Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 13-06-2023
Auteur: Marc Gerlings

‘Vergeten natuur’ volop in de spotlight

‘Vergeten natuur’ volop in de spotlight
Excursie met boswachter Martijn Bergen op Park Vliegbasis Soesterberg. Foto: Utrechts Landschap.

De Utrechtse Natuurdagen die beheerorganisatie Utrechts Landschap vorige week organiseerde waren een groot succes. De landschapsorganisatie zette in op een drietal evenementen met ook veel vakpubliek en trok vele honderden bezoekers.

Met een symposium, een waarnemersdag en een grote publieksdag door de hele provincie, waar honderden Utrechtse inwoners deelnamen aan rondleidingen en activiteiten, stond afgelopen week volledig in het teken van de Utrechtse Natuurdagen.

Vergeten?

Het thema ‘Vergeten Natuur: hoe zag de natuur er vroeger uit en wat weten we nog van die natuur?’ stond tijdens de natuurdagen centraal. Als iets duidelijk werd tijdens de Utrechtse Natuurdagen was het dat er een hoop te leren is van de natuur. Het verlies van een collectief (Utrechts) natuurgeheugen kan een grote rol spelen bij natuurherstel.

 

Tijdens de natuurdagen gaf natuurhistoricus Marc Argeloo een lezing over hoe natuurkennis uit het verleden benut kan worden voor natuurherstel, ging em. hoogleraar evolutionaire ecologie Louise Vet dieper in op biodiversiteit en sloot boswachter van Utrechts Landschap Joris Hellevoort en tevens schrijver van het boek ‘De wortels van ons land’ af met wat we kunnen leren van de bomen.

Zaterdag trokken, ondanks de warmte, honderden mensen de natuur in om deel te nemen aan rondleidingen en natuuractiviteiten van boswachters en vrijwilligers van Utrechts Landschap. Van excursies op Park Vliegbasis Soesterberg en Over-Holland tot het Schapenscheerfeest op Heidestein.

 

De lezingen én een impressie van de Utrechtse Natuurdagen zijn terug te zien via www.utrechtsenatuurdagen.nl

Trefwoorden: natuur, natuurdagen, Utrecht

CELTH



||| Nieuws |||

10/07/25
TopParken opent eerste indoor Funzone op Bospark Ede
TopParken heeft afgelopen zaterdag haar eerste indoor Funzone geopend op Bospark Ede. De feestelijke opening trok veel belangstelling van vakantiegasten, woningeigenaren en medewerkers. De nieuwe speelfaciliteit is niet alleen toegankelijk voor parkbezoekers, maar ook voor mensen van buitenaf.
10/07/25
Eerste Escape Tour gelanceerd in DrentheRoutes-app
Tijdens een feestelijke bijeenkomst bij Breeland Recreatie in Annen is de eerste Escape Tour in de DrentheRoutes-app officieel gelanceerd. Wethouder Richard Heling van de gemeente Aa en Hunze gaf het startsein voor deze nieuwe recreatieve belevenis: een app-gestuurde speurtocht in de buitenlucht.
10/07/25
Bezuiniging van 24 miljoen euro op nationale parken definitief van de baan
De voorgenomen bezuiniging van op de Nationale Parken in Nederland is definitief geschrapt. De bezuiniging, die in eerste instantie was opgenomen in de Voorjaarsnota, leidde tot grote zorgen bij natuurorganisaties, provincies en terreinbeheerders.
10/07/25
Exclusief voor leden
Europeanen willen sneller en beter spoorvervoer
Een ruime meerderheid van de Europeanen vindt dat het spoorvervoer tussen EU-landen dringend verbeterd moet worden. Dat blijkt uit een nieuwe peiling van Polling Europe onder ruim 5.000 inwoners van de 27 EU-lidstaten
10/07/25
Exclusief voor leden
Vrije consumptie stagneert, grote verschillen in vrijetijdssector
Nederlandse consumenten maken een pas op de plaats. Uit transactiedata van ING blijkt dat consumenten iets minder goederen en iets meer diensten kochten. Uit de vrijetijdssector komen wisselende resultaten naar voren.
10/07/25
Andere Tijden viert 25-jarig jubileum met aflevering over vrije tijd
Het geschiedenisprogramma Andere Tijden bestaat 25 jaar. Al een kwart eeuw brengt het programma bijzondere verhalen uit de recente geschiedenis, met oog voor de actualiteit, verrassende invalshoeken, onbekende feiten en unieke beelden. De eerste aflevering op 22 juli gaat over vrije tijd.
09/07/25
CELTH Industry Day brengt wetenschap en praktijk samen tijdens World Leisure Congress
Op woensdag 27 augustus 2025 organiseert het Centre of Expertise Leisure, Tourism & Hospitality (CELTH) de Industry Day tijdens het World Leisure Congress in Breda. Deze dag vormt de brug tussen wetenschap en praktijk in de leisure-, toerisme- en hospitalitysector.
09/07/25
Mag je dat souvenir meenemen?
Vakantiegangers zijn zich er vaak niet van bewust dat souvenirs van beschermde soorten afkomstig kunnen zijn, meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland. Denk bijvoorbeeld aan sieraden gemaakt van schelpen, tassen van slangenleer, cactussen of kaviaar.