Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 21-06-2023
Auteur: Redactie
NRIT

Riviercruises zoeken minder drukke bestemmingen

Riviercruises zoeken minder drukke bestemmingen

Riviercruises werden wel heel hard geraakt door de pandemie maar zijn nu weer boven het niveau van 2019. Dat meldt Limburg Marketing die cijfers van de gemeente Roermond aanhaalt en in de eigen boekingen voor landprogramma’s een forse groei ziet. Opvallende trend is dat rederijen minder drukke bestemmingen zoeken.

Dat riviercruises zo hard door de coronapandemie werden geraakt is niet vreemd. Met veel mensen op een relatief kleine oppervlakte verblijven is tijdens een pandemie geen goed idee. Bovendien worden riviercruises vaak door de oudere doelgroep ondernomen. Een bevolkingsgroep die zich meer bewust is van de eigen gezondheid en tijdens de pandemie bovenmatig voorzichtig was. Dat zij nu weer riviercruises maken is hoopvol voor de hele toeristische sector.

Landprogramma’s populair

Cijfers van de gemeente Roermond laten zien dat er dit jaar al 4,5% meer schepen aanmeren dan in 2019. Ook het aantal landprogramma’s dat tot op heden geboekt is bij de afdeling groepsreserveringen van Limburg Marketing laat een stijging zien van 60% ten opzichte van 2019. Dat is goed nieuws voor de bestemmingen die door riviercruises worden aangedaan. Uit Vlaams onderzoek blijk dat riviercruisepassagiers in 2022 op de bestemming 56 euro per persoon uitgeven aan winkelen, het bezoeken van monumenten, rondritten en maaltijden en drankjes.

Minder drukke bestemmingen gezocht

Een opvallende trend onder cruiseaanbieders is dat zij op zoek zijn naar minder drukke en nieuwe bestemmingen. Carla Sawyer, werkzaam bij de afdeling groepsreserveringen van Limburg Marketing benadrukt dat de regio, met zijn diverse mogelijkheden voor excursies aan wal, een zeer aangename toevoeging is aan de route over de Maas. Limburg Marketing kijkt met optimisme naar de toekomst en hoopt dat deze groeiende trend in riviercruises zich voortzet, waarbij zowel de cruisepassagiers als de bestemmingen hiervan kunnen profiteren.

Trefwoorden: reisbranche, watersport, vakanties, cruises, riviercruises

CELTH



||| Nieuws |||

24/04/25
KLM voegt Barbados weer toe aan winterbestemmingen
KLM start in het winterseizoen van 2025 met de heropening van de nieuwe tropische bestemming Bridget...
07/04/25
Libéma ontwikkelt Kasteel Steenenburg tot complete horeca
Het roze kasteel van voormalig attractiepark ‘Land van ooit’ wordt door Libéma verbouwd tot horecagelegenheid. Er wordt ook een hotel bijgebouwd. Libéma richt zich op zowel de zakelijke als de toeristische gast. In september gaat het kasteel open voor de gasten.
21/03/25
Exclusief voor leden
Jaarbeurs verlengt contracten frisdrank en horeca
Koninklijke Jaarbeurs en Coca-Cola Europacific Partners (CCEP) verlengen en versterken hun samenwerking voor de komende jaren.
11/03/25
Privium lounge open in Eindhoven Airport
Deze week is op Eindhoven Airport door de Schiphol Group de Privium ExpressLounge officieel geopend. De lounge bevindt zich op de eerste verdieping, naast de Starbucks.
10/03/25
Exclusief voor leden
Rotterdam The Hague Airport sorteert voor op grotere vliegtuigen
Na de modernisering van de vertrekhal en de security, gaat Rotterdam The Hague Airport (RTHA) aan de slag met de volgende fase in het toekomstbestendig maken van de luchthaven. Dit betekent dat de werkplekken van de operationele afdelingen in de terminal worden verbeterd en er aanpassingen worden gedaan in het passagiersproces.
28/02/25
Uber opstapplaats bij Eindhoven Airport
Vervoersservice Uber biedt vanaf nu ook zijn diensten aan vanaf de taxistrook van Eindhoven Airport.
12/02/25
Scandic versterkt positie in Duitsland
Scandic blijft uitbreiden op bestemmingen in Duitsland en zal een leegstaand hotel met 214 kamers overnemen in het westelijke district van het centrum van Berlijn.
11/02/25
Aviareps vertegenwoordig Visit Monaco in Nederland
Bureau AVIAREPS zal destinatie Monaco vertegenwoordigen op de DACH-markt (Duitsland, Oostenrijk en Z...

||| Agenda |||

Momenteel geen berichten aanwezig.