Geplaatst op: 09-06-2023
Auteur: Marc Gerlings

Wandelbond start met Kleuter4daagse

Wandelbond start met Kleuter4daagse

Na de introductie van de landelijke Peuter4daagse in 2022, faciliteert Koninklijke Wandelbond Nederland (KWbN) sinds dit jaar de landelijke Kleuter4daagse! Met dit wandelfeest voor kinderen uit groep 1 en 2 ervaren de kleuters hoe leuk het is om vier dagen te wandelen en een medaille te verdienen.


De Kleuter4daagse wordt georganiseerd door basisscholen en vindt plaats onder schooltijd. Dat laatste is een groot verschil met de avondvierdaagse waar veel scholieren aan meedoen. De Kleuter4daagse kan het hele jaar georganiseerd worden, waarbij de Week voor de Gezonde Jeugd (12 t/m 17 juni) en de Nationale Sportweek (15 t/m 24 september) een mooie aanleiding zijn, meldt de Wandelbond.

 

Uit onderzoek blijkt het belang van bewegen op jonge leeftijd. Het heeft aantoonbare positieve effecten op zowel de lichamelijke, als de cognitieve en sociaal/emotionele ontwikkeling van kinderen. Met de introductie van de landelijke Kleuter4daagse wil KWbN kleuters, leerkrachten én ouders laten ervaren hoe leuk bewegen is. Maar ook hoe goed het in te passen is in het dagelijks leven. Naast het verschil in tijdstip is ook de afstand anders dan bij een avondvierdaagse. Er wordt gekozen voor een duur in tijd in plaats van een afstand in kilometers.

 

Minimaal een kwartier

Tijdens de Kleuter4daagse wandelen de kinderen vier dagen minimaal een kwartier, gedurende schooltijd. De routes worden uitgezet door leerkrachten of andere medewerkers/vrijwilligers van de school. KWbN ondersteunt hen met promotiemateriaal en tips. Aan het einde van de vierde dag wacht de officiële Kleuter4daagse medaille.

 

Voor álle kinderen

Voor Paul Sanders, directeur-bestuurder van KWbN, is de stap naar de Kleuter4daagse een logische. "De Peuter4daagse vond al jaren succesvol plaats in Limburg. Vanwege de enthousiaste reacties en de sympathieke opzet besloten we vorig jaar samen met JOGG de Peuter4daagse landelijk te introduceren. Een groot succes waarbij ruim 18.600 peuters wandelend in beweging kwamen. In Limburg was ook al een succesvolle Kleuter4daagse. Ook deze brengen wij graag naar de rest van Nederland. Zo dichten we eigenlijk het gat tussen Peuter4daagse en Avond4daagse en brengen we álle kinderen wandelend in beweging.”

 

Opstap naar Avond4daagse 

Over de Avond4daagse gesproken. Is Sanders niet bang dat de Kleuter4daagse een concurrent van de Avond4daagse vormt? "Juist niet”. Sanders legt uit: "Voor veel 5- en 6-jarigen is de Avond4daagse nog een stap te ver. In de meeste plaatsen is 5 km de kortste afstand, wat voor deze groep niet altijd haalbaar is. Ook wordt het voor veel kleuters te laat op de avond. De Kleuter4daagse is dan juist een mooie opstap naar de ‘grote’ Avond4daagse. En willen de kleuters wel de Avond4daagse lopen, dan moedigen we dat vooral aan. Hoe meer stappen, hoe meer feest, des te beter. Én ze verdienen twee - letterlijk - schitterende medailles”, voegt hij lachend toe.

Trefwoorden: wandelen, recreatie, evenement

CELTH



     
Trendrapport

||| Nieuws |||

02/10/23
Fietsvakantie in eigen land steeds populairder
Fietsvakanties zijn de afgelopen jaren steeds populairder geworden. De voornaamste reden is dat veel mensen inzien dat ons eigen land tal van mooie plekken heeft, die je op de fiets natuurlijk goed kunt verkennen. Daarbij komt ook dat sinds de opkomst van de e-bike, het fietsen nog meer in trek is dan dat dit daarvoor het geval was.
02/10/23
CORPUS werkt samen met Oogfonds
Het Oogfonds en educatieve attractie CORPUS, het interactieve reisavontuur door het menselijk lichaam, bundelen hun krachten om het onderzoek naar erfelijke oogziekten mogelijk te maken.
28/09/23
Nivon slaat nieuwe weg in en pioniert met halfdigitale wandelgids
NIVON slaat een nieuw pad in voor haar wandelgidsen met een combinatie van off- en online die elkaar aanvullen. De eerste is de geheel vernieuwde Groene Hartpad-wandelgids.
28/09/23
Slim bezoekersonderzoek gestart in Friesland
In Friesland start een uniek en vooral slim bezoekersonderzoek: Friesland Toerisme Survey Portal. Kern is dat bedrijven met een uniforme provincie brede systematiek hun gasten bevragen. Dat geeft per bedrijf en op provinciaal niveau waardevolle inzichten.
27/09/23
Exclusief voor leden
Driekwart Nederlanders wil einde aan vermaak met wilde dieren
Driekwart van de Nederlanders (74%) vindt dat reisorganisaties geen activiteiten met wilde dieren in gevangenschap meer mogen aanbieden. Dat blijkt uit opinieonderzoek van World Animal Protection, uitgevoerd door Ipsos onder duizend Nederlanders. Helaas willen veel Nederlanders ook nog eens een activiteit met wilde dieren ondernemen.
22/09/23
Exclusief voor leden
Beschikbaar inkomen stijgt
Het reëel beschikbaar inkomen van huishoudens was in het tweede kwartaal van dit jaar 1,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat lijkt een goed signaal voor de vrijetijdseconomie. Daarmee hebben gezinnen genoeg in de huishoudbeurs om te besteden aan toerisme en recreatie.
21/09/23
Aantrekkelijk rivierpark Tweestromenland door niet baggeren
Het is voor recreatie een aantrekkelijke optie. Stop met het baggeren en laat de natuur meer het werk doen en daarmee ontstaat de basis voor een recreatief aantrekkelijk rivierpark. Het ontwerp voor de Nieuwe Waterweg ontving hiervoor de Eo Wijersprijs. Dit ontwerp kan leiden tot een nationale verandering.
20/09/23
Nieuwe entree en bewegwijzering voor Park Vliegbasis Soesterberg
De wandelroutes en fietspaden op Park Vliegbasis Soesterberg hebben deze week een duidelijke bewegwijzering gekregen. Bovendien heeft het park aan de noordzijde een nieuwe toegang.

||| Agenda |||

14/11/23 t/m 16-11-23
14/11/23 t/m 16-11-23: Recreatie Vakbeurs 2023
Dé vakbeurs voor een toekomstbestendige recreatiebranche.   Op 14, 15 en 16 novemb...
24/01/24 t/m 25-01-24
24/01/24 t/m 25-01-24: Recreatie Next Level 2024
Recreatie Vakbeurs organiseert op 24 en 25 januari 2024 een nieuw event voor de recreatiebranche: R...