezoekers. Dat blijkt uit een onderzoek van reizigersvereniging Rover.
16/07/25
Merlin investeert 70 miljoen pond in ruimtevaartthema
Merlin Entertainment heeft op 15 juli de eerste details onthuld van het ruimtevaartthema dat wordt ontwikkeld in LEGOLAND Resorts in Florida en Californië, met onder meer indoor achtbanen.

||| Agenda |||

27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...
11/11/25 t/m 13-11-25
11/11/25 t/m 13-11-25: Recreatie Vakbeurs
Recreatie Vakbeurs is dé jaarlijkse vakbeurs voor professionals in de recreatiebranche in de ...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...