Geplaatst op: 27-06-2023
Auteur: Marc Gerlings

Hermitage verandert in H'ART Museum

Sterke internationale museumpartners bieden H’ART kansrijke toekomst

Hermitage verandert in H'ART Museum
Foto: H\'ART Museum.

Het museum Hermitage in Amsterdam verbrak aan het begin van de oorlog in Oekraïne de banden met Hermitage in Sint-Petersburg. Nu is de nieuwe koers bekend en vooral de internationale partners bieden H’ART een kansrijke toekomst. De eerste grote tentoonstelling gaat over Kadinsky en de werken zijn afkomstig uit Centre Pompidou.


Directeur Annabelle Birnie maakte bekend dat het museum nauw gaat samenwerken met British Museum, Centre Pompidou en Smithsonian American Art Museum. Door de verbintenis met deze internationale topmusea komen wereldberoemde kunstcollecties naar Amsterdam. Een nieuw begin voor het museum aan de Amstel dat vanaf vrijdag 1 september de naam H’ART Museum draagt.

Directeur Birnie: "Het is een spannende nieuwe stap, deze eigentijdse en toekomstbestendige samenwerkingsformule. We bouwen voort op onze ervaring binnen het internationale veld en slaan onze vleugels uit. We komen met een programmering die meerstemmig en actueel is. Van grote kunsttentoonstellingen tot intieme presentaties.” 


Foto: V.l.n.r.: Laurent Le Bon (president Centre Pompidou), Annabelle Birnie (directeur H'ART Museum), Stephanie Stebich (directeur Smithsonian American Art Museum), Paul Mosterd (adjunct-directeur H'ART Museum).


Partners van wereldformaat

H’ART Museum gaat samen met internationale partners tentoonstellingen naar Amsterdam brengen. Daarvoor wordt voortaan geput uit de rijke en zeer uiteenlopende collecties van deze musea, de founding partners. Centre Pompidou heeft een van de belangrijkste collecties moderne en hedendaagse kunst in Europa. Het British Museum kent als een van de oudste musea ter wereld een collectie die continenten en oceanen omspant. Smithsonian American Art Museum (SAAM) heeft naam en faam als een van de bekendste musea van het Smithsonian Institution. SAAM is het belangrijkste museum voor Amerikaanse kunst en kunstnijverheid. 

Meteen werk te zien van de partners

De eerste grote tentoonstelling van H’ART Museum is de Kandinsky tentoonstelling met Centre Pompidou medio 2024. Van het British Museum komt in 2026 de tentoonstelling Feminine power. Eind 2023 maakt H’ART de volledige programmering voor de komende jaren bekend. Vanaf vandaag is er al werk van een van de museumpartners in Amsterdam te zien. Uit de collectie van het Smithsonian American Art Museum wordt in de hiervoor ingerichte gloednieuwe H’ART Museumzaal de video-installatie Clubbing (2012) van Martine Gutierrez (1989) getoond. Nieuw is ook het werk van de Nederlandse Patricia Kaersenhout (1966) uit de ABN AMRO Collectie dat wordt getoond in het kader van het Herdenkingsjaar Slavernijverleden (1 juli 2023 - 1 juli 2024).

2025 viering Amsterdam 750 jaar

In 2025 wordt het 750-jarig bestaan van Amsterdam gevierd met een grote tentoonstelling in H’ART Museum in samenwerking met The Leiden Collection. Een van ‘s werelds belangrijkste particuliere collecties 17de-eeuwse Nederlandse kunst, met een groot aantal Rembrandts, komt naar de hoofdstad. Niet eerder waren alle 17 Rembrandts uit deze collectie in één tentoonstelling te bewonderen. 

Topics:Cultuur
Trefwoorden: museum, samenwerking, netwerk, Amsterdam, cultuur

CELTH



||| Nieuws |||

16/09/26
Een slimme manier om je evenement te promoten
Nederland staat bol van de evenementen. Veel van die evenementen komen jaarlijks op vaste momenten terug. Voor organisatoren is het de kunst om potentiële bezoekers te informeren over het betreffende evenement en ervoor te zorgen dat ze jaarlijks een kruisje op de kalender zetten. En precies daar ligt een mooie kans voor promotie: kalenders!
16/09/26
Exclusief voor leden
Reinwardt en Rijksmuseum verbeteren toegankelijkheid culturele sector
De Reinwardt Academie, die dit jaar 50 jaar bestaat, en het Rijksmuseum gaan de komende drie jaar samenwerken om de toegankelijkheid van de culturele sector te vergroten, voor bezoekers én medewerkers.
16/09/26
10 jaar Uncover
Tijdens de opening van het academisch jaar bij Breda University of Applied Sciences (BUas) afgelopen vrijdag is de tiende editie van Uncover Magazine gelanceerd. Dit magazine is onderdeel van Academy for Leisure & Events, dat gevuld is met artikelen van onderzoekers, docenten, studenten, alumni en professionals uit de sector.
14/09/26
Hoe krijg je je team mee in de verduurzaming van je organisatie?
Veel toerisme- en recreatieondernemers weten wat er moet veranderen. Minder plastic, meer duurzame mobiliteit, een andere manier van werken met seizoenspersoneel. De strategie is vaak helder — maar de praktijk weerbarstig. Want hoe zorg je dat je medewerkers niet alleen de nieuwe koers kennen, maar er ook écht in meegaan?
14/09/26
Forse verbeteringen Maaslijn
De opwaardering van de Maaslijn tussen Nijmegen en Roermond kan doorgaan. Dat heeft de Raad van State woensdag 9 september bepaald. De circa 90 kilometer lange spoorlijn voor dagelijks zo’n 22.000 reizigers wordt geëlektrificeerd en op vier plekken verdubbeld. ProRail en de aannemer zijn al aan het werk. De geplande oplevering is december 2027.
14/09/26
SVR Podcast met Bembroeken
Stichting Vrije Recreatie (SVR is een podcastserie gestart. In de tweede aflevering komt komen de ondernemers van Camping de Bembroeken (Brabant) aan het woord.
14/09/26
Exclusief voor leden
Emirates ziet groei in vraag naar vliegtickets
De boekingen voor het winterseizoen 2026/2027, dat eind oktober begint, ontwikkelen zich positief, ziet maatschappij Emirates. Een opsteker voor de maatschappij die de geopolitieke spanningen in het Midden-Oosten voelt.
14/09/26
Snelle kostenstijging in logistiek
Aanhoudende geopolitieke spanningen en verstoringen in toeleveringsketens zorgen voor een kostenscho...

||| Agenda |||

18/09/26
18/09/26 t/m 18-09-26: Kennisdag Waterlinies
Deze nazomer organiseren de Alliantie Zuiderwaterlinie, de Vereniging Nederlandse Vestingsteden, de ...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...
27/09/26
27/09/26 t/m 02-10-26: Eurovelo
Van 30 september tot en met 2 oktober 2026 ontvangen Royal Dutch Jaarbeurs, provincie Utrecht, gemee...
30/09/26
30/09/26 t/m 04-10-26: Kampeer & Caravan Jaarbeurs 2026
30 september – 4 oktober 2026 | UtrechtOf je nu op zoek bent naar een nieuwe camper, caravan, vouw...